respublika.lt

Ar pavyks pilotui R.Paksui pakartoti legendinį S.Dariaus ir S.Girėno žygdarbį: 1929 m. gamybos lėktuvu „Bellanca CH-300“ perskristi Atlantą?

2022 lapkričio 07 14:38:00
Juozas IVANAUSKAS

Lapkričio 4 dieną Klaipėdos universitete apsilankęs prezidentas Rolandas Paksas ir VŠI „Lituanicos institutas" direktorius Dobilas Sinkevičius Senato salėje susitiko su KU rektoriumi prof. dr. Artūru Razbadausku, prorektoriumi Benediktu Petrausku bei akademinės bendruomenės nariais aptarti bendradarbiavimo galimybes rengiant moksliškai pagrįstą projektą kilnios misijos įgyvendinimui.

×
nuotr. 9 nuotr.
Organizatorių nuotr.

 

Susitikimo metu vieninga buvo sutarta, jog kitąmet, minint S. Dariaus ir S. Girėno legendinio skrydžio per Atlantą iš Niujorko į Kauną 90-ties metų jubiliejų bei Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos šimtmetį, bus pasirašyta Klaipėdos universiteto bendradarbiavimo sutartis su VŠI „Lituanicos institutu".

Pernai Rolando Pakso įsigytas 1929 metų gamybos lėktuvas „Bellanca CH-300", kurio greitis siekia 180 kilometrų per valandą, labai panašus į legendinį lėktuvą „Lituanica", kuriuo per Atlantą skrido lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas. Tąkart už 3 tūkstančius JAV dolerių įsigytam lėktuvui prireikė didelių investicijų jo pritaikymui ilgam skrydžiui per vandenyną. Tuo metu skristi per Atlantą buvo tinkami tik dviejų modelių lėktuvai.

Pilotas R. Paksas yra pasiryžęs atkartoti istorinį žygį ir 2023 metais „Bellanca CH-300" lėktuvu ketina nuskristi 8 tūkstančius kilometrų iš Čikagos (JAV) į Kauną.

VŠĮ „Lituanicos institutas" direktorius Dobilas Sinkevičius, pristatydamas KU akademinei bendruomenei išties unikalų projektą, pasidžiaugė visuomenėj augančiu susidomėjimu istoriniu „Bellanca-CH-300" lėktuvu bei Lietuvos didvyrių S. Dariaus ir S. Girėno žygdarbiu.

Tai, kas šią vasarą įvyko Lietuvos ir netgi Europos aerodromuose atvykstant Prezidento Rolando Pakso pilotuojamai „Bellancai", yra nepakartojamas dulkių nuvalymas nuo Lietuvos istorijos. Mes turime legendinius Tautos didvyrius - Steponą Darių ir Stasį Girėną, kurie, mano nuomone, nepelnytai primiršti. Tauta, kuri nepuoselėja savo istorijos ir negerbia savo didvyrių, yra pasmerkta žlugti.

Džiaugiuosi, kad šios nepakartojamos misijos ėmėsi tikras Lietuvos patriotas Rolandas Paksas. Jau tai, kad beveik milijoną eurų kainavęs, vienas iš dviejų pasaulyje skraidančių „Bellanca" lėktuvų atsirado Lietuvoje yra didžiulis laimėjimas. Jaučiame didelį visuomenės susidomėjimą šiuo projektu ir jo tikslais. Atsakant į pagrindinį žmonių užduodamą klausimą - ar bus perskristas Atlantas? Atsakau taip - tegul būna taip, kaip tiki!..

Paaiškinant, turime visi suprasti, jog tai ypač daug pastangų, ryžto ir lėšų kainuojanti misija, su vos ne šimtamečiu lėktuvu perskristi Atlantą. Ir jei mes, lietuviai, turėsime pakankamai tikėjimo bei drąsos prisidedant prie šio projekto, tiek savo dalyvavimu renginiuose, tiek paaukojant bent po 1 eurą skrydžiui tampant jo dalimi, Atlantas lėktuvu „Bellanca-CH-300"bus perskristas. O žinant Prezidento R. Pakso užsispyrimą ir tiesiog nuostabią „Lituanicos instituto" komandą, net neabejoju, kad mūsų misija pavyks pilna apimtimi, ne tik perskrendant Atlantą, bet ir iš letargo miego prikeliant mūsų didvyrių tautos dvasią", - apibendrino „Lituanicos instituto direktorius D. Sinkevičius.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
37
F
  • MODELIS: Vyriausybei svarstant antrąjį šių metų pusmetį keisti valstybės kompensacijų gyventojams už elektrą modelį, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius sako, jog efektyviausia būtų jas mokėti už dalį suvartotos elektros – iki 100 ar 150 kilovatvalandžių (kWh) per mėnesį.
  • REGULIAVIMAS: Lietuvoje galiojantis teisinis reguliavimas, numatantis galimybę visus viešajame konkurse dalyvavusius konsorciumo partnerius automatiškai įtraukti į „juodąjį sąrašą“, jei partnerių grupė neįvykdė sutarties, prieštarauja Europos Sąjungos viešųjų pirkimų direktyvai, nusprendė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas.
  • TURINYS: Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimus dėl keturių interneto svetainių kopijų bei vienos pirminės svetainės blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.
  • LĖŠOS: Valstybinė energetikos reguliavimo taryba pirmąjį metų pusmetį turėtų išsiaiškinti, kaip nepriklausomi elektros tiekėjai panaudojo iš valstybės biudžeto gautas lėšas kainoms vartotojams sušvelninti.
  • NAFTA: Lietuvos naftos perdirbimo gamyklą valdanti Lenkijos energetikos grupė „Orlen“ nutraukia sutartį su didžiausia Rusijos naftos eksportuoja – Kremliaus kontroliuojama „Rosneft“.
  • RINKIMAI: Vyriausioji rinkimų komisija įpareigota persvarstyti savo sprendimą, kuriuo iš savivaldos rinkimų pašalinti 35 Lietuvos žaliųjų partijos kandidatai, neteisingai užpildę pareiškinius dokumentus.
  • LAIVAS: Ketvirtadienį Klaipėdos uoste laukiama atvykstant JAV „Arleigh Burke“ klasės kovos laivų-minų naikintojų karinio laivo „USS Roosevelt“ (DDG 80).
  • REAGENTAI: Dėl galimo piktnaudžiavimo teisiamas buvęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos vadovas Šarūnas Narbutas sako, jog derėdamasis dėl COVID-19 reagentų pirkimo veikė ne kaip Sveikatos apsaugos ministerijos pasitelktas nepriklausomas ekspertas ar Vyriausybės įgaliotas asmuo.
  • KOMPENSACIJA: Nuo praeitų metų balandžio mėnesio būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai ar verslo atstovai, kurie apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje, iš viso 2022 metais išmokėta 9 mln. 547 tūkst. kompensacijų už būsto ukrainiečiams suteikimą.
  • STIPENDIJA: Įsigaliojus naujai Sporto įstatymo redakcijai, valstybės stipendijos skirtos trečdaliu daugiau sportininkų, pranešė Nacionalinė sporto agentūra.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pedofilijos skandalas pakeitė jūsų požiūrį į Seimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +1 C

-7 -1 C

 

-6 +3 C

-1 +1 C

-3 +1 C

 

-1 +4 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-8 m/s