respublika.lt

Garsus pianistas V.Paukštelis kauniečius kviečia į koncertą „Čiulbantis fortepijonas“

2019 gruodžio 08 14:14:25
Birutė Mačienė, Elta

Muzika ir dailė šiam menininkui – du persipinantys, vienas kitą papildantys komponentai: nenušlifuotas jo tapybos impulsyvumas prideda eksperimentinės drąsos scenoje, o vizualinis darbas spalvomis kuriant formą tampa girdėjimu, kuris perkeliamas į pianizmo plotmę. Taip pristatomas sekmadienio pavakarę Kauno valstybinėje filharmonijoje koncertuosiantis pianistas Viktoras Paukštelis.

×
nuotr. 1 nuotr.
Viktoro Paukštelio tapybos paroda. Eltos nuotr.

 

Koncerte „Čiulbantis fortepijonas“ skambės Ludwigo van Beethoveno „Mėnesienos sonata“, Roberto Schumanno „Vaikų scenos“ (Kinderszenen Op. 15) ir Césario Francko „Preliudas, choralas ir fuga“.

Pasak koncerto rengėjų, daugybę koncertų iki šiol Lietuvoje, JAV, Prancūzijoje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse surengusio pianisto V. Paukštelio programoje, greta gerai žinomų klasikos kūrinių, atliekami ir rečiau skambinami Jeano Philippe'o Rameau, Domenico Scarlatti, Anatolijaus Lyadovo, Aleksandro Skriabino, Césario Francko kūriniai, taip pat jis skambina ir savo brolio kompozitoriaus Vytauto Paukštelio kūrinius.

Viktoras Paukštelis gimė muzikų šeimoje. Studijavo Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, baigė B. Dvariono muzikos mokyklą. Po studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo Meno licenciato laipsnį. Bakalauro laipsnį įgijo prof. Mariam Azizbekovos klasėje, magistro – Veronikos Vitaitės klasėje. Vėliau stažavosi Hamburgo muzikos ir teatro akademijoje (vadovas prof. Evgenijus Koroliovas) Vokietijoje. Ir dar studijavo „École Normale de Musique de Paris“ konservatorijoje (prof. Jeano Marco Luisada klasė). Jo kūrybinę biografiją pildo ne tik koncertai daugelyje šalių, bet ir dalyvavimas festivaliuose (Šveicarijoje, JAV, Švedijoje), taip pat – meistriškumo kursuose. Nuo 2013-ųjų V. Paukštelis rengia „Paliesiaus dvaro plenerą“. Jis turi įrašęs ne vieną plokštelę, yra jaunųjų pianistų respublikinio konkurso „Musica Amabile“ nuolatinis vertinimo komisijos pirmininkas.

Laikraščių prenumerata internetu

  • VIZOS: Baltarusijai iki šių metų pabaigos pratęsus bevizį režimą Lietuvos piliečiams, politikai svarsto imtis socialinės kampanijos ir įspėti vykstančiuosius apie grėsmes.
  • VERDIKTAS: Vilniaus miesto apylinkės teisme pirmadienį aktorius Ramūnas Rudokas sulaukė gerų žinių – dėl avarijos, kurios metu buvo sunkiai sužalota moteris, teistas žinomas vyras buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jam pavyko netgi išsaugoti teises.
  • KONKURSAS: Inicijuodama naujų spektaklių pagal klasikinę ir šiuolaikinę lietuvių literatūrą sukūrimą, Kultūros ministerija paskelbė kasmetinį Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą.
  • SEZONAS: Palangoje per metus poilsiautojai nuperka per milijoną nakvynių, o šiemet jų turėtų atvykti dar daugiau, tikisi vietos valdžia artėjant sezonui.
  • PRIEVOLĖ: Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį pranešė, kad Vyriausybė teiks įstatymo pataisas, kuriose bus numatyta prievolė statant naujus visuomeninės paskirties pastatus ar didelius daugiabučius įrengti civilinės saugos priedangas.
  • VEIKLA: Su Rusija visus verslo santykius jau karo pradžioje nutraukę „Kesko Senukai“ sustabdė veiklą Baltarusijoje ir traukiasi iš šios šalies prekybos tinklo OMA akcininkų.
  • CENTRAS: Lietuvos bankas įkūrė Finansų rinkos plėtros centrą - naujas padalinys ieškos būdų, kaip stiprinti finansų rinkos dalyvius ir pritraukti naujų, skatins finansinių technologijų (fintech) bei kapitalo rinkų plėtrą.
  • NUOMONĖ: Po ketvirtadienį vykusių diskusijų dėl Kuršių nerijoje, Alksnynėje, esančio sovietinio memorialo, Neringos valdžia planuoja paklausti gyventojų nuomonės.
  • STATYBOS: Šių metų I ketv. Lietuvoje išduoti 2.168 statybos leidimai – 31,6% mažiau nei tuo pačiu metu pernai.
  • DIVIDENDAI: Daliai valstybės valdomų įmonių per artimiausius trejus metus teks uždirbti didesnę grąžą bei valstybei mokėti daugiau dividendų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritariate lyčių požiūriu jautraus žiniasklaidos turinio rodymui nepilnamečiams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+1 +9 C

 

+4 +12 C

+10 +13 C

+10 +19 C

 

+15 +21 C

0-8 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s