(0)
Publikuota: 2017 birželio 08 08:38:28, Arūnas ABROMAITIS, sportas@vakarozinios.lt
×
Daugybę problemų vilniečiams pridarė „Neptūno“ snaiperis Krisas Loftonas (kairėje). Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Lietuvos krepšinio lygos mažajame finale prireiks penktųjų, lemiamų rungtynių. Ketvirtosiose Klaipėdos „Neptūnas“ savo aikštelėje 70:65 (14:19, 18:14, 14:11, 24:21) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą - 2-2. Bronzos savininkai paaiškės poryt.

Prieš ketvirtąsias rungtynes paaiškėjo, kad Vilniaus komanda turi problemų už aikštelės ribų. Tinklalapis krepsinis.net pranešė, jog areštuota klubo turto už daugiau nei 900 tūkst. eurų. Tas turtas yra „Lietuvos ryto“ arena. Informaciją patvirtino klubo direktorius Martynas Purlys. Pasak jo, vėluoja mokėjimai bankui, iš kurio yra paimta paskola. Direktorius patikino, kad atlyginimai žaidėjams ir treneriams nevėluoja.

Trejose pirmosiose mažojo finalo rungtynėse didelės intrigos nebuvo, sąlygas diktavo namie žaidusios komandos. Vakar iki pertraukos vyko labai atkakli kova. Vilniečiai beveik visą laiką pirmavo, tačiau skirtumas nebuvo didesnis nei 6 tšk. „Neptūnas“ kartais pasivydavo varžovus ir trumpam išsiverždavo į priekį. Šeimininkams sunkiai sekėsi stabdyti 12 tšk. per du kėlinius surinkusį Laimoną Kisielių. Svečius stabdė netaiklūs tolimi metimai, iki petraukos jiems pavyko pataikyti tik 1 iš 15 tritaškių. Pailsėti komandos išėjo vilniečiams pirmaujant 1 tšk.

Lygi kova vyko ir trečiajame kėlinyje, bet 34 min. „Neptūnas“ sukaupė 7 tšk. persvarą. Negana to, penktąją pražangą gavo svečių vidurio puolėjas Artūras Gudaitis. Vilniečiai dar sugebėjo sumažinti skirtumą iki minimumo, bet tuomet „Neptūno“ snaiperis Krisas Loftonas (Chris Lofton) pelnė 5 tšk. iš eilės. Liko žaisti minutė, per kurią klaipėdiečiai išsaugojo trapią persvarą.

Nugalėtojams 18 tšk. surinko K.Loftonas (5 rez. perd.), 13 - Danielis Juingas (Daniel Ewing), po 10 - Džerajus Grantas (Jerai Grant, 8 atk. kam.) ir Arnas Butkevičius, 7 - Martynas Mažeika. Sostinės ekipai 19 tšk. pelnė Džimis Beironas (Jimmy Baron), 16 - Deividas Gailius (10 atk. kam.), 13 - L.Kisielius, 7 - A.Gudaitis.

Penktosios mažojo finalo rungtynės poryt 17 val. prasidės Vilniuje. Jau rytoj gali paaiškėti LKL čempionai. Serijoje iki keturių pergalių 3-1 pirmaujantis Kauno „Žalgiris“ 18 val. savo aikštelėje susitiks su Panevėžio „Lietkabeliu“.