Sostinėje – Lietuvos čempionių pergalė prieš „Neptūno“ ekipą

Publikuota: 2023 sausio 30 08:36:32, bckibirkstis.lt inf.
×
nuotr. 3 nuotr.
Sauliaus Čirbos nuotr.

Sekmadienio vakarą sostinėje Vilniaus „Kibirkšties" laukė karšta akistata. Gitauto Kievino auklėtinės namų tvirtovėje 99:74 (19:21, 31:19, 26:22, 23:12) nugalėjo Klaipėdos "Neptūno" komandą ir iškovojo svarbią pergalę.

Startiniame penkete rungtynes pradėjusi Karolina Kazočiūnaitė pradėjo rungtynes pelnydama 4 taškus, taip bandydama pagauti gerą bangą vilnietėms, tačiau kelios šeimininkių klaidos nubraukė įgytą pranašumą. Tuomet žaidimą į savo rankas bandė perimti komandos kapitonė Gabrielė Šulskė sėkmingai užbaigdama kelias atakas puolime, Gintarė Petronytė pridėjo dar du taškus, kas vilnietėms leido vėl šiek tiek atsiplėšti (15:9). Koncentracijos iki kėlinio pabaigos išlaikyti nepavyko, puolime pasipylė klaidos, ko pasekoje pirmąjį ketvirtį užbaigė neigiamai - 19:21.

Antrame ketvirtyje vaizdas aikštelėje pasikeitė - „Kibirkštis" ant parketo išėjo su visai kita energija. Eglė Zabotkaitė, Gabrielė Šulskė ir Rachel Theriot smeigė po tritaškį ir perėmė iniciatyvą į savo rankas. Gintarė Petronytė realizavo taiklų metimą su sirena ir antrąjį kėlinį užbaigė dviženkle persvara - 50:40.

Su ta pačia energija sostinės komanda pradėjo ir trečiąjį ketvirtį, tačiau stipriai padidinti pranašumo nepavyko. Rachel Theriot dūrė dvitaškį ir antrojo kėlinio pabaigoje išlaikė sukurtą 10 taškų pranašumą (72:62). Likus žaisti 6 sekundes iki trečiojo kėlinio pabaigos - Justina Miknaitė sėkmingai užbaigė dvižingsnį ir padidino atotrūkį iki 14 taškų (76:62).

Lemiamą ketvirtį tritaškiu metimu atidarė „Kibirkšties" legionierė R. Theriot, tačiau Brigita Sinickaitė kitoje aikštelės pusėje iš karto atsakė tuo pačiu. Vis dėlto G. Kievino auklėtinės išlaikė tempą ir ketvirtį žaidė apyligiai, o likus žaisti kiek mažiau nei minutę smeigė du tolimus metimus ir rezultatu 99:74 nukalė svarbią pergalę namų arenoje.

Tradiciškai dvigubo dublio ritmu rungtyniavo „Kibirkšties" vidurio puolėja Gintarė Petronytė. Krepšininkė per 26 minutes pelnė 19 taškų, atkovojo 14 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Kibirkštis": J. Miknaitė 20 (7 rez. perd.), G. Petronytė 19 (14 atk. kam.), G. Šulskė 16 (6 atk. kam.), R. Theriot 15.

„Neptūnas": B. Sinickaitė 15, L. Ndoli 13 (6 atk. kam.), L. Tamutytė 8, (5 atk. kam.).