(0)
Publikuota: 2023 vasario 01 11:02:19, Arūnas ABROMAITIS
×
„Rytą“ į pergalę vedė 30 taškų pelnęs Markusas Fosteris (kairėje). Eltos nuotr.

Vilniaus „Ryto" krepšininkai atidarė pergalių sąskaitą Čempionų lygos „Top 16" etape. Jie savo aikštelėje vos neiššvaistė 22 taškų persvaros, tačiau rungtynių pabaigoje atsilaikė ir 95:88 įveikė Stambulo ekipą „Bahcesekir". Treneris Giedrius Žibėnas dėl po pertraukos suprastėjusio žaidimo auklėtinių nekeikė. Pasak jo, pasiekta „didelė pergalė".

Vilniečiai J grupės varžybas pradėjo pralaimėjimu Ispanijoje Manresos komandai BAXI, o „Top 16" etapas yra trumpas - tik šeši mačai, tad antroji nesėkmė, ir dar namie, būtų juos įstūmusi į gilią duobę. Po pergalės G.Žibėnas gali atsikvėpti kiek lengviau.

„Pasiekėme pelnytą pergalę. Kartais pergalę skiriu sirgaliams, nes jie to nusipelno, kartais - trenerių štabui. Šįkart noriu atiduoti pagarbą žaidėjams. Jie nusipelnė pergalės, pradedant nuo to, kaip pasiruošė rungtynėms, kokie buvo susikaupę. Iš šių rungtynių galime pasiimti pozityvius pirmosios pusės dalykus ir antrosios pusės pamokas. Niekas nesakė, kad bus lengva. Mums tai yra didelė pergalė", - teigė „Ryto" treneris.

Pergalė galėjo kainuoti mažiau nervų, nes antrojo kėlinio pabaigoje vilniečiai turėjo triuškinamą persvarą - 48:26. Ketvirtajame kėlinyje, likus žaisti pustrečios minutės, skirtumas sumažėjo iki 84:79. Sunkiu momentu Martynas Echodas įdėjo iš viršaus, Markusas Fosteris (Marcus Foster) pataikė tritaškį ir „Rytas" vėl tapo padėties šeimininku.

Tai, kad Vilniaus komanda iššvaisto persvarą, nėra naujiena. „Visas sezonas yra toks. Ne pirmą ir ne devintą kartą reikia kapstytis", - priminė G.Žibėnas. Pasak jo, iš dalies varžovų spurtą lėmė tai, kad jų sudėtis turi daugiau patirties nei vilniečiai: „Pirmojoje pusėje gynyboje vykdėme tai, ką buvo sutarę, buvome susikaupę, ateidavome į pagalbą ten, kur reikėdavo. Ir prasižengdavome tada, kada reikėdavo, atkovodavome svarbius kamuolius. Po didžiosios pertraukos turkai suaktyvino savo žaidimą. Jie šį sezoną nuolat pradeda „nuo minuso", bet jie turi labai patyrusius žaidėjus. Aišku, negalima toleruoti to, kaip mes išėjome į trečiąjį kėlinį. Gal žaidėjai netikėjo, kad varžovai gali atlošti 20 taškų, nors jie šį sezoną tai jau ne kartą padarė."

Lyderio savybes dar kartą pademonstravo M.Fosteris, 15 iš 30 savo taškų surinkęs ketvirtajame kėlinyje. „Jis - vienas geriausių gynėjų Čempionų lygoje. Šįkart jis labai gerai žaidė be kamuolio, nors dažniausiai nori būti su juo. Buvo ir gerų epizodų gynyboje. Kartais varžovai dvigubino gynybą, bet jis atmesdavo kamuolį ir žaidė komandai. Tai daro jį dar įdomesniu ir geresniu krepšininku", - sakė G.Žibėnas.

„Ryto" sąskaitoje yra viena pergalė, o „Bakcesehir" pralaimėjo abejas „Top 16" etapo rungtynes. Kitas J grupės antrojo turo mačas tarp BAXI ir Bonos „Telekom Baskets" vyks trečiadienį vakare. Trečiajame ture vilniečiai vasario 8 d. namie žais su „Telekom Baskets".

Statistika

Vilniaus „Rytas" - Stambulo „Bahcesekir" (Turkija) 95:88 (26:14, 22:17, 22:26, 25:31)

„Rytas": Markusas Fosteris 30, Gytis Radzevičius 11, Martynas Echodas 11, Benedekas Varadis 10, Gytis Masiulis 9, Džarvis Viljamsas 9, Margiris Normantas 8, Elvaras Fridriksonas 5, Evaldas Kairys 2.

„Bahcesekir": Žeris Butsielis 23 (10 atk. kam.), Džamaras Smitas 19, Lengstonas Holas 13 (8 rez. perd.), Jaka Blažičius 11...