(1)
Publikuota: 2022 liepos 26 18:34:06, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto inf.
×
Lietuvos krepšininkai užtikrintai žygiuoja olimpiniame festivalyje: nugalėti ir slovėnai. Kipro Štreimikio nuotr.

Lietuvos jaunių vaikinų (iki 16 metų) rinktinė toliau pergalingai varžosi Europos jaunimo olimpiniame festivalyje. Banska Bistricoje (Slovakija) vykstančiame renginyje lietuviai iškovojo antrąją pergalę.

Tomo Purlio treniruojami krepšininkai antrosiose B grupės rungtynėse 105:73 (27:12, 32:11, 25:22, 21:28) nugalėjo Slovėnijos bendraamžius.

Galingai startavę lietuviai jau pirmojo kėlinio pradžioje išsiveržė į priekį 11:0. Susikrovę daugiau nei 20 taškų persvarą lietuviai varžovų artyn nebeprisileido - iki antrojo kėlinio pabaigos likus 3 minutėms pirmavo 48:19.

Po ilgosios pertraukos slovėnams pavyko šiek tiek atsitiesti, o ketvirtąjį kėlinį varžovai laimėjo 28:21.

„Kaip ir pirmose rungtynėse su serbais, buvo labai gera pradžia, varžovus gerai spaudėme, perėmėme daug kamuolių. Pirmieji du kėliniai buvo tikrai labai gražūs.

Žinoma, slovėnai priprato prie mūsų spaudimo, padarė išvadas, tačiau kalbant apie mūsų žaidimą, antrąja rungtynių dalimi nesu patenkintas. Negalima atsipalaiduoti taip, kaip atsipalaidavome. Nesvarbu, kurie žaidėjai yra aikštėje, mūsų komanda yra lygi ir kiekvienas turi atiduoti 100 proc. savęs. Kai kuriais atvejais šiandien to nebuvo", - sakė Lietuvos komandos treneris T. Purlys.

Lietuvos komanda varžovus stipriai lenkė kovoje dėl atšokusių kamuolių. Lietuviai po krepšiu susirinko 50 kamuolių, tuo tarpu slovėnai - perpus mažiau.

Kaip ir pirmosiose rungtynėse su serbais, taip ir antradienį, rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Kristupas Smirnovas, pelnęs 30 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. 18 taškų surinko Kasparas Jakučionis, 15 pridėjo Rokas Kreišmontas.

Pirmąsias grupės rungtynes su Serbija lietuviai laimėjo 112:44. Trečiadienį Lietuvos rinktinės laukia festivalio šeimininkų slovakų iššūkis. Pirmadienį Slovėnijos komanda 75:55 nugalėjo slovakus.

Kitoje grupėje rungtyniauja kroatai, prancūzai, vokiečiai ir turkai. Po dvi geriausias abiejų grupių ekipas tęs kovas dėl medalių, o likusios keturios žais dėl 5-8 vietų.