respublika.lt

Seimo pirmininkas: „Norisi, kad gyvenimas vyktų ir sienos būtų vėl atidarytos“

(20)
Publikuota: 2025 lapkričio 05 10:03:00, Ūla Klimaševska, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Lietuvos ir Baltarusijos pasienis. Eltos nuotr.

Dėl kontrabandinių balionų Vyriausybei iki mėnesio pabaigos uždarius sieną su Baltarusija, Seimo pirmininkas Juozas Olekas tikisi, kad pasibaigus nustatytam terminui ji vėl bus atverta.

 

Anot socialdemokrato, nors šis sprendimas yra skausmingas Baltarusijos režimui, jis trikdo ir kasdienį Lietuvos gyvenimą.

„Manau, kad tos priemonės, kurių dabar imtasi, duos tokį šiek tiek skausmingą efektą, (…) bet nežiūrint Baltarusijos režimo atsako vis tiek norisi, kad tas gyvenimas vyktų ir sienos būtų vėl atidarytos“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė J. Olekas.

„Sienos užvėrimas duoda efektą tramdant tuos, kurie leidžia tuos balionus, bet jis kliudo ir mūsų normaliam gyvenimui“, – tikino politikas.

Anot jo, sienos uždarymas trukdė gyventojams aplankyti artimųjų kapus Baltarusijoje, toliau stabdo tarptautiniais maršrutais vykstančių vilkikų eismą.

„Aš tikiu, kad mes norėtume, kad ta siena būtų atvira, kad mūsų žmonės galėtų nuvykti (į Baltarusiją – ELTA), kad mūsų transportininkai galėtų vykti, (…) tai stengsimės, kad ta problema būtų išspręsta“, – teigė socialdemokratas.

Jis kritikavo buvusios Vyriausybės veiksmus, kuriais, anot parlamentaro, į balionų grėsmę reaguota nepakankamai.

„Buvusios valdžios pozicija buvo tokia – nieko tokio, tegul lekia (balionai – ELTA), čia kontrabanda ir į tą kontrabandą galbūt buvo nepakankamai sureaguota kovoti su ja ir ji pridarė galbūt tokių hibridinių problemų“, – aiškino J. Olekas.

ELTA primena, kad po spalį fiksuoto kontrabandinių balionų antplūdžio, praėjusį trečiadienį posėdžiavęs Ministrų kabinetas nusprendė iki lapkričio 30 dienos uždaryti sieną su Baltarusija. 

Uždaryti paskutiniai Medininkų ir Šalčininkų pasienio kontrolės punktai, tačiau nuspręsta taikyti išimtis į Lietuvą sugrįžtantiems šalies piliečiams ir asmenims, turintiems laikinus leidimus gyventi.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
5
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (20)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar, jūsų manymu, ši Vyriausybė priims Stambulo konvenciją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar atsiimsite pinigus iš II pakopos pensijų fondo?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+3 +12 C

+3 +10 C

+3 +7 C

+7 +11 C

+6 +10 C

+8 +9 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-4 m/s