„Žalgiris“ triuškinančiai nugalėjo „Šiaulius“

Publikuota: 2022 spalio 03 09:15:42, Lkl.lt inf.
×
LKL nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL") užfiksuotas kol kas didžiausias sezono sutriuškinimas.

Kauno „Žalgiris" (3-0) pirmajame namų mače 96:60 (28:14, 27:14, 21:16, 20:16) nušlavė „Šiaulius" (0-2).

Žalgiriečiai rungtynes pradėjo varžovams gerokai per aukštu tempu ir sužaidus vos 3 minutes po Kevarriuso Hayeso taškų atsiplėšė 15:2. Vėliau skirtumo augimas sulėtėjo, bet šį vėl išjudino Ignas Brazdeikis - 26:11. Donato Sabeckio tritaškio paskutinėje kėlinio atakoje situacijos ženkliai nepakeitė - 14:28.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris" greičio pedalo neatleido, kol pabėgo 37:16. Šiauliečiai į tai atsakė šešiais taškais paeiliui, po kurių iš toli pataikė Karolis Lukošiūnas - 40:23. I.Brazdeikio dėka „Žalgiris" dar iki ilgosios pertraukos pasiekė pusšimčio ribą, tritaškiu dar spėjo pasižymėti ir Mantas Kalnietis - 55:28.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris" vos per tris minutes išnaudojo komandinių pražangų limitą, o abi komandos jau gerokai sunkiau rinko taškus, kol Tomas Dimša pasižymėjo tritaškiu greitajame puolime. Vos trečiąjį tolimą svečių metimą pataikė Martynas Varnas - 37:62. Taškais kėlinį uždarė Rolandas Šmitas - 76:44.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris" dar kartą truktelėjo į priekį, o Eimantas Stankevičius nesportiškai sustabdė Edgarą Ulanovą - 84:54. Likęs rungtynių laikas baigties nepakeitė.

Toks skaudus rezultatas per pirmąją sezono savaitę užfiksuotas nebuvo. Iki šiol didžiausią pergalę LKL buvo iškovojęs Vilniaus „Rytas", 93:67 nugalėjęs Klaipėdos „Neptūną".

Išskirtinį pasirodymą surengė Arnas Butkevičius, per 18 minučių nepelnęs nė taško (0/1 dvitaškio, 0/1 tritaškio), tačiau finišavęs su 16 naudingumo balų. Puolėjas atkovojo 5 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus bei išprovokavo pražangą.

Kitoje spektro pusėje atsidūrė „Šiaulių" legionierius Kyle'as Mangasas. Amerikietis per 30 minučių pelnė 5 taškus (0/5 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 2/3 baudų metimų), atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo, 4 sykius prasižengė, gavo bloką ir surinko net -8 naudingumo balus. Kitas legionierius Bryce'as Douvier taškais nepasižymėjo ir surinko -4 naudingumo balus.

Žalgiriečiai ženkliai laimėjo kovą dėl kamuolių (40:28), o tritaškius varžovams mesti leido vos 23 procentų taiklumu (5/22), patys atakuodami 42 procentais (13/31).

„Šiauliai": Donatas Sabeckis 16, Jonas Zohore 10 (5 atk. kam.), Paulius Danusevičius (4/4 dvitaškių).

„Žalgiris": Edgaras Ulanovas 15 (4/4 dvitaškių), Tomas Dimša (4/5 tritaškių) ir Laurynas Birutis (6 atk. kam.) po 14, Ignas Brazdeikis 12 (5 atk. kam.), Keenanas Evansas 10, Karolis Lukošiūnas 9, ... , Arnas Butkevičius 0 (5 atk. kam., 7 rez. perd., 4 per. kam., 16 naud. bal.).