respublika.lt

Olimpinės atrankos startas

2022 lapkričio 02 19:15:14
„Vakaro žinių" info

Lapkričio 1-oji - svarbi diena 3x3 krepšinyje. Nuo jos valstybės pradėjo rinkti reitingo taškus, kurie po metų gali tapti kelialapiais į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.

×
nuotr. 1 nuotr.
Krepšinis. Asociatyvi pixabay nuotr.

 

Tiesioginius kelialapius į Paryžiaus olimpines žaidynes gaus po tris aukščiausias vietas reitinge 2023 m. lapkričio 1 d. užimsiančias vyrų ir moterų rinktines, bet iš jų tik dvi galės būti iš to paties žemyno. Tiesiai į žaidynes pateks ir kažkuri Prancūzijos rinktinė - arba vyrų, arba moterų. Kuri iš jų gaus kelialapį, priklausys nuo reitingo. Taip prancūzai arba prancūzės užims vieną iš šešių vietų. Kitoms valstybėms lieka penki tiesioginiai kelialapiai.

Nors patekimas į olimpines žaidynes per reitingą atrodo komplikuotas, praėjęs Lietuvos 3x3 krepšinio komandų sezonas primena, kad nieko neįmanomo nėra. Lietuvos vyrų rinktinė 2022 m. sezono reitinge užėmė antrąją vietą, į priekį užleisdama tik Serbiją, o moterys rikiavosi ketvirtoje pozicijoje.

Jeigu atsitiktų taip, kad tiesiogiai per reitingą į olimpines žaidynes Lietuvos rinktinėms patekti nepavyktų, bus dar dvi galimybės. Pagrindinėje atrankoje varžysis po 16 geriausių komandų, dar neturėsiančių bilietų į Paryžių. Čia bus varžomasi dėl iš viso šešių kelialapių - po tris moterų ir vyrų grupėse.

Kita galimybė patekti į olimpines žaidynes - paguodos atranka. Joje dalyvaus po 8 geriausiai žemynų turnyruose pasirodžiusias rinktinės, kurios kausis dėl vienintelio bilieto į Paryžių savo grupėje.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F
  • APLINKYBĖS: Parlamentaras Saulius Skvernelis svarsto, kad Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen esą galėjo pasidalinti informacija apie teisėsaugos tyrimą buvusio parlamentaro Kristijono Bartoševičiaus atžvilgiu su premjere Ingrida Šimonyte, nežinodama, kad ši informacija neva gali pasiekti ir patį K.Bartoševičių.
  • SANKCIJOS: Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tikina, kad ekonominės sankcijos, taikomos Kremliaus režimui, daro poveikį Rusijos ekonomikai.
  • PARAMA: Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad Lietuva reaguodama į žemės drebėjimą Turkijoje ir Sirijoje bei jo pasekmes planuoja siųsti šalims paramos paketą.
  • ELEKTRA: Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad greito Europos Komisijos išaiškinimo dėl Lietuvos ir Švedijos sutarimo dalijantis perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis nereikėtų tikėtis.
  • SESIJA: Vasario 9 d. opozicinių frakcijų narių iniciatyva Seimas šaukiamas į neeilinę sesiją: posėdžio pradžia – 12 val.
  • PARKAS: Kuršių nerijos nacionalinio parko niokojimu padarant 5,6 mln. eurų žalą kaltinami bendrovės „Akordas 1“ vadovas Gintautas Matulevičius, jo pavaduotojas Mindaugas Karpičius savo kaltės neprisipažįsta, o jų gynėjai nurodo, jog frezuotas asfaltas saugomoje teritorijoje buvo išpiltas su Neringos valdžios žinia.
  • JUBILIEJUS: Antradienį Lietuvos muzikos ir teatro akademija švenčia savo 90-ąjį gimtadienį.
  • PELNAS: Siūlymas laikinai papildomai apmokestinti dėl augančių palūkanų komercinių bankų uždirbamą itin didelį pelną yra sveikintinas, sako prezidento patarėja Irena Segalovičienė.
  • NETEKTIS: Pirmadienį būdamas 82-ejų mirė buvęs generalinis prokuroras, teisininkas Vladas Nikitinas.
  • PALŪKANOS: Lietuvos banko vadovui ir finansų ministrei pirmadienį pranešus apie svarstymus, kaip apriboti ar papildomai apmokestinti komercinių bankų sparčiai augančius pelnus bei skatinti juos didinti indėlių palūkanas, Lietuvos bankų asociacijos prezidentė Eivilė Čipkutė sako, gyventojai ir dabar gali fiksuoti palūkanų normas, pavyzdžiui, penkeriems metams, tačiau tai yra brangiau nei renkantis kintamas palūkanas.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar verta pasirašinėti peticijas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-6 +3 C

-4 +2 C

 

-4 +4 C

-2 +2 C

-1 +2 C

 

0 +2 C

0-6 m/s

0-8 m/s

 

0-12 m/s