respublika.lt

Legendinės „Bellanca“ turas įsibėgėja: pasirodymus lydi rekordai ir minios žmonių

Kviečia didžiuotis, jog esame Lietuviais + (SKRYDŽIŲ GRAFIKAS)

2022 liepos 13 07:00:00
VŠĮ Lituanicos institutas info.

Šiemet pargabenta Stepono Dariaus ir Stasio Girėno „Lituanicos" sesė „Bellanca" sėkmingai skrieja po Lietuvos ir Europos aerodromus. Rolando Pakso pilotuojamas 1929 metų gamybos lėktuvas tūkstančius žmonių pritraukė lankydamasis Tauragėje, Alytuje, Suvalkuose ir Marijampolėje.

×
nuotr. 21 nuotr.
Legendinės „Bellanca“ turas įsibėgėja: pasirodymus lydi rekordai ir minios žmonių. Will Mandella nuotr.

 

Visų pasirodymų metu legendinį lėktuvą lydi ir vienintelės profesionalios eskadrilės Lietuvoje „ANBO" pasirodymai. O į renginį susirinkusius žiūrovus džiugina VŠĮ „Lituanicos instituto" parengta programa. Dalyviai gali paskanauti „Dariaus giros", patys išsikalti jubiliejinę monetą, įsigyti unikalios atributikos.

Siekiama rekordo, publikuojamas unikalus istorinis dokumentas

Pasigrožėti „Bellanca" atvykę žiūrovai turi unikalią galimybė tapti rekordo dalimi. Kiekviename mieste pasirodymo metu yra lankstomi popieriniai lėktuvėliai. Per 10 minučių renginio dalyviai turi sulankstyti jų kuo daugiau. Pasibaigus nustatytam laikui lėktuvėliai suskaičiuojami ir paskelbiamas rezultatas. Rekordo siekimą stebi bent keli visuomenei žinomi liudininkai, visas procesas filmuojamas ir fotografuojamas.

Turo pabaigoje geriausią rezultatą pasiekęs renginys bus siunčiamas Lietuvos rekordų agentūrai. Kol kas pirmoje vietoje puikuojasi alytiškiai, per 10 minučių sulankstę 1074 popierinius lėktuvėlius. Nuo jų atsilieka marijampoliečiai į dangų paleidę per 700 lėktuvėlių ir tauragiškiai, kurių sąskaitoje kiek daugiau nei 500 raudonų skrendančių lankstinių.

Taip pat kartu su „Bellanca" kiekvieno skrydžio metu atvyksta istorinis S. Dariaus ir S. Girėno kreipimasis į pasaulio lietuvius su originaliais jų parašais. Tai ypač unikalus ir didelę istorinę vertę turintis dokumentas, su kuriuo gali susipažinti kiekvienas į renginį atvykęs dalyvis.

D. Sinkevičius: turime didžiuotis, kad esame lietuviai

VŠĮ „Lituanicos institutas" direktorius Dobilas Sinkevičius džiaugiasi vis augančiu susidomėjimu istoriniu „Bellanca" lėktuvu bei Lietuvos didvyrių S. Dariaus ir S. Girėno žygdarbiu. „Tai, kas šią vasarą vyksta Lietuvos ir netgi Europos aerodromuose atvykstant Prezidento Rolando Pakso pilotuojamai „Bellancai" yra nepakartojamas dulkių nuvalymas nuo Lietuvos istorijos. Mes turime tikrus didvyrius - Darių ir Girėną, kurie, mano nuomone, buvo nepelnytai, jei neužmiršti, tai primiršti. Tauta pasmerkta žlugti, kuri nepuoselėja savo istorijos ir negerbia savo didvyrių. Nenoriu nieko įžeisti, bet kabindami ant pastatų lenteles su samdyta ir iš valdiškų kabinetų per prievartą suvaryta auditorija mes niekaip neprisidedame prie lietuvybės išsaugojimo ar pagerbimo.

Laikai keičiasi, modernėja ir jei norime lietuvybe užkrėsti jaunus žmones, turime taip pat keistis ir rasti būdus pateikti istoriją įdomiai, unikaliai ir žavinčiai. Taip, kad kiekvienas prisilietęs prie istorijos lapo pradėtų didžiuotis, jog yra lietuvis. Žinoma apie tai iš žydrųjų ekranų metų metus nesėkmingai kalba paskutinius pasitikėjimo likučius bandantys surinkti valdininkai. O mes darome, čia ir dabar!

Džiaugiuosi, kad šios nepakartojamos misijos ėmėsi tikras patriotas Rolandas Paksas. Jau tai, kad beveik milijoną kainavęs, vienas iš dviejų pasaulyje skraidančių „Bellanca" lėktuvų atsirado Lietuvoje yra didžiulis laimėjimas. Jaučiame didelį visuomenės susidomėjimą visu projektu ir jo tikslais. Atsakant į pagrindinį žmonių užduodamą klausimą - ar bus perskristas Atlantas? Atsakau taip - tegul būna taip, kaip tiki! Paaiškinant, turime visi suprasti, jog tai ypatingai daug pastangų, ryžto ir lėšų kainuojanti misija, su vos ne šimtamečiu lėktuvu perskristi Atlantą. Ir jei mes, lietuviai, turėsime pakankamai tikėjimo bei drąsos prisidedant prie šio projekto, tiek savo dalyvavimu renginiuose, tiek paaukojant bent 1 eurą skrydžiui tampant jo dalimi, Atlantas bus perskristas. O žinant Prezidento R. Pakso užsispyrimą ir tiesiog nuostabią „Lituanicos instituto" komandą, net neabejoju, kad mūsų misija pavyks pilna apimtimi, ne tik perskrendant Atlantą, bet ir iš letargo miego prikeliant mūsų didvyrių tautos dvasią", - apibendrino „Lituanicos instituto direktorius D. Sinkevičius.

Liepos mėnesio skrydžių grafikas

Liepos 17 d. - Judrėnai, Stepono Dariaus gimtinėje

Liepos 23 d. - Kaunas, Aleksoto aerodromas

Liepos 30 d. - Ādažu lidlauka 15 gadu jubilejas svētki Latvija

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F
  • PAREIGOS: Dėl vyriausiojo epidemiologo pareigybės likimo Sveikatos apsaugos ministerija apsispręsti ketina iki kitų metų vasaros.
  • VERDIKTAS: Vilniaus savivaldybė neturi sumokėti beveik 2 tūkst. eurų kompensacijos sostinės gyventojui už Vilkpėdėje, šalia Gerosios vilties žiedo, nulūžusios tuopos apgadintą 19 metų senumo automobilį BMW, galutinai nusprendė teismas.
  • LANKYTOJAI: Maitinimo įstaigose žmonių srautai yra sumenkę, sako Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.
  • DUJOS: Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminalą šeštadienį pasiekė didelis dujų krovinys iš JAV ir Norvegijos - dujovežis atgabeno 150 tūkst. kubinių metrų dujų.
  • ODONTOLOGAI: Prie e.sveikatos prisijungti delsiantys odontologai kreipėsi į Seimo Sveikatos reikalų komitetą, prašydami atidėti įstatymu jiems numatytą prievolę prisijungti prie šios sistemos, kol bus sudarytos techninės galimybės tą padaryti pilna apimtimi.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • VAIRUOTOJAI: Sekmadienį Lietuvoje minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena – ja siekiama priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, susimąstyti, ar tinkamai elgiamės kelyje, ar rūpinamės savo ir kitų saugumu dalyvaudami eisme.
  • VALDYMAS: Parlamente registruotas siūlymas laikinai įvesti tiesioginį valdymą Lietuvos futbolo federacijoje prieštarautų Konstitucijai, teigia Seimo teisininkai.
  • VILKAI: Naujam medžioklės sezonui Aplinkos ministerija siūlo nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais.
  • REKORDAS: Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos gydytojai dar pavasarį pasiekė Lietuvos rekordą – vos per 7 valandas daugiau nei 700 žmonių išmokė atlikti pradinio gaivinimo veiksmus.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar reikalinga autobusams stoti tuščiose stotelėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+6 +11 C

 

+10 +13 C

+13 +17 C

+11 +17 C

 

+11 +13 C

0-3 m/s

0-5 m/s

 

0-7 m/s