respublika.lt
 

LKL nusitaikė į Mažeikius ir Jonavąnuotraukos

2019 liepos mėn. 21 d. 10:32:31
Arūnas ABROMAITIS

Po Lietuvos krepšinio lygos valdybos posėdžio paaiškėjo, kad ateinantis sezonas šioje organizacijoje nedaug kuo skirsis nuo praėjusio. Varžybų sistema keisis mažai, prie starto linijos stos tie patys 10 klubų. Daugiau naujovių gali būti 2020-2021 m. sezone. LKL prezidentas Remigijus Milašius neslepia, kad norėtų padidinti komandų skaičių iki 12, o labiausiai lygoje laukiami Mažeikių bei Jonavos klubai.

×
nuotr. 3 nuotr.
LKL prezidentas Remigijus Milašius lygos duris mielai pravertų Mažeikių ir Jonavos klubams. Stasio Žumbio nuotr.

 

Ilgesnis pusfinalis

Kitas LKL sezonas prasidės rugsėjo 21 d., o jo kontūrai buvo nubraižyti šią savaitę, valdybos posėdyje. Ateinančią savaitę turėtų paaiškėti ir tikslus tvarkaraštis. Projektas jau paruoštas, tačiau laukiama, kol galutiniai tvarkaraščiai bus sudaryti Eurolygoje, Europos taurės turnyre ir Čempionų lygoje. Kol kas aišku, kad rugsėjo 21 d. atidarymo rungtynėse susitiks Klaipėdos „Neptūnas“ ir Utenos „Juventus“. LKL sezonas pasibaigs ne vėliau kaip birželio 12 d.

Be dviejų minėtų komandų, čempionate žais čempionas Kauno „Žalgiris“, vicečempionas Vilniaus „Rytas“, Panevėžio „Lietkabelis“, Pasvalio „Pieno žvaigždės“, „Prienai“, Alytaus „Dzūkija“, Kėdainių „Nevėžis“ ir „Šiauliai“. Šiems klubams valdybos posėdyje suteiktos LKL licencijos.

Ekipos ir vėl rungtyniaus keturių ratų sistema. Vienintelė naujovė LKL čempionato sistemoje ta, kad pusfinalio serijas nuspręsta pailginti iki trijų pergalių (praėjusį sezoną buvo žaidžiama iki dviejų). Ketvirtfinalio serijose bus kovojama iki dviejų, mažajame ir didžiajame finaluose - iki trijų pergalių. Šiuose etapuose niekas nepasikeitė. Beje, palikta galimybė trumpinti atkrintamąsias varžybas, jei kažkuris LKL klubas toli nužygiuos Europos turnyruose.

Kritika turės ribas

Šiek tiek pasikeitė lygos nuostatai. Praėjusį sezoną žaidėjai, treneriai ir klubų atstovai galėjo kalbėti beveik bet ką ir likti nenubausti. Dabar nutarta sugrąžinti „pagrįstos kritikos“ terminą. Už nepagrįstą kritiką bus skiriamos baudos. „Treneriai po rungtynių kartais peržengdavo ribas. Yra etikos dalykai. Jei tu kalbi apie rungtynes, neturi būti tik kritika teisėjams. Galima kalbėti ir nežeminant teisėjų bei visos lygos“, - sprendimą paaiškino R.Milašius. „Valdybos narių nuomone, tai kenkė lygos įvaizdžiui“, - pridūrė LKL direktorius Romualdas Brazauskas.

Kitas nuostatų pakeitimas ribos žaidėjų skolinimą. Viena komanda kitai galės paskolinti ne daugiau kaip tris krepšininkus. Šis pakeitimas labiausiai turėtų paveikti bendradarbiavimą planuojančius „Žalgirį“ ir „Prienus“.

„Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas neslėpė, kad nuostatų pakeitimas jį nustebino: „Klubai už tai balsavo, tai nelabai ką galime ir komentuoti. Tik man keistas pats noras įvesti limitą, kad atsiranda kažkokie apribojimai. Vardan ko? Dėl to, kad paskolinti žaidėjai neva gali nulemti rezultatą? Negi mes įsakytume jiems nežaisti prieš mus ar žaisti blogai? Kai kitoms komandoms skolindavome žaidėjus, nebuvo klausimų. Bet jei valdyba už tai balsavo - gerai, jokių problemų.“

Be abejo, į Prienus vis tiek galės atvykti daugiau nei trys jaunieji žalgiriečiai, tačiau kai kuriems iš jų tokiu atveju tektų nutraukti sutartis su „Žalgiriu“ ir tapti pilnateisiais naujosios komandos nariais, o ne skolinamais krepšininkais.

„Nevėžiu“ neabejoja

Prieš valdybos posėdį buvo galima tikėtis, kad pokyčių LKL sistemoje bus daugiau. Juodi debesys kaupėsi virš „Nevėžio“, kalbėta apie 200 tūkst. eurų skolą. Kedainių klubo padėtis įtarimus kėlė jau ne pirmus metus, tačiau jam ir vėl pavyko išlikti LKL nariu. „Nevėžiui“ suteikta dalinė licencija, klubui liepta iki rugpjūčio 15 d. pateikti likusius dokumentus.

R.Milašiaus nuomone, svarbiausia problema šiuo atveju yra ne skolos, o klubo valdymas. „Kėdainių klubas pas mus turi vieną geriausių infrastruktūrų, tai yra gražus miestelis, kuriame žaidėjai nori būti. Trūko vadybos. Nebuvo nei marketingo, nei komunikacijos. Neaišku, kas ten buvo“, - sakė LKL prezidentas. Klubo vadovai ne kartą keitėsi, finansavimas buvo vykdomas per įtarimus kėlusį fondą „Krepšinio angelai“.

Naujuoju „Nevėžio“ direktoriumi neseniai tapo buvęs „Žalgirio“ žaidėjas Mindaugas Arlauskas, o sporto direktoriumi - buvęs krepšinio agentas Virginijus Bulotas. R.Milašius neabejoja jų galimybėmis ištraukti klubą iš krizės: „Tikiu, kad „Nevėžis“ atgims ir bus nebloga komanda“. Pasak LKL prezidento, yra vizija ir resursai, iš kur gauti lėšų, todėl reikėjo išduoti licenciją ir netrukdyti formuoti komandos.

R.Milašiaus turimais duomenimis, „Nevėžis“ maždaug 75 tūkst. eurų skolingas žaidėjams ir agentams, 50 tūkst. - Valstybinei mokesčių inspekcijai. Dar 13 tūkst. eurų skolų susidarė už butų nuomą, viešbučius, transportą. Skolą Valstybinei mokesčių inspekcijai žadėta padengti dar šią savaitę. R.Milašius teigia, kad ir įsiskolinimas žaidėjams nėra didelė problema: „Sezonas pas mus prasideda rugsėjį ir baigiasi maždaug birželio 1 d. Visi klubai turi problemų, nes finansavimas skiriamas metams. Klubams sunku susidėlioti, kad per tris ketvirčius ateitų visi pinigai. Įsiskolinimų turi ir kiti klubai, bet viskas sudėliojama. Yra įsipareigojimai, kad per mėnesį ar pusantro pinigai bus sumokėti. Tai - natūralus procesas“.

Paklaustas, ar pažadai neliks tik pažadais, LKL prezidentas vėlgi neabejojo naująja „Nevėžio“ vadovybe: „Pinigai bus sumokėti. Esu gerai informuotas žmogus, bet nenoriu atskleisti, iš kur bus pinigai. Tai yra steigėjų ir naujųjų vadovų reikalas.“

Galvų kapoti nenori

LKL vadovas žada, kad klubas bus prižiūrimas ir negalės turėti nieko bendra su fondu „Krepšinio angelai“. „Jei bus ieškoma sąsajų, mes bet kada galėsime licenciją atimti, ir prieš sezoną, ir net sezono metu. Griežtai“, - teigė
R.Milašius.

Čia pat jis akcentavo, kad vien tik griežtumo neužtenka, reikia būti ir lanksčiam: „Gyvenime yra ir žmogiški dalykai. Juos nubraukti, išmesti visada yra lengviausia, tačiau mano tikslas ir mano metodika - ieškoti kompromiso. Neatėjau į LKL kapoti galvų. Klubai manimi pasitikėjo ir aš su jais noriu kalbėtis, o ne vien tik drausti, bausti.“

Kaip nesusikalbėjimo pavyzdį prezidentas pateikė Graikijos čempionatą, iš kurio praėjusį sezoną skandalingai pasitraukė Pirėjo klubas „Olympiakos“. „Nenoriu, kad pas mus taip atsitiktų. Kur tai veda, kai žmonės už stalo nesikalba, o tik mosuoja nuostatų punktais... Tikrai nesu toks žmogus. Noriu, kad Lietuvos krepšinyje būtų taika ir lygis toliau augtų“, - patikino R.Milašius.

Konkurencijos stoka

Noras išlaikyti lygoje „Nevėžį“ yra suprantamas. Nors R.Milašius sakė, kad nebūtų problema, jei liktų devynios komandos, lyginis klubų skaičius yra daug patogesnis. Kai yra 10 ekipų, jos visos savaitgalį gali sužaisti visavertį turą, niekam nereikia priverstinai ilsėtis.

R.Milašius pripažįsta, kad apsileidimą kai kuriuose LKL klubuose sąlygoja konkurencijos stoka. Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionai gauna teisę pereiti į LKL, bet tik tuo atveju, jei turi tinkamą salę. Šia teise jau seniai niekas nesinaudojo. „Per tuos penkerius metus, kai aš vadovauju lygai, konkurencijos nebuvo. Negalėjome prisišaukti nė vienos komandos. O jei būtų konkurencija, tokios problemos, apie kurias dabar kalbame, savaime išnyktų. Problemos yra todėl, kad nėra kam pakeisti LKL klubų“, - akcentavo lygos prezidentas.

Jis viliasi, kad padėtis pasikeis: „Žiūrint į ateitį, vizija dar kitam sezonui yra 12 komandų. Galimybės yra. Komandos galima priimti su įvairiu statusu - ar suteikiant vardinį kvietimą, ar kitu būdu. Žaistume tris ratus. Tie keturi ratai gal jau tapo rutina. Reikia eiti į priekį, siekti, kad būtų įdomiau žiūrovams.“

Salė tik planuose

Galvodamas apie LKL išplėtimą, R.Milašius daugiausiai dairosi į du miestus. „Apsilankiau Mažeikiuose. Ten salė jau seniai turėjo būti pradėta statyti, gal jau prieš pusmetį, bet įmonė, laimėjusi rangovo konkursą, dabar yra pertvarkoma. Savivaldybei dėl to nesinori pradėti statybų, pervesti pinigus, kurie gali prapulti, - pasakojo LKL vadovas. - Salė gali būti pastatyta per 8 mėnesius, bet dėl tam tikrų problemų ji dar nepradėta statyti. Mažeikiuose yra finansinės galimybės. Jei salės statyba vėluoja, galima pažaisti ir Palangoje kelerias rungtynes“.

Kitas taikinys - Jonava. Ten tinkama salė jau yra, bet „Jonavos“ komanda praėjusį sezoną NKL čempionate pasiekė tik ketvirtfinalį. Į LKL galima žengti komerciniu keliu, tačiau klubui pretendentui tai kainuotų 400 tūkst. eurų. R.Milašius mano, kad galima ieškoti kitokių būdų: „Pavyzdžiui, Jonava laimi čempionatą, o kitai komandai duodi vardinį kvietimą ir taip susitvarkai. O gali startuoti ir 11 komandų.“

Pagal salės kriterijų netoli nuo LKL būtų Palanga, kurios komanda „Kuršiai“ NKL pasiekė pusfinalį. Visgi R.Milašius šį variantą vertina skeptiškai: „Mane domina visi miestai, bet esu realistas. Palanga - kurortinis miestas. Turi būti kažkas tokio, kaip „Pieno žvaigždės“ Pasvalyje. Ten yra pagrindinis rėmėjas, aplink kurį galima sulipdyti reikiamą sumą. O kurortiniame miestelyje sunku tikėtis, kad vietiniai surinktų pinigų. Nėra pramonės, gamybos“.

Kitiems NKL klubams salė yra didžiausias barjeras, stabdantis kelią į LKL. „Man sako - Šakiai, Marijampolė, bet ten nėra net vietos pastatyti reklaminį skydą. Mūsų komandos žaidžia Eurolygoje, Europos taurėje, Čempionų lygoje. Tokiomis sąlygomis tų komandų žaidėjai galėtų patirti traumas. Neturime teisės rizikuoti jų sveikata. Turime aukšto lygio krepšininkus, kurių negalime nuvaryti į sales, neatitinkančias jokių reikalavimų“, - teigė R.Milašius.

Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PASISKOLINO: Vyriausybė vidaus rinkoje pasiskolino 31 mln. eurų už vidutines neigiamas -0,077 proc. palūkanas; suma skolinamasi 2 metams ir 2 mėnesiams.
  • NAFTA: pernai Lietuvoje išgauta 48,26 tūkst. kubinių metrų naftos – 13,5 proc. mažiau nei užpernai; ji buvo išgaunama keturiolikoje detaliai išžvalgytų telkinių; šiuo metu naftos gavyba nevyksta 4 telkiniuose.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar gąsdina tai, kad Kinijoje siaučiantis mirtinas koronavirusas gali pasiekti Lietuvą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kai kvietėte greitąją pagalbą, ar ji atvyko greitai?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

 0 +1  C

0 +1 C

 

  +1 +2 C

0 +2 C

+2 +3 C

 

+3 +4 C

0-3 m/s

0-6 m/s

 

0-4 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.1035 PLN - 4.2565
RUB - 68.1692 CHF - 1.0712
GBP - 0.8431 NOK - 9.9375