(0)
Publikuota: 2021 rugpjūčio 02 19:52:07, Aistė LABINAITĖ
×
Mantas Knystautas. Vytauto Dranginio nuotr.

Vieninteliam Lietuvos imtynių atstovui Tokijo olimpinėse žaidynėse fortūna nesišypsojo. Mantas Knystautas jau pirmojoje savo debiutinių žaidynių kovoje patyrė pralaimėjimą. Olimpines viltis 27-erių lietuviui sudaužė turkas. Pasak M.Knystauto, kova vyko, kaip ir tikėtasi, buvo didelis spaudimas, varžovas stengėsi atakuoti.

Graikų-romėnų imtynių svorio kategorijos iki 130 kg aštuntfinalyje M.Knystautas 1:5 turėjo pripažinti devyniskart Europos ir keturiskart pasaulio čempiono, dvejų olimpinių žaidynių medalininko turko Rizo Kajalpo (Rizo Kayaalp) pranašumą. Turkas pergalingą persvarą prieš lietuvį susikrovė pirmame kėlinyje, kai M.Knystautas buvo nubaustas už pasyvumą ir atsidūrė parteryje. R.Kajalpas pasinaudojo jam suteikta galimybe ir prie taško, gauto už aktyvesnę kovą, pridėjo dar keturis - po du už ridenimą.

„Atvažiavau kovoti, tikrai neatvažiavau mintyse jau medalį užsikabinęs. Žinau, kad jei nori laimėti kažką, turi prieš tokius laimėti, o ne prieš silpnesnius varžovus. Apmaudu dėl parterio, kai praleidau tuos keturis taškus. Maniau, jis pagrindinę ataką darys į dešinę, per daug gyniausi ir suklydau - atakavo į kairę. O paskui vėl į dešinę. Nespėjau susigrupuoti. Tada pakeičiau gynybą ir pirmame kėlinyje pavyko atstovėti. Antrajame kėlinyje jau man pavyko gauti tašką už aktyvumą, varžovas atsidūrė parteryje, bet atsikovoti keturis taškus prieš tokį atletą labai sunku. Parteryje nepavyko atakos padaryti. Abu buvome suprakaitavę, kilimas naujas, slidus. Aišku, čia ne pasiteisinimas. Reikėjo pačiam atstovėti, tada rezultatas būtų 1:1 ir neaišku, kaip viskas būtų pasibaigę. Nes jaučiau, kad stovėsenoje galiu kovoti, nebuvo, kad daužytų, stumdytų", - teigė M.Knystautas.

Paskui, jei Turkijos atletas būtų patekęs į finalą, M.Knystautas būtų kovojęs paguodos varžybose, kuriose pirmiausia mūsiškio būtų laukęs R.Kajalpo ketvirtfinalyje įveiktas vokietis Eduardas Popas (Eduard Popp). Tačiau turkas pusfinalyje 0:2 nusileido triskart olimpiniam čempionui kubiečiui Mijainui Lopezui ir M.Knystautui žaidynės baigėsi.

Po nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. Lietuvos imtynininkai dalyvavo visose olimpinėse žaidynėse ir iškovojo du medalius. 2008 m. Pekino sidabras buvo įteiktas Mindaugui Mizgaičiui, o 2012 m. Londone bronzą laimėjo Aleksandras Kazakevičius.