Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomasis komitetas lapkričio 12 d. svarstys, kas taps naujuoju vyrų rinktinės treneriu, tačiau, likus savaitei iki šios datos, nesimatė nė vieno realaus kandidato. LKF prezidentas Arvydas Sabonis vakar atskleidė tik tiek, kad treneriu nebus nei Kazys Maksvytis, nei Eurolygos klubų strategai.
Krepšinio federacija vakar Kaune pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos sporto universitetu (LSU), bet A.Sabonis neišvengė klausimų kita tema - apie rinktinės ateitį. Dar prieš mėnesį viskas atrodė aišku. Vyko derybos su K.Maksvyčiu, šis neslėpė, kad nori dirbti nacionalinėje komandoje. Tačiau spalio viduryje Permės klubas „Parma“ (Rusija) paskelbė, jog neišleis K.Maksvyčio į rinktinę. Nuo to laiko į viešumą neiškilo nė viena reali kandidatūra.
Vakar aiškumo nepadaugėjo. „Paieškos vyksta. Lapkričio 12 d. bus vykdomasis komitetas ir svarstysime kandidatūras“, - sakė A.Sabonis. Iškalbingumu nepasižymintis federacijos prezidentas tik pridūrė, kad kažką ruošia ir Lietuvos krepšinio trenerių asociacija. Kokios yra kandidatūros, A.Sabonis neatskleidė.
Aišku tai, kad garsiausi Lietuvos krepšinio specialistai rinktinės netreniruos. K.Maksvyčio padėtis nuo spalio vidurio nepasikeitė. „O kas gali pasikeisti, jeigu neleidžia? Niekas“, - teigė A.Sabonis. Paklaustas, ar teko pačiam bendrauti su „Parma“ vadovybe, federacijos prezidentas atsakė neigiamai.
Atkrenta ir trijų Eurolygos klubus treniruojančių lietuvių kandidatūros. Šarūnas Jasikevičius vadovauja Kauno „Žalgiriui“, Rimas Kurtinaitis - Maskvos srities „Chimki“ (Rusija), Kęstutis Kemzūra - Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) komandoms. „O kaip jūs galvojate? Ar vasario mėnesį jie gali atvažiuoti padirbėti?“ - retoriškai klausė A.Sabonis.
Vasarį prasidės atranka į 2021 m. Europos čempionatą, bet tuo pačiu metu vyks ir Eurolygos varžybos. Suderinti vyriausiojo trenerio darbą rinktinėje ir Eurolygos klube šiuo metu praktiškai neįmanoma. Visgi neatmetama galimybė, kad prie rinktinės vairo gali stoti kažkurio Eurolygos klubo trenerių štabe asistentu dirbantis krepšinio specialistas. „Su asistentais gal ir galima. Priklauso nuo klubų turbūt - išleis, neišleis“, - svarstė A.Sabonis.
Primename, kad rugsėjį iš rinktinės trenerio posto pasitraukė Dainius Adomaitis, kurio vadovaujama komanda pasaulio čempionate Kinijoje nepateko į ketvirtfinalį. Naujojo stratego 2020-aisiais lauks daug darbų. Pradžioje - atranka į Europos čempionatą, o vasarą - atranka į Tokijo olimpines žaidynes ir galbūt pačios žaidynės.
Kas dėl LKF ir LSU sutarties, tai universitetas pagal ją įsipareigojo sudaryti sąlygas kelti kvalifikaciją federacijos siunčiamiems specialistams, leisti naudotis universiteto metodine bei materialine baze. Savo ruožtu federacija ketina konsultuoti universitetą tobulinant studijų programas, užsakyti mokslinius tyrimus ir testavimus.
„Pagrindiniai šios sutarties pasirašymo dalykai yra du. Pirma, tai kvalifikuotų krepšinio trenerių ruošimas. Kol kas esame populiariausia sporto šaka, bet ateitis priklauso nuo jaunimo ir kas tuos vaikus treniruos. Treneris yra pagrindinis pasiekimų kalvis. Vaikai noriai eina, bet reikalingi ir treneriai. O kitas tikslas yra trenerių licencijavimas. 2021 m. įsigalios naujas įstatymas, todėl norisi, kad būtų paruoštas tas trenerių licencijavimas. Mes patys to padaryti negalime, bet universitetas gali. Būtų tvarka su treneriais“, - teigė A.Sabonis.