Garsus pianistas V.Paukštelis kauniečius kviečia į koncertą „Čiulbantis fortepijonas“nuotraukos

2019 gruodžio 08 14:14:25

Muzika ir dailė šiam menininkui – du persipinantys, vienas kitą papildantys komponentai: nenušlifuotas jo tapybos impulsyvumas prideda eksperimentinės drąsos scenoje, o vizualinis darbas spalvomis kuriant formą tampa girdėjimu, kuris perkeliamas į pianizmo plotmę. Taip pristatomas sekmadienio pavakarę Kauno valstybinėje filharmonijoje koncertuosiantis pianistas Viktoras Paukštelis.

 

Koncerte „Čiulbantis fortepijonas“ skambės Ludwigo van Beethoveno „Mėnesienos sonata“, Roberto Schumanno „Vaikų scenos“ (Kinderszenen Op. 15) ir Césario Francko „Preliudas, choralas ir fuga“.

Pasak koncerto rengėjų, daugybę koncertų iki šiol Lietuvoje, JAV, Prancūzijoje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse surengusio pianisto V. Paukštelio programoje, greta gerai žinomų klasikos kūrinių, atliekami ir rečiau skambinami Jeano Philippe'o Rameau, Domenico Scarlatti, Anatolijaus Lyadovo, Aleksandro Skriabino, Césario Francko kūriniai, taip pat jis skambina ir savo brolio kompozitoriaus Vytauto Paukštelio kūrinius.

Viktoras Paukštelis gimė muzikų šeimoje. Studijavo Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, baigė B. Dvariono muzikos mokyklą. Po studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo Meno licenciato laipsnį. Bakalauro laipsnį įgijo prof. Mariam Azizbekovos klasėje, magistro – Veronikos Vitaitės klasėje. Vėliau stažavosi Hamburgo muzikos ir teatro akademijoje (vadovas prof. Evgenijus Koroliovas) Vokietijoje. Ir dar studijavo „École Normale de Musique de Paris“ konservatorijoje (prof. Jeano Marco Luisada klasė). Jo kūrybinę biografiją pildo ne tik koncertai daugelyje šalių, bet ir dalyvavimas festivaliuose (Šveicarijoje, JAV, Švedijoje), taip pat – meistriškumo kursuose. Nuo 2013-ųjų V. Paukštelis rengia „Paliesiaus dvaro plenerą“. Jis turi įrašęs ne vieną plokštelę, yra jaunųjų pianistų respublikinio konkurso „Musica Amabile“ nuolatinis vertinimo komisijos pirmininkas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net