(0)
Publikuota: 2023 birželio 02 12:32:57, Arūnas ABROMAITIS
×
Arnas Butkevičius sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes. LKL nuotr.

Pirmosios Lietuvos krepšinio lygos finalo rungtynės buvo netikėtai rezultatyvios - Kauno „Žalgiris" savo aikštelėje įveikė Vilniaus „Rytą" 108:93. Nenuostabu, kad nugalėtojų treneris Kazys Maksvytis akcentavo gerą puolimą. „Ryto" treneris Giedrius Žibėnas apgailestavo, kad jo auklėtiniai leidosi apstumdomi ir rimčiau nepasipriešino varžovams kovoje dėl kamuolių.

Galutinis rezultatas neparodo to, kokia kova vyko aikštelėje. Abiejų komandų bandymai pabėgti ilgą laiką buvo nesėkmingi, rezultatas buvo lygus ir mačui įpusėjus, ir trečiojo kėlinio viduryje. Tuomet žalgiriečiai pradėjo spurtą, kurį pratęsė ketvirtojo kėlinio pradžioje ir sukaupė 17 taškų persvarą.

„Manau, rungtynes laimėjome geros ir energijos ir puolimo dėka. Finale tinka bet kokia pergalė. Be abejo, kitoms rungtynėms reiktų sustyguoti gynybą, bet su „Rytu" taip jau gaunasi - jie žaidžia labai greitai, būna daug atakų, tad krepšinis būna rezultatyvesnis", - mačą komentavo K.Maksvytis. Nedaug trūko, kad jo komanda pagerintų sezono rezultatyvumo rekordą. Žalgiriečių rekordas yra 109 taškai rungtynėse su Utenos „Juventus".

Komentuodamas trečiojo kėlinio lūžį, K.Maksvytis išskyrė keletą faktorių: „Gerai puolėme, per kėlinį surinkome 34 taškus, keletą kartų apsigynėme, buvome agresyvūs ir išprovokavome nemažai pražangų, susikūrėme antrus šansus, pataikėme savo metimus - tiek iš po krepšio, tiek tolimus."

Kovą dėl kamuolių žalgiriečiai laimėjo 39-28. G.Žibėnui labai nepatiko tai, ką matė po krepšiais. „Nėra čia ką daug šnekėti. Paprasčiausiai neapsigynėme vienas prieš vieną, o kai reikėdavo nusiimti kamuolius, mus tiesiog apstumdydavo. „Žalgiris" susikūrė 19 antrų šansų. Jie iš to gyvena visą sezoną, įtraukia publiką ir taip perlaužia rungtynes. Varžovai manęs nenustebino, nustebino saviškiai, nepatiko jų kūno kalba. Vienintelis būdas pakeisti serijos tėkmę yra pradėti mėgautis gynyba ir geriau kautis dėl kamuolių. Visų pirma reikia kažką pakeisti mintyse, kad į rungtynes eitume kaip į mūšį. Mes finalo dar nepradėjome", - teigė „Ryto" treneris.

„Žalgirio" lyderiu pirmosiose rungtynėse tapo buvęs „Ryto" kapitonas Arnas Butkevičius. Puolėjas pelnė 21 tašką ir surinko 32 naudingumo balus, jam tai buvo rezultatyviausias ir efektyviausias sezono mačas. „Jis turėjo nedidelę traumą, dėl to pusfinalyje su Panevėžio „Lietkabeliu" nežaidė vienerių rungtynių, kitose įsibėgėjo ir tik paskutinėje rungtynėse jau matėme įprastą Arną. Jis turi patirties, žino, kaip žaisti tokias rungtynes. Jo patirtis ir energija labai pravertė", - sakė K.Maksvytis.

Finalo serijoje žaidžiama iki trijų pergalių, antrosios rungtynės vyks Vilniuje, ankštoje ir triukšmingoje „Jeep" arenoje, bet K.Maksvyčio tai negąsdina. „Lietuvos krepšinio kontekste ten nebloga atmosfera, bet esame buvę ir triukšmingesnėse. Pavyzdžiui, rungtynėse su Tel Avivo „Maccabi", Belgrado „Partizan" ir „Crvena Zvezda", - svarstė „Žalgirio" treneris. Antrųjų rungtynių pradžia - šeštadienį 17 val.