(0)
Publikuota: 2021 balandžio 01 14:10:00, Arūnas ABROMAITIS
×
Lukas Lekavičius savo gimtadienį pažymėjo pelnydamas 21 tašką. Eurolygos nuotr.

Kauno „Žalgirio" krepšininkams reikėjo, kaip sakė gynėjas Lukas Lekavičius, spyrio į užpakalį, kad pabustų ir Eurolygos 32-ojo turo rungtynėse namie 96:86 nugalėtų Berlyno ekipą „Alba". Keturių nesėkmių serija nutrūko, žaidėjų nuotaika pagerėjo, bet tai jau nepadės patekti į atkrintamąsias varžybas. Kai kitose rungtynėse laimėjo Vitorijos „Baskonia", kauniečiams neliko net teorinių šansų. Kol „Žalgiris" siekė paguodos pergalės, keturi klubai užsitikrino kelialapius į ketvirtfinalį.

Žalgiriečių šansai ir šiaip buvo mikroskopiškai maži. Tokioje situacijoje belieka gražiai sužaisti, pasiekti pergalę, galbūt suteikti progą mažiau žaidusiems krepšininkams, o ne svajoti apie kelialapį. Kauniečiams pavyko ir laimėti, ir suteikti progą atsarginiams, nors mačui įpusėjus atrodė, kad nieko gražaus nebus. Prastai sužaidęs antrojo kėlinio pabaigą, „Žalgiris" turėjo 10 taškų deficitą.

„Per pertrauką treneris šiek tiek pakėlė balsą. Turbūt to mums ir reikėjo. Taktikos nekeitėme, darėme viską tą patį. Tiesiog reikėjo spyrio į užpakalį, šiek tiek agresyvumo ir viskas pasitaisė", - sakė L.Lekavičius, kuris antradienį, rungtynių dieną, šventė 27-ąjį gimtadienį ir šia proga atseikėjo varžovams 21 tašką. Tai buvo rezultatyviausias gynėjo mačas šį sezoną.

Treneris Martinas Šileris (Martin Schiller) teigė, kad nieko ypatingo per pertrauką nepasakė: „Be abejo, buvau nepatenkintas pirma rungtynių puse. Praleidome 51 tašką ir tai yra nepriimtina. Buvau nepatenkintas ir turėjau tą pasakyti žaidėjams. Džiugu, kad jie reagavo." Žalgiriečiai tikrai reagavo, įpusėjus ketvirtajam kėliniui, jie buvo sukaupę net 21 taško persvarą. Laimėti padėjo ne tik pagerėjusi gynyba, bet ir puikus tritaškių pataikymas. Tikslą pasiekė 16 iš 24 tolimų metimų (67 proc.).

Lyderiai Marius Grigonis bei Žofris Lovernas (Joffrey Lauvergne) šįkart lindėjo šešėlyje, Augustinas Rubitas (Augustine Rubit) negalėjo žaisti dėl teigiamo COVID-19 testo. Progą pasižymėti gavo atsarginiai lietuviai ir jie šansu pasinaudojo. Visus 4 savo tritaškius pataikęs Karolis Lukošiūnas surinko 12 taškų. Ankstesnis snaiperio rekordas Eurolygoje buvo 6 taškai, jis pagerintas dvigubai.

Martinas Gebenas pelnė 12 taškų ir surinko 23 naudingumo balus - abu rodikliai yra asmeniniai rekordai. Tiek K.Lukošiūnas, tiek M.Gebenas daug padėjo komandai ne tada, kai viskas jau buvo aišku, o pačiame kovos įkarštyje. Iš viso „Žalgirio" atsarginiai surinko 56 iš 96 komandos taškų.

Kai M.Šileris atėjo į spaudos konferenciją, jis dar nežinojo „Baskonia" ir Atėnų „Panathinaikos" rungtynių rezultato. „Baskonia" išvykoje laimėjo 97:82, o tai reiškė, kad kauniečių kova dėl vietos ketvirtfinalyje yra baigta. Vitorijos ekipą į pergalę vedė Rokas Giedraitis, kurio sąskaitoje - 25 taškai, 4 atkovoti ir 3 perimti kamuoliai bei 5 rezultatyvūs perdavimai. Visa tai virto asmeniniu Roko rekordu - 35 naudingumo balais. Kitas „Baskonia" lietuvis Tadas Sedekerskis pelnė 4 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Liko du turai, per kuriuos „Žalgiris" bandys padidinti turimą 16-os pergalių skaičių. „Mūsų požiūris paprastas - užbaigti turnyrą su 18 pergalių. Tiek pergalių dažniausiai garantuoja kelialapį į atkrintamąsias varžybas. 18 pergalių buvo ir tebėra mūsų tikslas", - sakė M.Šileris. Šiandien jo auklėtiniai Vokietijoje susitiks su Miuncheno „Bayern" krepšininkais, mačas prasidės 21.30 val.

„Bayern", kaip ir „Baskonia", dar kovoja dėl kelialapio. Iki antradienio rungtynių vietą ketvirtfinalyje buvo užsitikrinusi tik Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona". Antradienį prie jos prisijungė keturi klubai: Maskvos CASK, Stambulo „Anadolu Efes", Stambulo „Fenerbahce" ir Milano „AX Armani". Taigi aštuntuke liko trys neužimtos vietos.

CASK svečiuose 86:74 nugalėjo Sankt Peterburgo komandą „Zenit", kurios gretose kukliai pasirodė vos 2 taškus pelnęs Artūras Gudaitis. Du klubai kelialapius užsitikrino, pasiekę triuškinamas pergales išvykose. „Anadolu Efes" 108:83 sutraiškė Madrido „Real", o „AX Armani" 93:72 pamokė Belgrado „Crvena Zvezda" krepšininkus. Be traumuoto Edgaro Ulanovo žaidęs „Fenerbahce" Miunchene 77:68 įveikė „Bayern" ekipą.

„Barcelona" nepasinaudojo proga užsitikrinti pirmąją vietą, nes išvykoje po pratęsimo 94:99 nusileido Tel Avivo klubui „Maccabi".