(1)
Publikuota: 2023 sausio 12 12:54:35, Arūnas ABROMAITIS
×
„Rytui“ neužteko Markuso Fosterio (dešinėje) surinkto 31 taško. FIBA nuotr.

Vilniaus „Ryto" krepšininkams nepavyko tiesiausiu keliu nužygiuoti į Čempionų lygos „Top 16" etapą. Jie pralaimėjo antrąsias įkrintamųjų varžybų rungtynes - Salonikų ekipai PAOK Graikijoje nusileista 78:81, tad laukia lemiamas mačas dėl išlikimo. „Ryto" treneris Giedrius Žibėnas akcentavo, kad jo auklėtiniai prastai gynėsi ir „pametė galvas".

Įkrintamosiose varžybose žaidžiama iki dviejų pergalių. Namie „Rytas" sudorojo varžovus 85:62, tačiau G.Žibėnas įspėjo, kad Salonikuose laukia visai kitokios rungtynės, kuriose komandų šansai laimėti bus 50 ir 50.

Trenerio žodžiai pasitvirtino, rungtynės buvo kaip reta permainingos, nugalėtojai paaiškėjo paskutinę minutę. Pirmajame kėlinyje vilniečiai pirmavo 20:9, tačiau po antrojo jau šeimininkai turėjo 12 taškų persvarą. Po pertraukos vėl viskas apsivertė, „Rytas" išsiveržė į priekį ir 36 min. rezultatas atrodė gan saugus - 77:67 svečių naudai. Deja, dviženklės persvaros neužteko. PAOK išlygino rezultatą priešpaskutinę minutę, o likus žaisti 14 sek. buvęs Palangos „Kuršių" žaidėjas Džeilenas Railis (Jalen Riley) smeigė lemiamą tritaškį. „Ryto" įžaidėjas Elvaras Fridriksonas (Elvar Fridriksson) taip pat metė iš toli, tačiau tikslo nepasiekė.

„PAOK nusipelnė pergalės, jie buvo geresnė komanda. Mane nuvylė mūsų gynyba, ypač situacijose vienas prieš vieną. Mes tas dvikovas pralaimėjome, leidome Džeilenui Hendsui (Jaylen Hands) lengvai rinkti taškus lemiamomis minutėmis, suteikėme Dž.Railiui per daug erdvės ir jis tai pavertė baudų metimais", - rungtynes komentavo G.Žibėnas.

Trenerio nuomone, krepšininkai „pametė galvas", neatlaikę tribūnų spaudimo ir besiginčydami su teisėjais: „Tai nepriimtina. Prieš rungtynes bandėme įteigti krepšininkams, kad svarbu neprarasti galvų, nes šioje arenoje sunku žaisti. Sirgaliai čia yra išprotėję gerąja prasme. Todėl reikia būti susikaupusiems tik žaidimui, negalima prarasti galvų. Vietos komanda grįžo į rungtynes, sirgaliai pridėjo jai energijos. Būtent to ir reikia namie žaidžiančiai komandai."

Lemiamas mūšis dėl kelialapio į „Top 16" etapą įvyks sausio 17 d. Vilniuje. „Paskutinėse rungtynėse viską gali nulemti viena ataka. Žaisime su stipriais varžovais. Turime atsitiesti, tačiau nebus lengva", - teigė G.Žibėnas.

Pasirodymą Čempionų lygoje jau baigė Izmiro ekipa „Pinar Karsiyaka" (Turkija) su Mindaugu Kuzminsku, kuri savo aikštelėje 89:96 nusileido Mursijos UCAM (Ispanija) krepšininkams ir įkrintamųjų varžybų seriją pralaimėjo 0:2. M.Kuzminskas žaidė 19 min. ir surinko 7 taškus.