(0)
Publikuota: 2024 kovo 28 11:26:17, WBBL informacija
×
"Kibirkšties" rungtynių akimirka. Sauliaus Čirbos nuotr.

Penktadienį Palangoje prasidės Moterų Baltijos krepšinio lygos (WBBL) finalo ketverto turnyras. Pirmajame pusfinalyje Vilniaus „Kibirkštis“ bandys mesti iššūkį šį sezoną dar nepralaimėjusiai Latvijos komandai „TTT-Riga“, antrajame įvyks Klaipėdos ekipų akistata.

Pirmasis pusfinalis Palangoje prasidės penktadienį 16.15 val. Tai bus finalo pakartojimas - čempionės titulą ginanti „TTT-Riga“ pernai lemiamose rungtynėse įveikė būtent „Kibirkštį“. Vilniečių pergalė pusfinalyje būtų didelė staigmena, nes Rygos komanda šį sezoną laimėjo visus WBBL mačus. „Kibirkštis“ reguliariajame sezone užėmė ketvirtąją vietą.

„TTT-Riga“ sėkmingai žaidė ir Europos taurės turnyre, kuriame laimėjo visas 6 grupės rungtynes, įveikė du atkrintamųjų varžybų etapus ir suklupo tik ketvirtfinalyje.

WBBL reguliariajame sezone rygietės lapkričio 15 d. Vilniuje „Kibirkštį“ nugalėjo net 85:49. Sausio 14 d. Rygoje vilnietės pralaimėjo daug mažesniu skirtumu - 72:79. Kiekviename šių komandų susitikime „Kibirkščiai“ vadovauja vis kitas treneris. Lapkritį vilnietes treniravo Rimantas Grigas, sausį - Sandra Linkevičienė, o dabar prie komandos vairo stovi Egidijus Ženevičius.

Viena iš pagrindinių „TTT-Riga“ krepšininkių yra Lietuvos rinktinės puolėja Gabija Meškonytė, kuri nesitiki lengvo pusfinalio mačo: „Pirmąsias tarpusavio rungtynes laimėjome gana lengvai, bet manau, kad antroje sezono pusėje „Kibirkštis“ žaidžia geriau. Antrosiose rungtynėse turėjome vargo iki paskutinių minučių. Vilnietės pasistiprino Daugile Ūse, kuri duoda daugiau jėgos po krepšiu, prideda atkovotų kamuolių ir gerai saugo savo krepšį. Taip pat išskirčiau Dalią Donskichytę, kuri gerai kontroliuoja komandos puolimą ir atlieka daug rezultatyvių perdavimų. „Kibirkštis“ turi nemažai žaidėjų, turinčių patirties Europos taurės turnyre, Baltijos lygos finalo ketvertuose, o ta patirtis yra labai naudinga. Pusfinalyje turėsime gerai dirbti gynyboje, kad jas sustabdytume.“

Antrajame pusfinalyje 19 val. susitiks dvi Klaipėdos komandos – LCC tarptautinis universitetas ir „Neptūnas“. Reguliariajame sezone LCC krepšininkės užėmė antrąją vietą, „Neptūno“ - trečiąją. Moterų Lietuvos krepšinio lygoje abejas klaipėdiečių akistatas laimėjo tarptautinio universiteto ekipa. Baltijos lygoje komandos pasidalino po pergalę. Jos susitiko ir Karalienės taurės finale, kuriame „Neptūnas“ laimėjo derbį 84:62.

Šeštadienį mažojo finalo rungtynės Palandoje prasidės 13.15 val., kova dėl taurės – 16.05 val.