respublika.lt

A.Dulkys keis tvarką dėl cezario pjūvio operacijos

Publikuota: 2023 lapkričio 15 14:00:00, Danas NAGELĖ
×
nuotr. 2 nuotr.
A.Dulkys keis tvarką dėl cezario pjūvio operacijos. Redakcijos nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys suinteresuotoms institucijoms derinti pateikė savo pernykščio įsakymo „Dėl cezario pjūvio operacijos nėščiosios pageidavimu paslaugos organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo projektą.

 

 

Jei pataisoms bus pritarta, pacientės, pačios panorusios operacijos, už ją ir toliau mokėtų, bet kilusių komplikacijų gydymą jau apmokėtų mokesčių mokėtojai.

Įsakymo projektu siūloma nustatyti, kad sprendimą dėl cezario pjūvio operacijos nėščiosios pageidavimu gali priimti gydytojas akušeris ginekologas arba daugiadalykė specialistų komanda. Komanda priima sprendimą, kai gydytojas akušeris ginekologas nusprendžia, kad dėl operacijos
atlikimo reikalingas komisijos sprendimas arba kai pacientė yra ne vyresnė nei 18 metų.

Įsakymo projektas papildytas patikslinimu, kad asmens sveikatos priežiūros paslaugos dėl po cezario pjūvio operacijos nėščiosios pageidavimu kilusių komplikacijų būtų apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Ir tai būtų esminis pokytis, nes pernai spalį A.Dulkio pasirašytame įsakyme buvo numatyta, kad kilusių komplikacijų gydymas būtų apmokamos pacientės lėšomis.

Pacientė, norėdama pasikonsultuoti dėl galimybės atlikti cezario pjūvio operaciją nesant medicininių indikacijų, ne anksčiau kaip 22 nėštumo savaitę, bet ne vėliau kaip 37 nėštumo savaitę turėtų kreiptis į gydytoją akušerį ginekologą toje gydymo įstaigoje, kuri atlieka cezario pjūvio operacijas.

Gydytojas informuos pacientę apie šios operacijos medicinines ir santykines indikacijas, eigą, galimą naudą ir riziką, cezario pjūvio operacijos ir natūralaus gimdymo privalumus ir trūkumus, atliktos cezario pjūvio operacijos įtaką kitam nėštumui bei gimdymo ypatumus, esant randui gimdoje, taip pat apie cezario pjūvio operacijos pasekmes motinai ir naujagimiui, galimas komplikacijas ateityje.

Išliktų nuostata, kad cezario pjūvio operacija, atliekama nesant medicininių indikacijų - pačios gimdyvės pageidavimu - nėra laikoma privalomojo sveikatos draudimo draudiminiu įvykiu, todėl pacientė turi pati sumokėti už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kurios reikalingos tokiam sprendimui priimti (konsultacijos, tyrimai ir kt.), ir už pačią operaciją. Paslaugų teikimo sąlygos ir kaina turės būti nurodyta tarp pacientės ir asmens sveikatos priežiūros įstaigos sudarytoje sutartyje.

Cezario pjūvio operaciją rekomenduojama atlikti tik esant medicininėms indikacijoms, kai gimdymas natūraliu būdu gali sukelti pavojų gimdyvės arba vaisiaus gyvybei, ir kai, įvertinus visas galimas rizikas, cezario pjūvio operacija gydytojų įvertinama kaip saugesnė alternatyva.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
11
F

Dienos klausimas

Ar žiūrite žinias per televiziją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-5 -2 C

-9 -4 C

-8 -3 C

-7 -2 C

-10 -5 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s