Trečiojo kėlinio faktorius

(1)
Publikuota: 2023 birželio 07 12:30:25, Arūnas ABROMAITIS
×
Ignas Brazdeikis (kairėje) pagaliau nudžiugino „Žalgirio“ sirgalius rezultatyviu žaidimu ir svariai prisidėjo prie pergalės. LKL nuotr.

Lietuvos krepšinio lygos finalo rungtynės kol kas klostosi pagal panašų scenarijų - laimi aikštelės šeimininkai, o lemiamu tampa trečiasis kėlinys, per kurį įgyjama didelė persvara. Trečiajame mače Kauno „Žalgiris" namie 95:80 nugalėjo čempiono titulą ginantį Vilniaus „Rytą" ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 2-1. Kauniečių treneris Kazys Maksvytis džiaugėsi tuo, kaip komanda reagavo į pralaimėjimą Vilniuje antrosiose rungtynėse. Kova dėl LKL čempionų žiedų gali baigtis jau ketvirtadienį.

Kad ir kaip finalo serijos mačuose klostytųsi pirmieji du kėliniai, trečiajame šeimininkų komanda įgyja apčiuopiamą persvarą, vedančią į užtikrintą pergalę. Trečiosiose rungtynėse iki pertraukos vyko atkakli kova, tačiau trečiajame ketvirtyje „Žalgiris" dominavo ir, likus kiek daugiau nei minutei iki kėlinio pabaigos, pirmavo 74:53. „Rytui" pavyko sumažinti skirtumą iki 9 taškų, tačiau rimtas pavojus šeimininkams nebuvo iškilęs.

„Tiek mes, tiek sirgaliai reagavome į pralaimėjimą Vilniuje. Buvo labai smagu žaisti namie tokioje atmosferoje. Pirmojoje pusėje nepavyko kontroliuoti rungtynių, nes nesustabdėme varžovų greito puolimo ir suteikėme jiems per daug antrų šansų. Antrojoje pusėje greitą puolimą pristabdėme, liko tik antri šansai, kuriais jie pelnė nemažai taškų. Tai yra vieta tobulėjimui. Puolime pasinaudojome „Ryto" rizikomis. Pirmojoje pusėje laisviau metė tik Ignas Brazdeikis, suteikęs mums gerą impulsą, antrojoje krepšys atsirišo ir Edgarui Ulanovui, Arnui Butkevičiuis, Aizėjai Teilorui (Isaiah Taylor). Dėl to laisviau užbaigėme rungtynes", - mačą komentavo K.Maksvytis. Primename, kad antrąsias rungtynes Vilniuje „Rytas" laimėjo triuškinamai - 94:71.

Sostinėje žalgiriečiai nesugebėjo sustabdyti Markuso Fosterio (Marcus Foster) ir Chaimės Ečenikės (Jaume Echenique). Kaune pirmasis pelnė 13, antrasis - 12 taškų, tačiau toks kraitis „Žalgirį" tenkino. „Manau, iki pertraukos jie, ypač Ch.Ečenikė, dar kažkiek pridarė bėdų. M.Fosterį pavyko pristabdyti. Palikti jį su 13 taškų per 30 min. yra neblogas rezultatas", - svarstė K.Maksvytis.

Savo ruožtu „Žalgirio" gretose „iššovė" Ignas Brazdeikis. Labai nestabiliai atkrintamosiose varžybose žaidžiantis gynėjas per pirmąją pusę pataikė 4 tritaškius, o iš viso surinko 15 taškų. „Jo nestabilumą turbūt lemia jaunystė. Jis turi didelį talentą, bet atėjo iš kitokios krepšinio mokyklos. Anapus Atlanto kitokia koncepcija: jei rungtynės nepavyko, nieko tokio, kitą kartą bus geriau. O mes prašome, kad jau šiose būtų geriau. Su Ignu pasikalbėjome ir manau, jog tai padėjo tiek jam, tiek man", - sakė „Žalgirio" treneris.

„Sveikinimai „Žalgiriui", jis tikrai nusipelnė pergalės. Mes irgi dar nieko nepralaimėjome, stengsimės čia sugrįžti. „Žalgirio" arenoje rungtynių baigtį dažnai nulemia atkarpos. Tose atkarpose, kuriose neteisingai išpildėme detales ir netinkamai reagavome, „Žalgiris" įgijo persvarą. Po to jau būna sudėtinga sugrįžti", - teigė „Ryto" treneris Giedrius Žibėnas.

Pasak jo, trečiajame kėlinyje komanda per daug klydo: „Žinojome, kad bus daugiau kontakto. Negalime trečiosiose rungtynėse, kai serijos rezultatas yra lygus, taip tiesiog išeiti paverkti prie teisėjų, kurie šiandien dirbo nuostabiai. Išsimušėme iš ritmo. Ne paskutinį vaidmenį vaidino ir sukietinta „Žalgirio" gynyba, tai reikia pripažinti, bet 8 klaidos per trečiąjį kėlinį finale iškart nulemia baigtį. Prie to prisidėjo ir nepasiteisinusios rizikos gynyboje - šeimininkai tikrai gerai pataikė." Ypač gerai žalgiriečiai pataikė iš toli - tikslą pasiekė 15 iš 31 tritaškio (48,4 proc.).

Ketvirtosios ir galbūt paskutinės finalo rungtynėse Vilniuje prasidės ketvirtadienį 18.30 val. Jei reikės penktųjų rungtynių, jos Kaune prasidės šeštadienį 17 val.

„Žinome, jog Vilniuje bus sunku, bet darysime viską, kad serija ten ir pasibaigtų. Manau, svarbiausi dalykai bus nusiteikimas ir fizinis kontaktas. Toks, koks turi būti karo būsenoje", - teigė K.Maksvytis. „Reikia tikėti ir išlikti kartu. Ne kovoti su kažkokiais demonais, o palaikyti vienam kitą, eiti į priekį ataka po atakos. Šį sezoną buvo daug sunkių momentų, bet mes susitvarkydavome. Kaip jau sakiau, nieko mes dar nepralaimėjome. Tikiu savo komanda", - sakė G.Žibėnas.