Iki Olimpo diskas nenuskrido

(0)
Publikuota: 2021 rugpjūčio 02 19:42:43, Aistė LABINAITĖ
×
Antrosiose karjeroje olimpinėse žaidynėse Andrius Gudžius užėmė šeštąją vietą. Kipro Štreimikio/LTOK nuotr.

Andriui Gudžiui nepavyko nuskraidinti disko iki olimpinio medalio. 30-metis lengvaatletis Tokijo olimpinių žaidynių vyrų disko metimo rungties finale užėmė šeštąją vietą. Geriausiu bandymu jis įrankį nuskraidino 64 m 11 cm. „Sunku dabar kažką pasakyti, reikia apgalvoti viską", - nusileidus disko metimo rungties finalo uždangai teigė A.Gudžius. Lengvaatletis neieškojo pasiteisinimų, tiesiog pripažino, jog nepasirodė taip, kaip turėjo pasirodyti. „Gaila tų, kurie labai palaikė, gaila tų, kurie labai tikėjo. Gaila ir trenerio, Lietuvos lengvosios atletikos federacijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto lūkesčių", - atviravo disko metikas.

Olimpiniu čempionu tapo planetos reitingo lyderis švedas Danielis Štolis (Daniel Stahl, 68 m 90 cm), sidabrą iškovojo jo tėvynainis Simonas Petersonas (Simon Petterson, 67 m 39 cm), bronzą - austras Lukas Vaishaidingeris (Lukas Weisshaidinger, 67 m 7 cm). Ketvirtąją vietą užėmė asmeninį rekordą pasiekęs australas Metju Denis (Matthew Denny, 67 m 2 cm), penktąją - slovėnas Kristjanas Čehas (66 m 37 cm). Septintas finale liko kolumbietis Mauricijus Ortega (Mauricio Ortega, 64 m 8 cm), aštuntas - amerikietis Semas Matisas (Sam Mattis, 63 m 88 cm).

„Kol kas dar nežinau, kur buvo mano klaidos. Nes, kad ir ką bedariau, nebuvau arti tų rezultatų, kurie buvo reikalingi medaliui. Kita vertus, juk užimta šeštoji vieta olimpinėse žaidynėse, kur suvažiuoja geriausi pasaulio sportininkai. Po savaitės ar dviejų ši vieta jau bus visai nebloga. Bet kai lūkesčiai didžiausi, kai gyveni dėl medalio, kiekvieną dieną keliesi dėl to medalio ir atvažiavęs čia pasirodai taip, kaip pasirodžiau - apmaudu", - sakė A.Gudžius.

Pirmu metimu Lietuvos lengvaatletis diską nuskraidino 64 m 5 cm ir nusileido tik australui M.Deniui (65 m 76 cm), po antrojo, kuris nebuvo įskaitytas, nes lietuvis užmynė sektoriaus ribą, jis smuktelėjo į penktąją poziciją, o lyderiu tapo D.Štolis (68 m 90 cm). Penktas mūsų šalies atstovas liko ir po trečiojo metimo - 63 m 82 cm.

Po trijų metimų finale liko kovoti aštuoni disko metikai, o keturiems - jamaikiečiui Čadui Raitui (Chad Wright, 62 m 56 cm), vokiečiams Danieliui Jasinskiui (62 m 44 cm) ir Klemensui Pruferiui (Clemens Prufer, 61 m 75 cm) bei norvegui Ola Stunesui Isenei (61 m 18 cm) - varžybos baigėsi.

Ketvirtasis lietuvio metimas buvo geriausias iš iki tol buvusių (64 m 11 cm), tačiau jis atsidūrė laipteliu žemiau. Penktuoju metimu diskas skriejo 62 m 81 cm, o šeštasis vėl buvo nesėkmingas.

„Finalo rezultatai nenustebino. Kaip ir sakiau, norint laimėti medalį, reikės mesti apie 67-68 m. Tai normalu. Gaila, kad aš ne ten. Visą sezoną mėčiau 67 m, bet čia nesugebėjau numesti. Ir čia tikrai kalta ne psichologija. Kūnas nedirbo taip, kaip turėjo dirbti. Bet vėl, tai nėra pasiteisinimas. Kai yra psichologinė įtampa, tu gali kažką koreguoti, o dabar taip susigadinau viską eidamas iki varžybų - ne tiesiogine prasme eidamas, bet dėliodamas viską nuo apšilimo iki laukimo, pirmų metimų. Kažkur kažką ne taip padariau. Reikia suprasti, ką padariau ne taip, kad daugiau nepasikartotų", - kalbėjo disko metikas.

Atrankoje 2017 m. pasaulio ir 2018 m. Europos čempionas užėmė antrąją vietą (65 m 94 cm), nusileidęs tik D.Štoliui (66 m 12 cm). Olimpinėse žaidynėse
A.Gudžius debiutavo 2016 m. Rio de Žaneire. Ten jis irgi pateko į finalą ir užėmė dvyliktąją vietą.

Tokijo žaidynėse šeštąją vietą iškovojęs A.Gudžius neakivaizdžiai aplenkė savo trenerį, ketverių olimpinių žaidynių dalyvį Vaclovą Kidyką. Jo geriausias olimpinis rezultatas - aštuntoji vieta 1996 m. Atlantoje. Paklaustas, kodėl per varžybas nepasitaria su treneriu, kaip daro kai kurie kiti sportininkai, A.Gudžius atsakė: „O ką treneris išgelbės? Apie techniką pasikalbėjome, sakė reikia plačiau, daugiau suktis. Bandau tą daryti, bet raumenynas neišgauna tų amplitudžių. Ir treneris jau, kaip skęstančio, nebeištrauks. Nebent gali ateiti ir už mane numesti."

Nepriklausomos Lietuvos disko metikai yra iškovoję keturis olimpinius medalius - tris aukso ir vieną bronzos. Pirmuoju nepriklausomos Lietuvos olimpiniu čempionu 1992 m. tapo Romas Ubartas. Net trys medaliai - Virgilijaus Aleknos kolekcijoje. Jis 2000 m. Sidnėjuje ir 2004 m. Atėnuose iškovojo auksą, 2008 m. Pekine - bronzą.

Tuo metu vyrų 100 m bėgime olimpiniu čempionu tapo Lamontas Marselis Jakobsas (Lamont Marcell Jacobs). Italas finale nubėgo per 9,80 sek. Sidabras atiteko amerikiečiui Fredui Kerliui (Fred Kerley, 9,84 sek.), bronza - kanadiečiui Andrei de Grasui (Andre de Grasse, 9,89 sek.). Įdomi situacija užfiksuota vyrų šuolių į aukštį rungties finale. Čia auksu pasipuošė net du atletai. Olimpiniais čempionais tapo Mutazas Esa Baršimas (Mutaz Essa Barshim) iš Kataro ir italas Džianmarkas Tamberis (Gianmarco Tamberi). Jie visus aukščius iki 2,39 m ribos įveikė pirmaisiais bandymais. Nugalėtojai pagerino asmeninius sezono rekordus. Baltarusijos rekordą pagerino bronzą iškovoję Maksimas Nedasekau. Jis taip pat įveikė 2,37 m. Rekordų būta ir moterų trišuolio rungtyje. Pasaulio ir olimpinį rekordus pagerino Julimar Rochas (Yulimar Rojas) iš Venesuelos. Ji nušoko 15,67 m. Vicečempione tapo Portugalijos rekordą pagerinusi Patricija Mamona (Patricia Mamona, 15,01 m), bronzą pelnė ispanė Ana Peleteiro (14,87 m).