respublika.lt

Užduotis - ištraukti rinktinę iš balos

(0)
Publikuota: 2021 rugsėjo 23 10:24:49, Arūnas ABROMAITIS
×
nuotr. 1 nuotr.
Į moterų krepšinį Rimantas Grigas grįžta po septynerių metų pertraukos. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Rugsėjo viduryje, kai buvo paskirti nauji Lietuvos krepšinio rinktinių treneriai, beveik visas dėmesys atiteko vyrus treniruosiančiam Kaziui Maksvyčiui, tačiau dar sunkesnė užduotis laukia Rimanto Grigo. Jis bandys išvesti moterų komandą į Europos čempionatą, kuriame mūsiškės nedalyvavo nuo 2015 m. Nors moterų krepšinis Lietuvoje yra gilioje krizėje, R.Grigas mano, kad nacionalinė komanda nėra silpna. Pasak jo, atrankoje įmanoma įveikti visas varžoves, net ir Europos vicečempiones prancūzes.

 

 

Rugsėjo 17 d. 59-ąjį gimtadienį šventęs R.Grigas iki šiol daugiausiai dirbo su vyrais - treniravo Kauno „Žalgirį" ir „Atletą", Pasvalio „Pieno žvaigždes". Tačiau moterų krepšinyje R.Grigas taip pat nėra naujokas. 2012 m. tapęs Baltarusijos krepšininkių treneriu, 2013 m. lietuvis su jomis užėmė penktąją vietą Europos pirmenybėse. 2014 m. R.Grigo vadovaujama Baltarusijos komanda liko dešimta pasaulio čempionate.

Dabar, po septynerių metų pertraukos, jis grįžta į moterų krepšinį su aiškiu tikslu. Tris Europos čempionatus praleidusi Lietuvos rinktinė bandys patekti į 2023 m. pirmenybes. Laiko R.Grigas turi nedaug - atrankos varžybos prasidės jau lapkričio 11 d.

- Ar noriai sutikote užimti moterų rinktinės trenerio pareigas, kurios pastaraisiais metais asociavosi su nesėkmėmis? - paklausėme R.GRIGO.

- Kažkas turi ateiti ir dirbti. Jau šešerius metus niekaip negalime patekti į Europos čempionatą, moterų krepšinis atrodo vis silpniau ir silpniau. Lyga silpnėja, žaidėjų mažėja. Ir studenčių komandų mažėja. Reikia kažką daryti. Vienas iš būdų - kažką nuveikti su rinktine, kad būtų motyvacija, mergaitės pradėtų lankyti krepšinį. Galimybės yra, komanda nėra tokia silpna, kad negalėtų įvykdyti uždavinių. Aišku, padėtis per atrankos langą bus tokia, kad viską reikės daryti labai greitai. Trys dienos - ir į kovą. Tačiau merginos yra gerai nusiteikusios, kiek kalbėjau su kapitone. Svarbiausia pakelti ūpą, įtikinti, kad jos gali ir sugebės pasiekti tikslą.

- Sakydamas, kad kalbėjote su kapitone, turėjote galvoje Gintarę Petronytę?

- Taip, manau, kad ji verta kapitonės pareigų. Ir kaip žmogus, ir kaip krepšininkė ji yra autoritetas jaunoms žaidėjoms. Daug metų Gintarė buvo renkama geriausia Lietuvos krepšininke. Komanda sukasi apie ją. Tikiuosi, Gintarė dar kelerius metus padės komandai ir jos, Kamilės Nacickaitės bei kitų merginų dėka mes pasieksime norimą rezultatą.

- Ar jau suformavote trenerių štabą?

- Daugmaž susitarta, bet dar sprendžiame kai kuriuos klausimus, todėl nenorime skelbti viešai. Kol kas štabas suformuotas nepilnai, dar yra minčių. Aš atėjau ne draskyti komandos, o padėti jai išspręsti uždavinius, kuriuos kelia federacija - pagaliau patekti į išsvajotą Europos čempionato finalinį etapą. Apie štabą pranešime, kai jis bus pilnai sukomplektuotas, turėsime ir kineziterapeutus, ir kitus narius.

- Minėjote, kad bendravote su G.Petronyte. Ar jau kalbėjotės ir su kitomis krepšininkėmis?

- Kitą savaitę bandysiu kalbėtis ir su kitomis žaidėjomis. Aišku, noriu pabendrauti su visomis, bet su pora kol kas nepavyko susisiekti. Viskas susitvarkys, būtinai su jomis pasikalbėsiu. Labai svarbios yra visos merginos, kurias kviesime į stovyklą. Be jų gerų emocijų, nusiteikimo nieko nebus. Viskas priklausys nuo to, kaip jos psichologiškai bus nusiteikusios, kiek bus „užsivedusios".

- Ar stebint rinktinės žaidimą praėjusiame atrankos cikle matėte rezervų?

- Rezervų visada yra. Klausimas - kiek galima suspėti padaryti. Ankstesnio trenerio padėtis irgi buvo kebli, nors jis ilgiau treniravo rinktinę, turėjo daugiau galimybių pasidarbuoti vasaros stovyklose. Visgi jis irgi susidūrė su iššūkiu, kaip per trumpą laiką paruošti komandą. Neplanuoju kardinaliai keisti žaidimo, nes nėra laiko. Rimtesniems pokyčiams reikia mažiausiai poros savaičių, bet kažką pakoreguoti stengsiuosi ir gynyboje, ir puolime. Dabar renkuosi informaciją apie žaidėjas, jų stipriąsias puses.

Didelio krepšininkių pasirinkimo dabar neturime. O ateityje norėtųsi įlieti jaunesnes krepšininkes. Ypač reikėtų gerai kamuolį įžaidžiančių gynėjų. Kai kurios rungtynės parodė, kad, susidūrusius su spaudimu, įžaidėjos sutrinka, dažnai praranda kamuolį. Tada sutrinka visa komanda, varžovės greitai surenka 10-15 taškų ir laimėti nelieka jokių šansų. Todėl reikia žaidėjos, kuri kuo greičiau pereitų vidurio liniją, pagreitintų žaidimą.

- Kas, be G.Petronytės, turėtų būti rinktinės lyderės? Daug kalbama apie Justę Jocytę, bet 15-metei galbūt dar per anksti pretenduoti į lyderes?

- J.Jocytė yra ateities žaidėja, nors ji ir dabar gali duoti naudos. Yra K.Nacickaitė, kurią galima vadinti ryškia lydere savo pozicijoje. Komandą sudaro ne viena ar dvi žaidėjos, svarbus yra visas 12-ukas ir netgi 14-as, kuris pakviečiamas į stovyklą. Kiekviena mergaitė turi stengtis žaisti taip, kad užsitarnautų minutes aikštelėje. Tačiau K.Nacickaitė vis tiek yra viena iš lyderių. Ji - labai stipri žaidėja, jau turinti patirties, gerą puolimą arsenalą - driblingą, prasiveržimą, metimą.

Turime ir gerų aukštų krepšininkių, galinčių tiek žaisti nugara į krepšį, tiek mesti iš toli. Reikia tik susistyguoti. Merginos atvažiuoja iš gerų klubų ir jas reikia per trumpą laiką sujungti į komandą. Ne visada tai pavyksta, bet stengsimės tai padaryti. Gal kai ką gynyboje darysime paprasčiau, kad išpildymas būtų lengvesnis. Ne visada pats sudėtingiausias variantas yra efektyviausias.

- Rugpjūčio 20 d., kai buvo ištraukti atrankos burtai, dar nebuvote paskirtas treneriu. Kokios mintys tada kilo, pamačius burtų rezultatus?

- Kai neišeini į finalinį etapą, neverta tikėtis, kad gausi silpnus varžovus. Komandos juk suskirstomos į krepšelius pagal pajėgumą. Prancūzijos rinktinė - labai stipri. Stiprios ir ukrainietės, turinčios aukštų, agresyvių žaidėjų. Kai dirbau Baltarusijos rinktinėje, teko tiek su ukrainietėmis, tiek su prancūzėmis. Tačiau kiekviena komanda yra įveikiama.

- Visgi, turint grupėje Europos vicečempiones prancūzes, turbūt realiau taikytis į antrąją vietą?

- Taikytis visada reikia aukščiausiai. Aišku, antroji vieta būtų gera, bet reikia bandyti įveikti ir prancūzes. Moterų krepšinyje nėra nenugalimų komandų, jei esi gerai pasiruošęs taktiškai ir nusiteikęs psichologiškai. Labai sunku įveikti amerikietes, kažkada beveik neįveikiamos atrodė australės. Bet šiaip yra tiesiog gerai žaidžiančios komandos, kurias visgi galima išmušti iš vėžių.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kiek kiaušinių suvalgote per Velykas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s