respublika.lt

LKL klubams – palankus teismo sprendimas

2022 birželio 07 16:00:05
"Respublikos" inf.

Birželio 7 dieną Vilniaus apygardos administracinis teismas panaikino Konkurencijos tarybos paskirtas baudas Lietuvos krepšinio lygai (LKL) ir 10 LKL klubų už tariamą konkurenciją ribojantį susitarimą, kuriuo neva buvo nuspręsta nemokėti krepšininkams atlyginimų ar kitokių kompensacijų už anksčiau laiko nutrauktą sezoną. 2019-2020 m. sezonas buvo nutrauktas dėl COVID-19 pandemijos.

×
nuotr. 1 nuotr.
LKL klubams – palankus teismo sprendimas. Asociatyvi Eltos nuotr.

 

 

Teismas nusprendė, kad Konkurencijos taryba neįrodė, kad toks susitarimas apskritai buvo sudarytas, o tarp LKL klubų vykusios vidinės diskusijos kaip elgtis pandemijos metu nėra draudžiamos.

2021 m. lapkričio mėnesį Konkurencijos taryba skyrė baudas visiems LKL klubams. Už tokį pažeidimą ateityje galėtų grėsti ne tik baudos, bet ir klubų vadovų nušalinimas nuo 3 iki 5 metų. Didžiausia bauda buvo paskirta Kauno „Žalgiriui" ir sudarė 16 510 eurų, lygai ir kitiems klubams buvo skirtos mažesnės baudos, todėl LKL ir 10 jos klubų šį sprendimą apskundė teismui.

„Teismo sprendime nurodyta, kad Konkurencijos taryba netinkamai vertino faktines aplinkybes, nepateikė aiškių įrodymų, neišsamiai įvertino aktualų kontekstą, kuris šiuo atveju buvo labai svarbus. Tai ir pasaulį sukausčiusi COVID-19 pandemija, ir sporto specifika. Krepšinio klubai diskutavo apie tai kaip reikėtų elgtis klubams neįprastoje situacijoje ir kokius sprendimus priimti, tačiau tokios diskusijos nėra draudžiamos", - kalbėjo teisės firmos „Sorainen" partneris Daivis Švirinas, atstovavęs Kauno „Žalgiriui" teisiniame ginče.

Tyrimas dėl galimo Konkurencijos įstatymo ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) pažeidimo buvo pradėtas 2020 m. balandį, kai viešojoje erdvėje pasirodė informacija apie LKL ir krepšinio klubų diskusijas LKL neeilinio valdybos posėdžio metu.

„Džiaugiamės teismo sprendimu. „Žalgiris" nuo pat pandemijos pradžios derėjosi su Eurolygos žaidėjų asociacija ir atlyginimus žaidėjams sumokėjo. „Žalgiris" jokiuose susitarimuose dėl atlyginimų mokėjimo su kitais LKL klubais nedalyvavo, todėl Konkurencijos tarybos pozicija mums visuomet atrodė nepagrįsta. Tuo metu žaidėme ne tik LKL, bet ir Eurolygoje, kurios sezonas dar nebuvo nutrauktas. Kaip „Žalgiris" net teoriškai galėtų „susitarti" nemokėti atlyginimų už likusią sezono dalį, jei mūsų sezonas dar nebuvo pasibaigęs?", - stebėjosi „Žalgirio" direktorius Paulius Motiejūnas.

Konkurencijos taryba šį sprendimą dar gali skųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • MODELIS: Vyriausybei svarstant antrąjį šių metų pusmetį keisti valstybės kompensacijų gyventojams už elektrą modelį, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius sako, jog efektyviausia būtų jas mokėti už dalį suvartotos elektros – iki 100 ar 150 kilovatvalandžių (kWh) per mėnesį.
  • REGULIAVIMAS: Lietuvoje galiojantis teisinis reguliavimas, numatantis galimybę visus viešajame konkurse dalyvavusius konsorciumo partnerius automatiškai įtraukti į „juodąjį sąrašą“, jei partnerių grupė neįvykdė sutarties, prieštarauja Europos Sąjungos viešųjų pirkimų direktyvai, nusprendė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas.
  • TURINYS: Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimus dėl keturių interneto svetainių kopijų bei vienos pirminės svetainės blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.
  • LĖŠOS: Valstybinė energetikos reguliavimo taryba pirmąjį metų pusmetį turėtų išsiaiškinti, kaip nepriklausomi elektros tiekėjai panaudojo iš valstybės biudžeto gautas lėšas kainoms vartotojams sušvelninti.
  • NAFTA: Lietuvos naftos perdirbimo gamyklą valdanti Lenkijos energetikos grupė „Orlen“ nutraukia sutartį su didžiausia Rusijos naftos eksportuoja – Kremliaus kontroliuojama „Rosneft“.
  • RINKIMAI: Vyriausioji rinkimų komisija įpareigota persvarstyti savo sprendimą, kuriuo iš savivaldos rinkimų pašalinti 35 Lietuvos žaliųjų partijos kandidatai, neteisingai užpildę pareiškinius dokumentus.
  • LAIVAS: Ketvirtadienį Klaipėdos uoste laukiama atvykstant JAV „Arleigh Burke“ klasės kovos laivų-minų naikintojų karinio laivo „USS Roosevelt“ (DDG 80).
  • REAGENTAI: Dėl galimo piktnaudžiavimo teisiamas buvęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos vadovas Šarūnas Narbutas sako, jog derėdamasis dėl COVID-19 reagentų pirkimo veikė ne kaip Sveikatos apsaugos ministerijos pasitelktas nepriklausomas ekspertas ar Vyriausybės įgaliotas asmuo.
  • KOMPENSACIJA: Nuo praeitų metų balandžio mėnesio būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai ar verslo atstovai, kurie apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje, iš viso 2022 metais išmokėta 9 mln. 547 tūkst. kompensacijų už būsto ukrainiečiams suteikimą.
  • STIPENDIJA: Įsigaliojus naujai Sporto įstatymo redakcijai, valstybės stipendijos skirtos trečdaliu daugiau sportininkų, pranešė Nacionalinė sporto agentūra.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pedofilijos skandalas pakeitė jūsų požiūrį į Seimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +1 C

-7 -1 C

 

-6 +3 C

-1 +1 C

-3 +1 C

 

-1 +4 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-8 m/s