Nacionalinę krepšinio lygą laimėjęs Jonavos klubas „CBet" gavo teisę persikelti į Lietuvos krepšinio lygą ir šia teise turbūt pasinaudos. „Labai realu", - taip jonaviškių galimybes įvertino LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas. Visgi Jonavos klubo prisijungimo atveju lygai tektų atsakyti į keblų klausimą - atsisveikinti su kažkuriuo iš senbuvių ar didinti komandų skaičių? Jei LKL išsiplėstų iki 11 klubų, tai sukeltų nepatogumų, todėl reiktų surasti dar vieną naujoką.
Jau skelbėme, kad Velykų išvakarėse „CBet" krepšininkai iškovojo NKL čempionų taurę, finale 100:66 sutriuškinę „Telšius". NKL čempionai gauna teisę išbandyti jėgas LKL. Jonavos klubas dar prieš finalą neslėpė ambicijų šia teise pasinaudoti. Panašu, kad LKL vadovams „CBet" galimybės nekelia didelių abejonių.
„Manau, labai realu, kad Jonavos klubas viską išpildys. Pagrindiniai kriterijai yra bent 1200 vietų arena, kuri Jonavoje yra, ir minimalus 400 tūkst. eurų biudžetas. Manau, jie tai įvykdys. Teoriškai dar nepatvirtinta, bet praktiškai kitą sezoną turbūt matysime juos LKL", - „Vakaro žinioms" sakė R.Brazauskas.
Galutiniai sprendimai bus priimti vasarą, po LKL sezono. Dėl salės viskas aišku, nes Jonavos arenoje telpa maždaug 2200 žiūrovų. Tai nebūtų mažiausias skaičius LKL čempionate - Pasvalio „Pieno žvaigždžių" ir Prienų „CBet" rungtynes gali stebėti tik po 1500 sirgalių.
O dėl biudžeto, tai šie metai kaip tik yra palankūs įsilieti į LKL, nes po metų 400 tūkst. eurų turbūt jau neužteks. „Prieš dvejus metus buvo numatyta, kad nuo šio sezono minimalus biudžetas turėtų būti 600 tūkst. eurų. Dėl COVID-19 poveikio šiam sezonui jis sumažintas iki 400 tūkst., toks pats dydis numatytas ir kitam sezonui", - paaiškino R.Brazauskas. Taigi jei viskas vyks pagal planą, po metų potencialiems naujokams reiks turėti net 600 tūkst. eurų biudžetą.
Pastaruosius keletą metų NKL čempionai atsisakydavo kelialapio į LKL, nes neturėdavo tinkamos salės. Pasak R.Brazausko, pokyčiai yra geras dalykas: „Lygai sveika, kai ateina naujos komandos ir yra sveika konkurencija. Pastaraisiais metais jos nebuvo, todėl nebuvo ir didelės intrigos apatinėje lentelės dalyje, nes komandos žinojo, kad liks LKL, net jei užims paskutinę vietą. O ar kažkuri komanda šiemet tikrai iškris iš LKL, ar bus didinamas komandų skaičius, pamatysime po sezono."
Sprendimą dėl lygos plėtros gali priimti tik lygos valdyba, kurioje yra visų klubų atstovai. Apie plėtrą kalbama jau ne pirmus metus, todėl iš pirmo žvilgsnio Jonavos klubas turėtų būti priimtas išskėstomis rankomis, tačiau yra vienas „bet". Jei nė vienas klubas neiškris, o jonaviškiai prisijungs, lygoje bus 11 komandų. Nelyginis klubų skaičius nepatogus, nes nepavyktų kiekviename ture „suporuoti" visų ekipų. Kažkam vis tektų priverstinai ilsėtis.
„Kalbant apie galimą lygos plėtrą, skaičius 11 tikrai nėra labai geras, - neslėpė R.Brazauskas. - Jeigu būtų nuspręsta lygą plėsti, tai su mintimi, kad netolimoje ateityje turėtume 12 komandų." Tačiau ar yra realių kandidatų į 12-ąją poziciją? „Gyvenimas parodys", - atsakė R.Brazauskas.
Kol sprendimai nepriimti, LKL čempionate kaip niekada svarbi atrodo kova dėl išlikimo. Šiuo metu paskutinę vietą užima Kėdainių „Nevėžis" (7 pergalės/20 pralaimėjimų), kuris pirmadienį išvykoje 70:97 pralaimėjo Prienų klubui „CBet" (11/16) ir patyrė ketvirtą nesėkmę iš eilės. Kėdainiškiai turi dviem pralaimėjimais daugiau nei devintoje vietoje esantys „Šiauliai" (7/18).
Penktąją vietą užimančio Prienų klubo gretose siautėjo belgas Emanuelis Lekomtas (Emmanuel Lecomte), kuris pelnė 27 taškus, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 38 naudingumo balus. 20 taškų pridėjo Mindaugas Sušinskas. Kėdainių komandai 17 taškų pelnė Abramas Canka (Abramo Canka), 14 - Sedrikas Barefildas (Sedrick Barefield).