respublika.lt

Per kančias į penktąją pergalę

(0)
Publikuota: 2020 spalio 30 17:53:12, Arūnas ABROMAITIS
×
nuotr. 1 nuotr.
Marius Grigonis sužaidė rezultatyviausias savo rungtynes Eurolygoje. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Prancūzijoje pasiekta pergalė leido Kauno „Žalgiriui" išlikti Eurolygos lyderiu, bet mače su Vilerbano klubu „Asvel" teko pasikankinti. Nors varžovai buvo nustekenti koronaviruso, pirmoje rungtynių pusėje jie diktavo savo sąlygas. 13 taškų deficitą panaikinęs „Žalgiris" galų gale laimėjo 83:74 ir tai buvo penktoji pergalė iš šešių galimų. Tiek treneris Martinas Šileris (Martin Schiller), tiek asmeninį rezultatyvumo rekordą pagerinęs Marius Grigonis akcentavo, kad po pertraukos gynyba buvo visiškai kitokia nei iki jos.

 


Žalgiriečiai jau antrą kartą susitiko su komanda, turinčia daug problemų dėl koronaviruso. Vilerbano klubas dėl sirgusių krepšininkų gausos jau tris savaites nebuvo žaidęs rungtynių. Dalis krepšininkų pasveiko, tačiau penkių žaidėjų dar trūko. Beveik visi jie - gynėjai, todėl ši „Asvel" grandis buvo visiškai išretėjusi.

Varžovų padėtis priminė antrojo turo mačą su Maskvos srities „Chimki". Šios komandos gretos buvo išretėjusios dar labiau, bet ji pirmoje rungtynių pusėje sugebėjo pridaryti „Žalgiriui" problemų. „Asvel" jų pridarė daugiau, nes antrajame ketvirtyje sukaupė pavojingą 13 taškų persvarą. „Trūko geresnės asmeninės gynybos, susikaupimo ginantis ir kovojant dėl kamuolių. Šiuos dalykus reikėjo pataisyti per pertrauką", - sakė M.Šileris.

Pasitaisyti pavyko, bet, kitaip nei mače su „Chimki", atkakli kova vyko iki pabaigos. Ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai pagaliau persvėrė rezultatą, o atsipūsti kiek lengviau jie galėjo prasidėjus paskutinei minutei, kai M.Grigonis pataikė dvitaškį, pridėjo baudos metimą ir padidino skirtumą iki 6 taškų.

„Rungtynės susidėjo iš dviejų skirtingų dalių, ypač gynyboje. Pirmoje pusėje varžovai surinko 50, o antroje - tik 24 taškus. Puolime jie iki pertraukos atkovojo 8, po pertraukos - 4 kamuolius. Geresnis žaidimas gynyboje pakeitė rungtynes", - konstatavo M.Šileris. „Smagu, kad laimėjome, bet galime ir geriau. Antroje pusėje kažkaip pradėjome apsiginti. Nežinau, ar jie pavargo, ar tiesiog mes pradėjome gintis geriau. Jie jau neapeidavo mūsų vienas prieš vieną", - svarstė M.Grigonis.

„Žalgirio" lyderis pelnė 25 taškus ir surinko 27 naudingumo balus, abu rodikliai yra jo rekordai Eurolygoje. Visgi M.Šileris, kalbėdamas apie M.Grigonio pasirodymą, akcentavo ne puolimą: „Marius antroje rungtynių pusėje pakėlė savo gynybos lygį ir tai buvo labai svarbu. Mūsų komandoje daug kas prasideda nuo jo. Jei jis pagerina gynybą, kiti seka jo pavyzdžiu."

„Žalgirio" gretose irgi buvo viena netektis - į Prancūziją nuskridęs Rokas Jokubaitis liko viešbutyje, nes pasijuto blogai. M.Šileris teigė, kad jis „truputį serga", todėl nesinorėjo rizikuoti.

„Asvel" treneris Ti Džei Parkeris (T.J.Parker) po mačo priminė savo komandos problemas: „Atrodė, kad antroje pusėje mums baigėsi „degalai". Nenuostabu, juk nežaidėme tris savaites. Krepšininkai įdėjo labai daug pastangų, kad išliktų rungtynėse. Deja... Viena ar dvi atakos, kurios galėjo pakeisti rungtynių baigtį, nesusiklostė taip, kaip mums reikėjo."

Jei nesutrukdys pandemija, „Žalgiris" lapkričio 6 d. savo aikštelėje susitiks su Madrido klubu „Real". Pastarasis prastai pradėjo Eurolygos sezoną, bet užvakar šeštajame ture šventė pergalę - namie 100:82 nugalėjo Miuncheno „Bayern" krepšininkus. „Real" gretose pasižymėjo 37-erių veteranas Džeisis Kerolas (Jaycee Carroll), kurio sąskaitoje - 19 taškų.

Stambulo „Fenerbahce" su Edgaru Ulanovu išvykoje 75:65 įveikė Tel Avivo klubą „Maccabi". Lietuvis per 29 min. pelnė tik 2 taškus, bet atkovojo 3 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Nugalėtojai puikiai metė tritaškius, kurių pataikė 11 iš 22. Ypač taikliai atakavo Ali Muhamedas (Ali Muhammed). Jis realizavo 5 iš 6 tolimų metimų ir surinko 17 taškų. Dar viename užvakar vykusiame mače Maskvos CASK savo aikštelėje 84:75 nugalėjo „Valencia" krepšininkus.

Užvakar turėjo vykti ir Sankt Peterburgo „Zenit" rungtynės su Atėnų „Panathinaikos", bet jos atidėtos. Sankt Peterburgo klube virusas siautėja jau seniai, dėl to jis yra sužaidęs tik dvejas rungtynes. Šią savaitę apie du teigiamus testus paskelbė ir „Panathinaikos", nenurodęs, kas konkrečiai užsikrėtė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gyventojai turėjo gauti pavojaus signalus dėl į Lietuvą įskridusios skraidyklės iš Baltarusijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +22 C

+15 +22 C

+14 +21 C

+18 +27 C

+20 +25 C

+20 +24 C

0-6 m/s

0-5 m/s

0-3 m/s