respublika.lt

Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje startuoja socialinis projektas „Augu krepšinyje”

2022 gegužės 02 15:20:00
Lietuvos moksleivių krepšinio lygos inf.

Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) iniciatyva startuoja socialinis projektas „Augu krepšinyje", skirtas edukuoti krepšinio bendruomenę ir ugdyti sportiškas, įvairiapusiškas bei savimi pasitikinčias asmenybes.

×
nuotr. 1 nuotr.
Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje startuoja socialinis projektas „Augu krepšinyje”

 

Lygos direktorius Petras Aleksonis mano, kad panašūs projektai tiek vaikams, tiek visai krepšinio bendruomenei yra ypatingai reikalingi: ,,Moksleivių krepšinio lygoje sportuoja 12-19 m. amžiaus vaikai ir tai yra ypatingai svarbus laikotarpis jų gyvenime, kada turi būti padėti teisingi pamatai. Šio projekto dėka galėsime paliesti daugelį socialinių problemų, vyraujančių vaikų tarpe, ir padėti rasti jiems tinkamus sprendimus. Manome, kad vaikams reikia kelrodžio, nukreipiančio juos teisinga linkme, o krepšinio bendruomenėje turime puikių pavyzdžių, autoritetų vaikams, kurie nuoširdžiai prisidės ir dalyvaus visose numatytose projekto programose."

Iniciatyvos įgyvendinimo strategija vaikams bus paremta trimis kryptimis:

Prevencija. MKL itin svarbūs sąžiningo žaidimo principai, užkertantys kelią sutartoms rungtynių baigtims ir pelnymuisi iš sportinių standartų laužymo krepšinio aikštelėje. Prevencija apglėbs ir agentų veiklą, sukčiavimo schemas bei emocijų valdymo aspektus: smurto apraiškas, patyčias ar stresinių situacijų kontrolę, valdymą.

Teisingų vertybių puoselėjimas. MKL prioritetas - auginti asmenybes, kurios taps autoritetingais ir sektinais pavyzdžiais socialiniame gyvenime. Pagarba, pasitikėjimas vienas kitu, užsibrėžtų tikslų siekimas, sveiko gyvenimo būdo propagavimas - tai, kas atliepia MKL pamatines vertybes ir yra deklaruojama organizacijos viduje. „Šios sporto šakos dėka turime visas sąlygas griauti visuomenėje nusistovėjusius stereotipus tam, kad mūsų vaikai užaugę gebėtų pasirinkti teisingai, būtų savimi pasitikintys ir drąsūs". - teigė MKL direktorius Petras Aleksonis.

Savirealizacija per krepšinį. Krepšinis nėra tik komandinis žaidimas, bet ir veiklų įvairovė. Ši sporto šaka aprėpia žiniasklaidą, vadybą, verslą bei kitas sritis. Krepšinis padeda realizuoti save, todėl vaikams svarbu suprasti, jog nesusiklosčius žaidėjo karjerai, atsiveria durys kitose sporto industrijos pozicijose. MKL ketina rodyti geruosius pavyzdžius, kviesti buvusius sportininkus ir esamus sporto pasaulio ekspertus dalintis savo patirtimi bei užmegzti ryšį su jaunąja auditorija.

Verta paminėti, kad socialinis projektas „Augu krepšinyje" neapsiribos trijų krypčių programa. Projektas apims MKL ir krepšinio draugijoje veikiančias tikslines grupes: 55 krepšinio mokyklas ir sporto centrus, daugiau nei 5000 sportuojančių moksleivių (12-19 m. vaikinai ir merginos), krepšinio trenerius, arbitrus bei besivaržančių vaikų tėvelius, globėjus.

Moksleivių krepšinio lyga ir jos partneriai organizuos seminarus bei rengs sporto stovyklas vaikams, žengiantiems pirmuosius žingsnius profesionalios karjeros link. „Mums aktualus trenerių, teisėjų bei visų krepšinio mokyklų ir sporto centrų administracijos darbuotojų tobulėjimas ir jų bendros kvalifikacijos, profesinių žinių gerinimas. Tam taip pat skirsime didelį dėmesį." - pabrėžė lygos direktorius Petras Aleksonis.

Pirmieji socialinio projekto įgyvendinimo žingsniai bus pradėti šio MKL sezono pabaigoje.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • GATVĖS: Trijų Gargždų miesto gatvių gyventojai nenori, kad būtų pervadintos Petro Cvirkos, Juliaus Janonio ir Butktų Juzės gatvės.
  • RŪMAI: Šiaulių miesto savivaldybė siekia iš Vilniaus universiteto perimti miesto centre, Aušros alėjoje, esančius Didždvario rūmus - ten ji norėtų įkurti Santuokų rūmus ir erdves menui.
  • LOBIZMAS: Pusantrų metų galiojančią prievolę deklaruoti susitikimus su lobistais aktyviausiai vykdo Seimo ir Vyriausybės nariai bei Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.
  • ORKESTRAS: Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinį pučiamųjų orkestrą ketinama perduoti Policijos departamentui.
  • PLAUKIMAS: Seimo narys Linas Jonauskas siūlo pradinukams vieną kartą valstybės lėšomis apmokėti vasaros plaukimo stovyklą.
  • REITINGAS: Kredito reitingų agentūros S&P ir „Fitch“ penktadienį sumažino Ukrainos kredito reitingą manydamos, kad karo siaubiama šalis, pasiekusi susitarimą dėl skolos restruktūrizavimo, yra per žingsnį nuo finansinių įsipareigojimų nevykdymo.
  • KADRAI: Pasitraukus vyriausiajai šalies epidemiologei Loretai Ašoklienei, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketina svarstyti šios pareigybės likimą.
  • TURIZMAS: Kaune įpusėjus Europos kultūros sostinės metų programai ir rugsėjį laukiant keleto aukšto lygio renginių, turizmą mieste tikimasi grąžinti į priešpandeminį lygį, sako „Kaunas 2022“ Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovas Mindaugas Reinikis.
  • BILIETAI: Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ vykdomasis direktorius Michaelas O'Leary teigia, kad bendrovė nebesiūlys skrydžių žemiausiomis kainomis dėl smarkiai išaugusių degalų kainų - 10 eurų bilietų era baigėsi.
  • MOKYKLA: Užsienio reikalų ministerija penktadienį išreiškė protestą dėl Baltarusijoje pristabdytos lietuviškos Pelesos vidurinės mokyklos veiklos.
Daugiau

Dienos klausimas

Kokį elektros tiekėją pasirinkote?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s