Pasirengimą pasaulio čempionatui lietuviai užbaigė nušluodami latvius

(0)
Publikuota: 2023 rugpjūčio 22 16:58:00, Lietuvos krepšinio federacija
×
ltu.basketball nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Taivane trenksmingai užbaigė pasiruošimą pasaulio čempionatui.

Kazio Maksvyčio vyrai Naujajame Taipėjuje 93:69 (30:12, 31:14, 15:22, 17:21) sutriuškino iki tol nepralaimėjusios kaimyninės Latvijos rinktinę.

Intriga rungtynėse laikėsi tik pusę kėlinio. Rezultatas dar buvo lygus (12:12), tačiau lietuviai iki pirmojo ketvirčio pabaigos pelnė 18 taškų be atsako ir nutolo - 30:12. Visišką dominavimą mūsiškiai pratęsė ir antrajame kėlinyje, po kurio komandas skyrė jau nepadorus skirtumas - 61:26.

Po pertraukos vaizdas ant parketo iš esmės nesikeitė - nors varžovai kiek aptirpdė savo atsilikimą, finalinė sirena skelbė daugiau nei užtikrintą lietuvių pergalę.

Rezultatyviausias su 16 taškų buvo Jonas Valančiūnas. 15 taškų (3/4 trit.) pridėjo Deividas Sirvydis, 13 - Donatas Motiejūnas.

Antrajame ketvirtyje už antrą nesportinę pražangą iš aikštės buvo išvarytas NBA rungtyniaujantis latvis Davis Bertanis, dėl penkių asmeninių pražangų susitikimo nebaigė ir Janis Timma, Andrejus Gražulis bei Anžejus Pasečnikas.

Iš viso kontrolinių rungtynių cikle lietuviai iškovojo penkias pergales (prieš Ukrainą, Sakartvelą, Suomiją, Puerto Riką ir Latviją) bei patyrė tris pralaimėjimus (prieš Suomiją ir dukart prieš Prancūziją).

Lietuvos rinktinė jau netrukus išvyks į Filipinų sostinę Manilą, kur penktadienį prasidės pasaulio čempionato batalijos. D grupėje mūsiškiai startuos maču su Egiptu. Tiesioginė rungtynių transliacija - nuo 15.30 val. per TV3 televiziją.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 16, Deividas Sirvydis 15, Donatas Motiejūnas 13, Tomas Dimša, Ignas Brazdeikis, Margiris Normantas ir Eimantas Bendžius po 8, Mindaugas Kuzminskas 7.

Latvija: Anžejus Pasečnikas 15, Kristeris Zorikas 11, Janis Timma ir Dairis Bertanis po 8, Artūras Žagaras 7, Aigaras Škele ir Marekas Mejeris po 6.