Tarptautiniame šiuolaikinės muzikos draugijos (ISCM) Pasaulio naujosios muzikos festivalyje, kuris vyks Kanados uostamiestyje Vankuveryje, skambės Vytauto Germanavičiaus kompozicija smuikui solo „Šiąnakt mano šešėlis išnyksta sienoje“ ir Egidijos Medekšaitės „Megh Malhar“ styginių kvartetui.
Šiuos kūrinius festivaliui atrinko tarptautinė žiuri.
Pasaulio naujosios muzikos dienose, kurios vyks lapkričio 2-8 dienomis, - 135 kompozitoriai, 140 naujų kūrinių ir daugiau kaip 30 renginių. Festivalyje bus pristatyta kūryba iš 50 valstybių, tarp jų - ir Lietuvos.
Festivalio renginiai ir koncertai - nuo simfoninių iki solo, nuo tradicinių Azijos instrumentų orkestrų iki kūrybinių muzikos laboratorijų ir multimedijų instaliacijų, nuo akustinių kvartetų ir perkusijų iki elektroninės kūrybos pasirodymų ir improvizacinės muzikos sesijų.
Šalia įprastų komponavimo ir atlikimo praktikų, ryškiausių avangardo epochos kūrinių, festivalis pristatys ir netipinius projektus, kurių kontekstuose skambės siuvamųjų mašinų ir aplinkos objektų garsai ar vos veikiančių „iPod“ skambesiai.
E. Medekšaitės kūrinys „Megh Malhar“ bus atliktas lapkričio 3 d. buvusiame lokomotyvų angare senajame depe, kuris buvo pertvarkytas į šiuolaikišką scenos menų centrą „Roundhouse“. Kompozitorės kūrinį interpretuos kanadietiškas „Bozzini Quartet“, vadinamas radikaliai šiuolaikiška styginių „baterija“, kvarteto meno vizionieriumi, drąsiai aplenkiančiu išvažinėtus kelius.
„Megh Malhar“ yra indiškoji raga, o žodis „megh“ sanskrito kalboje reiškia „debesį“. Ši raga atkuria artėjančios audros ir perkūnijos būseną, taip pat tikima, kad stojus sausrai, ji gali prišaukti lietaus debesis.
V. Germanavičiaus kūrinio „Šiąnakt mano šešėlis išnyksta sienoje“ („Tonight my Shadow Sinks into the Wall“) atlikimas vyks lapkričio 4 d. minėtoje „Roundhouse“ erdvėje.
Kūrinį atliks smuikininkė Miugė Biujukčelen (Muge Buyukcelen), kilusi iš Stambulo, bet jau kurį laiką gyvenanti Kanadoje.
„Šiąnakt mano šešėlis išnyksta sienoje“ parašytas remiantis senovės japonų poetų Macuo Bašio (Matsuo Basho) ir Ošima Ryoto (Oshima Ryota) haiku tekstais.