Šeimininkus parbloškę dvidešimtmečiai – Europos čempionato finale

Publikuota: 2022 liepos 24 12:42:31, Lietuvos krepšinio federacija
×
Šeimininkus parbloškę dvidešimtmečiai – Europos čempionato finale. LKF nuotr.

Lietuvos U20 vaikinų rinktinė - Europos čempionato finale.

Mindaugo Noreikos auklėtiniai nuožmiame pirmenybių pusfinalyje 67:63 (15:17, 13:18, 24:14, 15:14) ant menčių paguldė šeimininkų juodkalniečių ekipą ir sekmadienį kovos dėl aukso medalių.

Finale lietuvių lauks Ispanijos komanda, kuriai buvo nusileista pirmenybių starte. Pusfinalyje ispanai 84:75 nurungė Izraelį.

Lemiamas turnyro rungtynes stebėkite sekmadienį nuo 21.30 val. FIBA „YouTube" kanale.

Nepaisant to, kokios spalvos apdovanojimus parsiveš lietuviai, tai bus pirmasis medalis vaikinų jaunimo čempionatuose nuo pat 2017-ųjų, kuomet bronza U18 čempionate pasidabino 1999 metų kartos rinktinė.

Pirmoji rungtynių pusė buvo itin atkakli - po pirmojo kėlinio lietuviai atsiliko 15:17, o antrajame rezultatas išliko apylygis iki paskutiniųjų minučių, per kurias Juodkalnijos krepšininkai susikrovė 7 taškų persvarą - į pertrauką Lietuvos atstovai išėjo atsilikdami 28:35.

Po pertraukos sėkmingiau startavo šeimininkai, išauginę persvarą iki dviženklės. Tačiau tuomet lietuviai surengė spurtą 22-8, persvėrė rezultatą ir prieš lemiamas dešimt minučių jau pirmavo 52:49. Paskutinysis ketvirtis klostėsi pagal dramatišką scenarijų - Jokūbo Rubino dvitaškis likus 40 sekundžių leido lietuviams turėti 2 taškų persvarą - 65:63. Galiausiai Mantas Rubštavičius blokavo Fedoro Žugičiaus metimą, o puolime realizavo baudų metimus, taip įtvirtindamas mūsiškių pergalę - 67:63.

Lietuva: Mantas Rubštavičius 18, Jokūbas Rubinas 11, Dominykas Stenionis 8, Dovydas Butka, Augustas Marčiulionis ir Ugnius Jaruševičius po 6.

Juodkalnija: Andrija Grbovičius 16, Fedoras Žugičius 14, Filipas Andjušičius 10, Zoranas Vučeljičius 8, Djordije Ivanovičius 6.