Puikią gynybą demonstravę žalgiriečiai iš Vitorijos parsiveža pergalę

Publikuota: 2020 vasario 21 01:44:39, Žalgiris.lt inf.
×
nuotr. 6 nuotr.
Žalgiris.lt nuotr.

Ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos 25-ajame ture svečiuose nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ komandą 74:60 (13:17, 17:18, 21:10, 23:15) ir atsirevanšavo už pirmajame rate 12 taškų skirtumu patirtą pralaimėjimą.

Mačo pradžia nebuvo pati rezultatyviausia, tad kėliniui įpusėjus žalgiriečiai 7:6 pirmavo po Artūro Milaknio tritaškio bei pastebimo Edgaro Ulanovo žaidimo. Tada Lietuvos čempionai užstrigo puolime, o tuo pasinaudoję šeimininkai atsiplėšė iki 9:17. Iš žaidimo svečiams pasižymėti toliau nepavyko, bet tarsi oras reikalingus taškus nuo baudų metimų linijos rinkosi atsilikimą 13:17 kiek sušvelninęs Zachas LeDay.

Antrajame kėlinyje kauniečiai kūrėsi antrąsias progas puolime, sau patogų metimą susikūrė Lukas Lekavičius, tačiau krepšys toliau buvo užrištas – 15:21. Po pasitarimo „Žalgiris“ atrado receptą puolime: eilinę papildomą progą išnaudojo Jockas Landale‘as, rezultatą 21:21 lygino kietai žaidęs E.Ulanovas. Tiesa, čia pat į tai atsaką turėjo ir baskai, vėl atitrūkę iki 21:26. Sudėtingą metimą per rankas realizavo Nigelas Hayesas, iš toli iššovė E.Ulanovas, prie kovos po savuoju krepšiu prisidėjo Martinas Gebenas, bet pirma rungtynių pusė buvo pralaimėta 30:35.

Po didžiosios pertraukos skurdų pataikymo procentą iš toli gerino L.Lekavičius ir Thomasas Walkupas, į priekį kauniečius 40:39 išvedė Z.LeDay. Patikimai abejose aikštės pusėse žaidęs Z.LeDay tapo pirmuoju dviženklininku „Žalgirio“ komandoje, ledus pramušė Artūras Milaknis – 45:43. Kur kas geresnio kėlinio pabaigoje lyderio savybes demonstravo L.Lekavičius, o svarstykles į žalgiriečių pusę 51:45 taikliu metimu iš vidutinio nuotolio nusvėrė T.Walkupas.

Dar tvirčiau rungtynių kontrolę į savo rankas Lietuvos čempionai paėmė iš toli prisišaudžius K.C. Riversui – 56:45. Savalaikį T.Walkupo perdavimą dvitaškiu su pražanga pavertė M.Gebenas, dar saugiau jaustis leido gerą kamuolio judėjimą tritaškiu tvirtinęs ir atstumą iki 62:50 auginęs E.Ulanovas. Tolimu šūviu į tokį pat šūvį atsakė T.Walkupas, pergalės link artino draugo užnugarį pasaugojęs L.Lekavičius – 67:53. Išvykos pabaigoje reikalingą taškų persvarą 74:60 „Žalgirio“ pusėje išlaikė iš toli pataikęs E.Ulanovas bei 1000 taškų ribą Eurolygoje pasiekęs L.Lekavičius.