„Žalgiriui“ Berlyne pritrūko kvapo

(0)
Publikuota: 2022 kovo 04 15:27:18, Arūnas Abromaitis, VŽ žurnalistas
×
Vienas iš „Žalgirio“ lyderių Žofris Lovernas Berlyne pelnė tik 2 taškus. Kauno „Žalgirio“ nuotr.

Kauno „Žalgirio" trijų iš eilės pergalių serija Eurolygoje nutrūko Vokietijoje. Žalgiriečiai turėjo 17 taškų deficitą, nepasidavė, sugrąžino intrigą, bet 74:82 nusileido Berlyno „Alba" krepšininkams. Tiek treneris Jurė Zdovcas, tiek snaiperis Artūras Milaknis akcentavo, kad antrąsias Eurolygos rungtynes šią savaitę žaidusiai komandai stigo energijos.

Komandų padėtis prieš ketvirtadienio susitikimą Berlyne buvo skirtinga. „Žalgiris" į Vokietiją atskrido iš Graikijos, kur antradienį atidėtose rungtynėse nugalėjo Atėnų klubą „Panathinaikos". „Alba" atidėtų rungtynių nežaidė, ji šią savaitę koncentravosi tik mačui su kauniečiais.

„Žalgiris" įstrigo antrajame ketvirtyje, kai beveik 8 min. nepelnė taškų. Šio kėlinio pabaigoje skirtumas išaugo iki 17 taškų. Trečiajame ketvirtyje žalgiriečiai deficitą sumažino iki 3 taškų, ketvirtajame „Alba" vėl pabėgo - pirmavo 15 taškų. Priešpaskutinę minutę atrodė, kad kauniečiai dar turi šansų, nes persvara sumažėjo iki 4 taškų. Tuomet „žudantį" tritaškį pataikė „Alba" gynėjas Džeilinas Smitas (Jaleen Smith).

Žalgiriečių komentarus galima apibendrinti taip: „tai - ne pasiteisinimas, bet...". „Tikėjomės sunkių rungtynių, nes „Alba" yra greita, atletiška komanda. Joje visi gali pataikyti, gerai juda kamuolys. Mes prieš dvi dienas žaidėme kitas Eurolygos rungtynes, keliavome. Tai nėra pasiteisinimas, bet jautėsi, kad varžovai turi daugiau energijos. Mes visgi sugebėjome rasti energijos, sumažinome skirtumą iki 3 taškų, tačiau varžovai pataikė sudėtingus metimus.

Galbūt galėjome dažniau prasižengti. Jei būtume laiku prasižengę, gal Dž.Smitas nebūtų pataikęs to tritaškio. Tačiau žaidėjai buvo pavargę, sumažėjo koncentracija ir jis pataikė. Nesu nusivylęs. Pagerinome žaidimą ir tikiuosi, kad tai pratęsime", - sakė J.Zdovcas.

„Pirmoje pusėje buvo lyg užmigę. Trūko energijos, visur vėlavome. Ypač gynyboje trūko agresijos. Nepaleidome rungtynių, porą kartų buvome sugrįžę, bet pritrūkdavo smulkių detalių. Nemalonu pralaimėti, nes nuotaikos buvo pakilios, demonstravome neblogą krepšinį. Tačiau dvigubos Eurolygos savaitės nėra lengvos. Tai - ne pasiteisinimas, bet šviežumo trūko. Rungtynių pabaigoje buvo blogų sprendimų, kurių nepriimi, kai nesi toks pervargęs", - svarstė A.Milaknis.

Iš keturių kėlinių žalgiriečiai pralaimėjo tik vieną - trečiąjį, bet pralaimėjo „į vieną krepšį" (6:20). Kas gi nutiko tame kėlinyje? „Turėjome persvarą baudos aikštelėje ir bandėme ja pasinaudoti, bet nepavyko laiku atlikti perdavimų. Taip pat triskart laisvi nepataikėme tritaškių. Tada komanda truputį paleido vadžias. O varžovai pelnė taškus greitose atakose ir atkovojo kamuolius puolime", - teigė J.Zdovcas.

„Žalgiris" liko Eurolygos lentelės dugne, o trijų pergalių serija nutrūko, bet J.Zdovcas dėl to pernelyg nesikrimto: „Žaidėme gerą atkarpą, susikūrėme gerą atmosferą. Žinoma, tokiais atvejais tikiesi, kad serija tęsis, tačiau kitoje pusėje yra kita komanda, kuri taip pat nori laimėti. Net geriausioms Eurolygos komandoms sunku tęsti pergalių serijas".

Kitas Eurolygos rungtynes žalgiriečiai žais kovo 11 d. Nors žais namie, sugrįžti į pergalių kelią bus sunku, nes į Kauną atvyks Eurolygos lyderė, Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona". Pastaroji ketvirtadienį namie 88:83 įveikė „Monaco" krepšininkus. Rokas Jokubaitis nugalėtojams per 10 min. pelnė 7 taškus ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą. „Monaco" vidurio puolėjas Donatas Motiejūnas sužaidė geriau - per 17 min. surinko 14 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

Priešpaskutinę vietą užimanti ir vos viena pergale daugiau už „Žalgirį" turinti Vitorijos „Baskonia" nuo kauniečių nepabėgo. Ji išvykoje 83:86 pralaimėjo Belgrado ekipai „Crvena Zvezda". 29 min. žaidęs Rokas Giedraitis svečių komandai pelnė 6 taškus, atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Tadas Sedekerskis aikštelėje nepasirodė. Dar viename mače susikovė du Stmbulo klubai. Eurolygos čempiono titulą ginantis Stambulo „Anadolu Efes" 84:79 įveikė „Fenerbahce" krepšininkus.