„Žalgiris“ patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės

(0)
Publikuota: 2019 lapkričio 19 22:18:19, Dominykas Genevičius, Elta
×
„Žalgiriui“ 15 taškų pelnė Zachas LeDay‘us. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos devintojo turo rungtynėse antradienį Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje 85:86 (16:19, 17:22, 20:23, 32:22) pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos Opap“ (Graikija) ekipai ir patyrė trečiąją nesėkmę iš eilės.

Š. Jasikevičius: negalime žaisti rungtynių iki 85 taškų

Kauno „Žalgirio“ komandos treneris Šarūnas Jasikevičius po pralaimėjimo Atėnų „Panathinaikos Opap“ (Graikija) ekipai teigė, kad komandą pražudė nesėkminga pirmoji rungtynių pusė.

„Pralaimėjome skaudžias rungtynes, ypač tokio svarbumo. Pasigedau energijos, buvo daug nesusikalbėjimo. Mes negalime žaisti iki 80 taškų. Tai kalbėjome daug kartų. Daug ką lėmė Nicko Calatheso pasirodymas. Jis buvo įspūdingas – sumetė daug taškų ir atliko daug rezultatyvių perdavimų. Netoli 50 taškų – jo nuopelnas. Jis pataikė ir sudėtingus tritaškius, bet statistika rodo, kad mūsų taktika kažkur nesuveikė. Labiausiai mane neramina mūsų svyravimai. Niekaip neateina į galvą, kodėl taip gerai galime žaisti vieną pusę ir taip prastai – kitą. Tokio svarbumo rungtynėse pasigedau fiziškesnės, tvirtesnės pradžios. Galbūt ir buvome pasiruošę kautis, bet kai per pirmą pusę padarai 10 klaidų ir prameti 15 metimų iš pro krepšio, būna sunku“, - spaudos konferencijoje kalbėjo Š. Jasikevičius.

Š. Jasikevičius pirštu bedė į prastą pataikymo procentą. Dvitaškius žalgiriečiai atakavo 44 proc. tikslumu, o pirmoje mačo pusėje – dar prasčiau.

„Kartais reikia tiesiog pataikyti. Mes nesame komanda, kuri gali dominuoti atakose. Galime „arti“ gynyboje, kautis dėl kiekvieno kamuolio, stumdytis. Šiuos dalykus galime kontroliuoti, bet to pirmoje pusėje nedarėme. Kas labai jaudina – treti kėliniai. Po pertraukos jau eilinį kartą nesugebame atsižvelgi į pastabas ir į aikštę išeiti su geresne kokybe“, - pridūrė Š. Jasikevičius.

Pirmoje rungtynių pusėje „Žalgirį“ į priekį vedė Zachas LeDay‘us, bet antroje jis beveik nežaidė. Tuomet „Žalgirio“ vedliais tapo Jockas Landale‘as ir Lukas Lekavičius.

„Antroje mačo pusėje žaidėme geriau. Kūrėsi žaidimas. Zachas dar nėra iki galo „perkandęs“ sistemos. Jis turi nerealų jausmą kaip sumesti taškus ir tai yra gerai, bet jis taip pat atlieka ir daug blogų sprendimų. Reikia jam dar daug dirbti. O Luko ir Jocko duetas antroje pusėje buvo nuostabus“, - sakė „Žalgirio“ strategas.

Paskutinėmis sekundėmis žalgirietis Artūras Milaknis galėjo pramesti baudos metimą ir suteikti nedidelį šansą, atkovojus kamuolį, išlyginti rezultatą, tačiau metimas buvo tikslus. Š. Jasikevičius pasikartojo, kad tuomet buvo liepta metimą pramesti.

Š. Jasikevičius patvirtinto, kad ekipą paliko meksikietis Alexas Perezas ir dabar bus ieškoma jam pamainos. „Ieškosime geriausio sprendimo ieškant žaidėjo, kuris pasižymėtų universalumu“, - teigė treneris.

„Svarbiausia buvo tai, kad pavyko laikytis žaidimo plano. Siekėme pristabdyti „Žalgirį“ kovoje dėl atšokusių kamuolių, ką jis daro sėkmingai ypač Kaune. Taip pat svarbu buvo vengti klaidų. Antroje pusėje ją padarėme tik vieną, o iš viso – aštuonias“, - kalbėjo Atėnų komandos treneris Giorgos Vovoras.

Žalgiriečiai rungtynes pradėjo šešiais iš eilės pelnytais taškais. Kauno klubo legionierius Zachas LeDay‘us per pirmąjį ketvirtį pelnė net 11 taškų, tačiau „Panathinaikos“ ekipa 10-ąją min. išsiveržė į priekį 19:16.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo „buksuodamas“ puolime, o Atėnų klubas padidino persvarą iki 8 taškų (27:19). Vėliau svečių pranašumas pasiekė 10 taškų ribą (38:28). Įpusėjus mačui, svečiai pirmavo 41:33.

Trečiojo kėlinio pradžioje svečiai nutolo 12 taškų (45:33). Po dviejų Nicko Calatheso tritaškių „Panathinaikos“ padidino pranašumą iki 16 taškų (51:35). Daugiausiai Luko Lekavičiaus pastangomis, iki trečiojo kėlinuko pabaigos „Žalgiris“ kiek sumažino atsilikimą iki 11 taškų (53:64).

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai ėmė vytis varžovus. Po L. Lekavičiaus tritaškio skirtumas sumažėjo iki 6 taškų (65:71). Tuomet abi komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, o po Jocko Landale‘o tritaškio skirtumas aptirpo iki 5 taškų (71:76). Nors likus žaisti 2 sek., „Žalgiris“ priartėjo iki minimumo (85:86), išsigelbėti šeimininkams nepavyko.

Šioms rungtynėms jau nebuvo registruotas meksikietis Alexas Perezas, su kuriuo artimiausiu metu turėtų būti atsisveikinta.

„Žalgiriui“ (3 pergalės/6 pralaimėjimai) 15 taškų pelnė Zachas LeDay‘us, 14 – Lukas Lekavičius, 12 – Jockas Landale‘as, po 11 – Edgaras Ulanovas ir Artūras Milaknis, 9 – Marius Grigonis, 6 – Thomas Walkupas, 5 – Paulius Jankūnas, 2 – Nigelis Hayesas.

Atėnų komandoje (5/4) išsiskyrė Nickas Calathesas. Jis pelnė 19 taškų ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų. 13 taškų pridėjo Deshaunas thomasas, 12 – Ioannis Papapetrou.

Kauno ekipa šiame mače pataikė tik 15 dvitaškių iš 34 (44 proc.).

Rungtynes „Žalgirio“ arenoje stebėjo 14 901 žiūrovas.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais jau ketvirtadienį namuose su Belgrado „Crvena Zvezda MTS“ (Serbija) ekipa.