respublika.lt

Mindaugas Noreika: „Amerikoje yra dėmesio vertų žaidėjų ir mes privalome sudaryti sąlygas jiems atvykti“

2022 birželio 03 13:45:40
Lietuvos krepšinio federacija

Lietuvos U20 vaikinų rinktinės vyr. treneris Mindaugas Noreika lankėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur dalyvavo išeivijos bendruomenės sporto šventėje bei susitiko su Amerikoje gyvenančiais lietuviais krepšininkais.

×
nuotr. 1 nuotr.
Mindaugas Noreika: „Amerikoje yra dėmesio vertų žaidėjų ir mes privalome sudaryti sąlygas jiems atvykti“. LKF nuotr.

 

Šiaurės Amerikos fizinio auklėjimo sporto sąjunga (ŠALFASS) kasmet organizuoja išeivijos lietuvių sporto žaidynes. Šiemet Čikagoje vykęs renginys buvo skirtas 70-ajam ŠALFASS jubiliejui ir Lietuvos krepšinio šimtmečiui.

Krepšinio turnyre, kurio dalyviai buvo suskirstyti į keturis divizionus, dalyvavo ir Mindaugo Noreikos vadovaujama komanda. Iš jaunųjų išeivijos lietuvių sudaryta komanda nukeliavo iki turnyro pusfinalio, kuriame tik po atkaklios kovos nusileido vyrų komandai.

„Pamačiau, kad išeivijos lietuviams ši šventė yra be galo svarbi. Dalyviai suskrenda iš įvairių JAV ir Kanados kampelių, susiburia į komandas ir turi gerą šventę. Vienas iš akcentų ir buvo dalyvauti toje šventėje, įteikti apdovanojimus, atstovauti Lietuvai", - pasakojo M. Noreika.

Kalbėdamas apie išeivijos žaidėjų lygį, dvidešimtmečių rinktinės strategas pripažino, kad esama labai talentingo jaunimo: „Kaip ir visur, yra visko, bet tikrai yra išskirtinų ir įdomių vaikinų. Yra tikrai vertų dėmesio žaidėjų ir reikia suteikti jiems galimybę pamatyti, ką mes čia darome, kaip mes treniruojamės."

„Amerikoje vasarą prasideda turnyrai, dėl to persipina tvarkaraščiai ir ne visi žaidėjai gali dalyvauti pilname pasiruošimo cikle rinktinėse. Mes turime būti lankstesni, reikalingas kompromisas, kurį šią vasarą tikiuosi pavyks pasiekti tam tikrose amžiaus grupėse", - viltį suderinti skirtumus tarp JAV ir Europos jaunimo krepšinio sistemų išreiškė Mindaugas Noreika.

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) siekia sudaryti sąlygas išeivijoje gyvenantiems jauniesiems mūsų šalies krepšininkams atstovauti įvairaus amžiaus Lietuvos rinktines. Jau šią vasarą tikimasi sulaukti papildymo iš JAV U18 ir U16 vaikinų rinktinėse bei U16 merginų komandoje.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • SANKCIJOS: Kinija pareiškė, kad jos sankcijos Lietuvos susisiekimo viceministrei Agnei Vaiciukevičiūtei yra „tinkamos ir pagrįstos“, praneša agentūra „Reuters“.
  • KOMPENSACIJA: Vyriausybės ketinimus kompensuoti veiklą stabdančios nepriklausomos elektros tiekėjos „Perlas Energija“ klientų nuostolius ekonomistas Nerijus Mačiulis vadina klaida.
  • KAINA: Pasak Energetikos ministerijos, nepriklausomaiomai elektros tiekėjai „Perlas Energija“ pranešus apie nuo rugsėjo stabdomą veiklą, kito tiekėjo nepasirinkę jos klientai laikinai, iki šių metų pabaigos, turėtų mokėti 24 centus už kilovatvalandę.
  • BIRŽA: Elektros birža „Nord Pool“ paragino rinkos dalyvius teikti daugiau kasvalandinių paraiškų vietoje siūlymų tiekti elektrą keletui valandų už tą pačią kainą (vadinamųjų „blokų“).
  • APKLAUSA: Tik 8% gyventojų tiki, kad Lietuvoje situacija krypsta geryn, beveik trys ketvirtadaliai mano, kad ji blogėja, rodo atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.
  • MIGRANTAI: Iš Medininkų užsieniečių registracijos centro ketvirtadienį iškelti paskutinieji 12 čia laikinai gyvenusių neteisėtų migrantų - jie perkelti į užsieniečių registracijos centrus Pabradėje bei Kybartuose.
  • KOSMOSAS: Europos kosmoso agentūra kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia konkursą Lietuvos kosmoso pramonės koordinatoriaus pareigoms užimti.
  • PROTESTAS: Užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį iškvietė Kinijos laikinąjį reikalų patikėtinį Čiu Baihua pareikšti protesto dėl Pekino skelbiamų sankcijų susisiekimo viceministrei ir nutraukiamo bendradarbiavimo susisiekimo srityje po jos vizito Taivane.
  • PRIĖMIMAS: Penktadienį prasideda papildomas priėmimas į profesinio mokymo įstaigas, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
  • PEDAGOGIKA: Grupė įvairioms frakcijoms priklausančių parlamentarų parengė Konstitucijos pataisas, kurios leistų Seimo nariams užsiimti pedagogine veikla.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip vertinate naują tvarką, kad teigiamo COVID-19 greitojo testo nuotrauka įrodys, jog sergate?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s