(2)
Publikuota: 2023 kovo 23 11:27:23, Arūnas ABROMAITIS
×
Į ketvirtfinalį pateko ne „Rytas“, o Martino Gebeno (dešinėje) atstovaujama BAXI ekipa. Eltos nuotr.

Vilniaus „Ryto" krepšininkai paskutinėse Čempionų lygos „Top 16" etapo J grupės rungtynėse namie 96:95 įveikė Manresos ekipą BAXI, bet treneris Giedrius Žibėnas konstatavo, kad tai yra liūdniausia pergalė. Vilniečiai neįvykdė užduoties laimėti bent 13 taškų skirtumu ir nepateko į ketvirtfinalį. Mačo pabaigoje „Rytas" planavo pasiųsti kamuolį į savo krepšį, kad pasiektų pratęsimą, bet ir tai nepavyko.

Pergalės 13 taškų skirtumu „Rytui" reikėjo todėl, kad sausio 24 d. Manresoje jis pralaimėjo 69:82. Vilniuje pirmoje mačo pusėje atrodė, jog pasiekti reikiamą skirtumą bus neįmanoma, nes antrojo kėlinio pabaigoje šeimininkai turėjo 9 taškų deficitą. Visgi paskutinio ketvirčio viduryje tikslas jau atrodė ranka pasiekiamas, „Rytas" pirmavo tiek, kiek reikėjo - 87:74. Deja, svečiai mažino skirtumą, o kartu mažėjo ir viltys užimti grupėje antrąją vietą.

„Mums tai turbūt liūdniausia pergalė per visą laiką, - sakė G.Žibėnas. - Laimėjome 1 tašku, bet jei skirtumas būtų 6-7 taškai, to vis tiek nebūtų užtekę. Stengėmės pasiekti pratęsimą, bet nepavyko. Taškų skirtumu nusileidome Manresos ekipai ir tai nėra blogas rezultatas žinant, kad BAXI praėjusį sezoną žaidė finale. Tai - ne gėda, nors apmaudu likti devinta komanda tarp visų 32 Čempionų lygos dalyvių. Aštuntukas būtų vyšnia ant torto ir buvome labai arti. Manau, šiandien atidavėme viską, ką galėjome, bet, kad pasiektume aštuntuką, turėjome geriau sužaisti kitas rungtynes."

Paskutinę minutę vilniečiai bandė griebtis šiaudo - pasiekti pratęsimą, kad per jį sukauptų 13 taškų persvarą. Likus 10 sek., šeimininkai tyčia per 5 sek. neįmetė kamuolio į aikštelę, taip atiduodami jį varžovams.

G.Žibėnas nemano, kad toks elgesys buvo nesportiškas: „Parodykite komandą, kuri to nedarytų. Buvome sutarę, kad, jei paskutinę minutę bus kokie 4 taškai, per likusį laiką 9 taškų tikrai neatlošime. Dar pabandėme, bet jie sumetė baudas, mes nepataikėme tritaškių ir liko vienintelis šansas. Mums rezultatas yra svarbiausia, kiekviena komanda tai darytų, nes visi nori laimėti. Ar noras laimėti yra nesportinis elgesys?"

Pirmaujant 3 taškais, svečių puolėjas Devinas Robinsonas stojo mesti baudų metimų. Vilniečiai žinojo, kad negali tyčia mesti į savo krepšį, nes toks cirkas baudžiamas technine pražanga. Liko vienas variantas - sulaukti, kad varžovas nepataikys antrojo baudos metimo ir neva netyčia kovoje dėl kamuolio pamušti jį į savo krepšį. G.Žibėnas pripažino, kad komanda būtų bandžiusi įgyvendinti šį planą, tačiau D.Robinsonas pataikė abu metimus ir atsakė į visus klausimus.

„Rytas" J grupėje su trimis pergalėmis liko trečias ir antrus metus iš eilės apsiribojo „Top 16" etapu. Tiek pat pergalių pasiekusi Manresos ekipa užėmė antrąją vietą. Kartu su ja į ketvirtfinalį pateko Martinas Gebenas, kuris Vilniuje per 19 min. pelnė 4 taškus. Pirmąją vietą J grupėje užėmė Bonos klubas „Telekom Baskets" (Vokietija), paskutinėse rungtynėse išvykoje 87:76 nugalėjęs Stambulo „Bahcesehir" (Turkija) krepšininkus.