respublika.lt

Milijono ir salės paieškos Mažeikiuose

Publikuota: 2023 gegužės 27 12:45:58, Arūnas ABROMAITIS
×
nuotr. 2 nuotr.
38-erių Artūras Jomantas, kuris Mažeikių klube užima ir sporto direktoriaus pareigas, dar nesiruošia baigti krepšininko karjeros. D.Lukštos nuotr.

Mažeikių sporto gerbėjai šią savaitę išgirdo gerą naujieną - „M Basket" klubas gavo Lietuvos krepšinio lygos licenciją ir kitą sezoną galės rungtyniauti elitiniame divizione. Klubo vadovams dabar - pats darbymetis. Jau surastas naujas treneris, tačiau dar reikia sukomplektuoti sudėtį, surinkti biudžetą ir rasti LKL reikalavimus atitinkančią salę, nes Mažeikiuose tokios nėra. Minimalus biudžetas, kurio reikalauja lyga, yra 600 tūkst. eurų, bet „M Basket" vadovas Arūnas Liškus neketina tuo apsiriboti ir viliasi surinkti 1 mln. eurų. Žaisti namų rungtynes iš pradžių planuota Šiauliuose, tačiau šį variantą siekiama pakeisti geografiškai artimesne vieta.

 

Mažeikiai įsitvirtinti LKL bandė du kartus, bet abiems atvejais tai netapo ilgalaikiu projektu. 2001-2004 m. elitinėje lygoje žaidusi „Nafta" bankrutavo. 2014-2015 m. sezone laimę išbandė „Mažeikiai", kurie užėmė paskutinę vietą ir iškrito į Nacionalinę krepšinio lygą (NKL).

Nuo 2020 m. Mažeikių klubui vadovaujantis A.Liškus neslepia, kad tikėjosi sugrąžinti miestą į LKL žemėlapį. „Kai perėmiau vadovavimą, toks planas buvo. Aišku, klubo finansinė padėtis tuo metu buvo labai prasta, bet tyliai svajojau, kad yra tokia galimybė. Visų pirma siekėme tapti pakankamai aukšto lygio organizacija NKL mastu, kad žaidėjai norėtų pas mus atvykti. Tai padarėme, pernai pavyko surinkti neblogą sudėtį ir LKL tikslą pasiekėme pakankamai greitai. Realiai - per du sezonus. Šį sezoną mūsų tikslas buvo finalo ketvertas, o jame gali atsitikti bet kas, nes viską lemia tik dvejos rungtynės", - „Vakaro žinioms" sakė A.Liškus.

Nors komandai kelti aukšti tikslai, sezono pradžioje atrodė, kad „M Basket" yra Pelenė, taip ir netapsianti princese. Laimėję 1 iš 4 pirmųjų mačų, mažeikiškiai atsidūrė priešpaskutinėje - 13-oje - pozicijoje. Tuomet klubo vadovai ėmėsi permainų, ne tik pakvietė porą naujų krepšininkų, bet ir pakeitė trenerį - vietoj Osvaldo Kurausko prie komandos vairo stojo 1992 m. olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas Darius Dimavičius.

„M Basket" iki reguliariojo sezono pabaigos užsiropštė iki ketvirtosios vietos, ketvirtfinalio serijoje 3-0 nugalėjo „Vytį-VDU", pusfinalyje 92:83 įveikė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą" ir tik finale 65:69 nusileido Kauno „Žalgiriui-2". Kadangi dublerių komandos negali pretenduoti į LKL, ši teisė iš jaunųjų žalgiriečių perėjo mažeikiškiams, kurie galimybe pasinaudojo. Pirmadienį LKL paskelbė, kad „M Basket" gavo licenciją.

Jau aišku, kad kelialapį padėjęs iškovoti D.Dimavičius neliks prie ekipos vairo. „Jis - geras treneris ir manau, kad NKL gali valdyti bet kurią komandą, bet LKL norėtume šiek tiek gilesnės, įdomesnės komandos", - svarstė A.Liškus.

D.Dimavičių pakeis Marius Kiltinavičius, kuris jau turi darbo LKL patirties. 41-erių krepšinio specialistas 2019-2021 m. su pertrauka treniravo Kėdainių „Nevėžį", o šį sezoną bandė gelbėti Prienų ekipą „Labas GAS". Pastaroji LKL lentelėje liko paskutinė, „M Basket" užims būtent prieniškių vietą.

„Labai džiaugiuosi, kad pavyko susitarti su Mariumi. Jis buvo pirmas treneris mano sąraše. Senokai stebiu Mariaus karjerą ir man patinka, ką matau, juolab tai bus pirmasis LKL klubas, kuriame Marius nuo pradžių turės galimybę dalyvauti žaidėjų komplektacijoje. Tikiu, kad kartu su sporto direktoriumi Artūru Jomantu ir mano neženklia pagalba pavyks suburti įdomų ir gyvą kolektyvą", - „M Basket" pranešime cituojamas A.Liškus. Žaidžiantysis direktorius, 38-erių A.Jomantas nutarė pratęsti krepšininko karjerą, jis liks sudėtyje ir po metų pertraukos grįš į LKL. Be A.Jomanto, „M Basket" turi sutartis su Mindaugu Motuzu ir 18-mečiu Laurynu Andrijausku.

- Spalio pabaigoje buvote priešpaskutinėje vietoje. Kas padėjo išsikapstyti iš tokios duobės?, - paklausėme Arūno LIŠKAUS.

- Prieš sezoną priėmėme šiek tiek rizikingą sprendimą dėl trenerio ir kai kurių žaidėjų. Ketinome iki sausio žaisti taip, kaip buvome susikomplektavę, o sausį pasikviesti porą geresnių krepšininkų ir sezoną užbaigti finalo ketverte. Toks buvo planas, bet jį teko pakoreguoti, anksčiau padaryti pakeitimus. Tikėjomės geresnės pradžios, nes pakankamai anksti pradėjome sportuoti - nuo rugpjūčio 20 d., ko NKL klubai įprastai nedaro, nes mūsų sezonas startuoja tik spalio pradžioje. Galvojome, kad sezoną pradėsime geriau pasiruošę, bet gavosi kaip gavosi ir teko priimti korekcijas trenerio poste bei greičiau ieškoti pastiprinimo tarp žaidėjų. Nesulaukę sausio, pasikvietėme Karolį Guščiką ir iš „Šiaulių" pasiskolinome Jokūbą Rubiną.

- Minimalus LKL klubo biudžetas yra maždaug 600 tūkst. eurų. Maždaug tokio ir sieksite ar tikitės surinkti daugiau?

- Mūsų minimalus tikslas yra 800 tūkst., o planas - milijonas. Kaip pavyks, bus matyti, bet manau, kad turėtų pavykti.

- 800 tūkst. yra ta suma, kuri bus privaloma nuo 2024-2025 m. sezono. Akivaizdu, kad planuojate LKL praleisti ne vieną sezoną?

- Jeigu jau atėjome į LKL, reikia judėti toliau.

- Tikitės didesnės nei iki šiol Mažeikių savivaldybės paramos?

- Pokalbiai su savivaldybe jau vyko. Galutinių taškų dar nesudėjome, nes LKL licenciją gavome tik pirmadienį, bet - taip, savivaldybė ruošiasi prisidėti daugiau. Ji mus remia jau eilę metų, o dabar kalbama apie didesnę sumą. Nenorėčiau skelbti, kokia suma buvo praėjusį sezoną, bet iš esmės tai buvo kiek mažiau nei trečdalis mūsų biudžeto (maždaug 290 tūkst. eurų, - aut. past.).

- Po NKL sezono kalbėta, kad LKL namų rungtynes žaistumėte Šiauliuose. Nuo Mažeikių iki jų yra maždaug 80 km. Ar būtų realu Šiauliuose sulaukti didelio sirgalių palaikymo?

- Tikimės, kad žaisime ne Šiauliuose, o arčiau, bet dar kalbamės apie tai su LKL. Nors blogiausiu atveju žaisime Šiauliuose. Aišku, ten tektų rungtyniauti su mažesniu sirgalių palaikymu, nes Šiauliai turi savo komandą LKL ir vietinių žiūrovų sulauktume nebent rungtynėse su Kauno „Žalgiriu". O mūsų sirgalių gal pora šimtų ir atvažiuotų, tačiau mūsų tai netenkina. Bandome tartis su LKL ir ieškoti geresnių variantų. Arčiau už Šiaulius tinkamų salių šiuo metu nėra, bet yra tokių, kuriose su minimaliais pakeitimais galima įvykdyti reikalavimus (jau po A.Liškaus pokalbio su „Vakaro žiniomis" Mažeikių klubas pranešė, kad dairosi į Telšių salę, - aut. past.). Bent jau mano nuomone, galima. Tikituosi, kad mano nuomonė sutaps su LKL.

- Kada, optimistiškiausiu atveju, LKL reikalavimus atitinkanti salė atsiras Mažeikiuose?

- Birželį savivaldybė žada mūsų klubui panaudos teise atiduoti seną sporto pastatą, kur senais laikais vyko LKL kovos. Aišku, jis šiek tiek per mažas ir šiuo metu - prastos būklės, bet jau pradėjome projektavimo darbus. Manome, kad galima pastatą rekonstruoti ir padaryti, kad vietų skaičius padidėtų iki 1500. Būtų kompaktiška, jauki salė. Mūsų tikslas iki kitų metų rugsėjo užbaigti darbus. Daug kas priklausys nuo rėmėjų, pinigų, tačiau tikimės, kad pavyks. O didelė arena, kurią planuoja savivaldybė, manau, yra 4 ar 5 metų projektas.

- Ar praėjusio sezono sudėtyje matote daug krepšininkų, kurie tiktų LKL lygio komandai?

- Daug nematau, bet keletas yra. Vienas iš jų - K.Guščikas. Taip pat komandoje lieka A.Jomantas. Tarp jaunų žaidėjų matau bent vieną, o gal ir du.

- Sezono pradžioje jūsų komandoje buvo keli legionieriai, pabaigoje liko tik ukrainietis Dmytro Žuravliovas, bet ir jis nevaidino labai svarbaus vaidmens. Norint būti konkurencingais LKL, vargu ar pavyks išlaikyti tokią lietuvišką komandą?

- Manau, kad išlaikyti lietuvišką komandą įmanoma, tačiau tai per brangiai kainuotų. Visgi užsieniečiai yra pigesni nei lietuviai, tad be legionierių neapsieisime. Be abejo, norisi turėti kuo daugiau lietuvių. Ant stalo turiu potencialių žaidėjų sąrašą ir jame tarp 24 pavardžių yra tik 6 užsieniečiai. Manau, pagrindas bus lietuviškas. Žinoma, tai priklausys nuo derybų su krepšininkais, nes mes dar tik atėjome į LKL ir pasitikėjimas klubu gal dar nėra toks didelis, kokio buvome nusipelnę NKL. Pastarojoje lygoje įrodėme, kad žaidėjas čia yra dievas ir jam suteikiama viskas, jei jis dirba taip, kaip numatyta sutartyje. Dabar tą patį įrodinėsime LKL.

- Minėjote, kad pernai anksti pradėjote pasirengimą sezonui. Kada planuojate suburti komandą kitam sezonui?

- Ketiname pradėti pasirengimą rungjūčio 15 d., keliomis dienomis anksčiau nei pernai. Matysime, kaip seksis surinkti žaidėjus. Pernai birželį iš esmės turėjome beveik visą sudėtį. Šiemet nebus taip lengva, nes birželis jau čia pat.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F

Dienos klausimas

Ar palaikote sprendimą drausti kailinių žvėrelių fermas Lietuvoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+16 +21 C

+12 +16 C

 

+7 +13 C

+15 +26 C

+14 +20 C

 

+16 +17 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-3 m/s