respublika.lt

Privatus verslas įsteigė „Merginų krepšinio centrą“ Druskininkuose, kuriame bus ugdomos čempionės

2022 birželio 30 10:10:11
Lietuvos krepšinio federacija

„Agrokoncerno grupė" kartu su Lietuvos krepšinio federacija (LKF) ir Druskininkų miesto savivaldybe įsteigė viešąją įstaigą „Merginų krepšinio centras". Šio ilgalaikio projekto misija yra auginti aukščiausio lygio moterų krepšinio žaidėjas, kurioms keliamas ambicingas tikslas - atgaivinti moterų krepšinį Lietuvoje ir kovoti dėl aukščiausių vietų olimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose.

×
nuotr. 2 nuotr.
Privatus verslas įsteigė „Merginų krepšinio centrą“ Druskininkuose, kuriame bus ugdomos čempionės. LKF nuotr.

 

Pasak centro įsteigimą inicijavusios Alinos Adomaitytės, „Agrokoncerno grupės" dukterinės įmonės „Agrokoncernas GDP" direktorės bei Lietuvos krepšinio federacijos viceprezidentės, tai yra ilgai brandintas nacionalinis projektas. Vienas iš jo uždavinių - stiprinti Lietuvos moterų krepšinį ir suburti nacionalinės rinktinės branduolį.

„Po metų vyks Europos jaunučių (U16) merginų Europos čempionatas. Tikimės, kad „Merginų krepšinio centro" auklėtinės sudarys rinktinės branduolį. Toks yra trumpalaikis tikslas, o mūsų pagrindinis siekis yra užauginti aukščiausio lygio žaidėjas, kurios garsintų Lietuvos vardą", - sako A. Adomaitytė, kuri tapo naujai įkurto centro vadove.

Centro vadovė pati yra profesionaliai žaidusi krepšinį, todėl gerai supranta, ko reikia, kad sportininkės galėtų siekti meistriškumo. Pasak A. Adomaitytės, merginos treniruosis centre kol baigs mokyklą, vėliau jos galės pereiti į klubus ir tęsti profesionalių žaidėjų karjerą. Tikimasi, kad geriausios iš jų taps nacionalinės rinktinės lyderėmis.

„Merginų krepšinio centras" įsikurs Druskininkuose. Į jį šiemet bus atrinkta 15 gabiausių 14-15 metų žaidėjų iš visos Lietuvos. Kitais metais planuojama suburti ir antrąją komandą, į kurią bus kviečiamos 13-14 metų žaidėjos. Merginos apsigyvens Druskininkų olimpiniame sporto centre, jos lankys mokyklą, treniruosis bei dalyvaus varžybose. Šio centro auklėtinėms bus suteiktas pilnas išlaikymas, taip pat mokamos stipendijos.

Sportininkes treniruos patyręs krepšinio treneris Aurimas Jasilionis. Fizinio rengimo pratybas žaidėjoms ves krepšinio pasaulyje gerai žinomas slovėnas Tomaž Brinec.

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas džiaugiasi, kad privatus verslas ėmėsi iniciatyvos auginti naują kartą, kuri, tikimasi, padės susigrąžinti Lietuvos moterų krepšinio prestižą.

„Moterų krepšinio rinktinė jau dešimt metų nedalyvauja Europos čempionatų finaluose. Anksčiau, jeigu rinktinė nepatekdavo į Europos čempionatą, niekas nesuprasdavo. Mergaites, merginas yra žymiai sunkiau surinkti į krepšinio grupes. Šiuo metu merginos krepšininkės yra ruošiamos valstybės lėšomis išlaikomose sporto gimnazijose Panevėžyje ir Šiauliuose, taip pat dar vienas centras bus įkurtas ir Klaipėdoje", - moterų krepšinio situaciją Lietuvoje apžvelgia V. Gedvilas.

Tokio formato „Merginų krepšinio centras" kaip Druskininkuose šiuo metu Lietuvoje yra vienintelis. Minint Lietuvos krepšinio 100-mečio sukaktį LKF atstovai važinėja po Lietuvą ir ieško talentingų moksleivių. Gerus fizinius duomenis turinčių merginų yra dairomasi ne tik krepšinio salėse, bet ir kitose sporto šakose.

Pasak Lietuvos krepšinio federacijos generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno, keliant moterų krepšinio lygį yra kreipiamas dėmesys į du prioritetus - jaunų žaidėjų masiškumą ir meistriškumą.

„Tokio centro atsiradimas yra didelis progresas ir gera naujiena visam moterų krepšiniui. Istoriškai mes esame turėję pavyzdžių, kaip vienas centras ruošdavo aukščiausio lygio žaidėjas. Tačiau tai buvo daroma valstybės lėšomis, o dabar turime unikalų atvejį, kai „Merginų krepšinio centras" buvo inicijuotas ir remiamas privataus verslo. Talentingoms žaidėjoms bus suteiktos pačios geriausios ugdymo, treniruočių ir apgyvendinimo sąlygos", - sako M. Balčiūnas.

„Agrokoncerno grupės" savininkas Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, kad naujai įsteigto „Merginų krepšinio centro" auklėtinėms keliamas ilgalaikis tikslas būti pasaulio moterų krepšinio komandų elite yra realus ir įgyvendinamas.

„Lietuvoje yra talentingų žaidėjų, kurios gali žaisti ne tik šalies, bet ir užsienio klubuose, atstovauti Lietuvą rinktinėje. Tačiau akivaizdu, kad moterų krepšinis nėra toks populiarus, žaidėjoms trūksta palaikymo. Todėl mes, kaip lyderiaujanti žemės ūkio įmonių grupė, norime prisidėti ir padėti ten, kuri šiuo metu yra sudėtingiausia situacija", - sprendimą remti moterų krepšinį komentuoja R. Karbauskis.

Nuo Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos moterų krepšinio rinktinė dalyvavo 10 Europos ir 3 pasaulio čempionatuose. Reikšmingiausia rinktinės pergalė - 1997 metų Europos čempionate iškovotas auksas. Čempionių rinktinę treniravo dabartinis Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas V. Gedvilas. 2001 ir 2005 metais Lietuvos moterys Europoje užėmė 4-ąją vieta ir iškovojo kelialapius į pasaulio čempionatą. Ten lietuvės du kartus iškovojo 6 vietą.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • KRITIKA: Kinijos leidinys „Global Times“ pirmadienį išleistame straipsnyje sukritikavo Lietuvos išsakytą paramą JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitui Taivane ir pasiūlė taikyti šaliai sankcijas.
  • VIRUSAS: Lietuvoje vėl didėjant sergamumui COVID-19, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija rugsėjį planuoja atnaujinti sekoskaitos tyrimus.
  • STALINAS: Šri Lankos teismas pirmadienį paleido už užstatą įtakingą kairuolį profsąjungos lyderį Josephą Staliną, kurio areštą, išprovokavusį plataus masto protestus, pasmerkė tarptautinė bendruomenė.
  • KLIENTAI: Nepriklausomai elektros tiekėjai „Perlas energija“ praėjusį penktadienį paskelbus apie didžiosios dalies sutarčių su klientais nutraukimą, per savaitgalį sutartis su bendrove nutraukė bent 700 gyventojų, sako įmonės vadovas Vilius Juraitis.
  • KAINOS: Grūdų supirkimo kainos Lietuvoje liepos pabaigoje sumažėjo, skelbia žemės ūkio leidinys „Agrorinka“: Lietuvos grūdų supirkimo įmonėse liepos 25–31 dienomis kviečiai buvo superkami vidutiniškai po 316,8 euro už toną – 16,2% pigiau nei prieš savaitę, bet 77% brangiau nei pernai tuo pačiu metu.
  • ADVOKATAI: Nėra nustatyta faktų, jog Lietuvos advokatai prisidėtų apeinant Rusijai taikomas sankcijas, sako juos vienijanti organizacija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai teigiant, kad tam pasitelkiamos kai kurios teisines paslaugas teikiančios bendrovės Lietuvoje.
  • TAIVANAS: Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė su Lietuvos verslo delegacija šią savaitę lankosi Taivane, kur aptars bendradarbiavimo susisiekimo srityje galimybes, pranešė Susisiekimo ministerija.
  • VEIKLA: Po beveik keturių mėnesių Kėdainių fosforo trąšų gamyklai „Lifosa“ atnaujinant veiklą laikinoji jos direktorė Regvita Ivanovienė teigia, jog įmonė susiduria su įvairiais iššūkiais, tačiau tikisi, kad juos pavyks įveikti.
  • REIDAS: Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad rugpjūčio 8-14 dienomis bus vykdoma transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolė.
  • BYLA: Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti prieš trejus metus pradėtą dokumentų klastojimu kaltinamos Alytaus miesto savivaldybės tarybos narės Lauros Radzevičiūtės baudžiamąją bylą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar esate patenkinti elektros rinkos liberalizavimu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s