(1)
Publikuota: 2023 vasario 01 13:06:00, Ugnius RŪKAS
×
Panevėžio „Lietkabelio“ nuotr.

Europos taurės turnyre Panevėžio „Lietkabelio" krepšininkai pasiekė pirmąją pergalę išvykoje. Jie Rumunijoje 77:75 įveikė „Cluj-Napoca" ekipą ir ši pergalė buvo ypač svarbi, nes nugalėta komanda, kuri yra tiesioginė panevėžiečių konkurentė kovoje dėl vietos atkrintamosiose varžybose.

A grupėje panevėžiečiai užima aštuntąją vietą, o Rumunijos klubas - devintąją. Į aštuntfinalį pateks aštuonios komandos, tad labai realu, jog už borto liks arba „Lietkabelis", arba „Cluj-Napoca". Iki 13-ojo turo šias ekipas skyrė vos viena pergalė. Dabar blogasis scenarijus kiek nutolo, nes „Lietkabelį" (6 pergalės/7 pralaimėjimai) nuo „Cluj-Napoca" (4/9) skiria jau du žingsniai. Be to, panevėžiečių pusėje yra tarpusavio rungtynių rezultatų persvara. Pirmojoje akistatoje namie jie įveikė Rumunijos komandą 89:84.

Išvykoje „Lietkabelis" turėjo 10 taškų persvarą, likus žaisti pusantros minutės. Šeimininkams užteko minutės, kad sumažintų skirtumą iki 1 taško. Paskutinėje „Lietkabelio" atakoje Džamelis Morisas (Jamel Morris) nepataikė dvitaškio, bet Gediminas Orelikas atkovojo kamuolį puolime. Priešpaskutinę sekundę varžovai prasižengė, o Kristianas Kulamiajė (Kristian Kullamae) pataikė pirmąjį baudos metimą ir tyčia nepataikė antrojo, kad rumunams neliktų laiko.

„Kontroliavome rungtynes, bet vienas neatkovotas kamuolys po varžovų baudos metimų viską apvertė. Po to sekė jų lengvas metimas iš po krepšio, tritaškis, mūsų klaida, - paskutines minutes komentavo „Lietkabelio" treneris Nenadas Čanakas. - Darėme viską, ko negalėjome daryti, bet vis tiek esu laimingas, nes pasiekėme ypač svarbią pergalę."

Kitame A grupės mače Brešos „Germani" (Italija, 6/7) išvykoje 74:66 įveikė „Bourg en Bresse" (Prancūzija, 8/5) krepšininkus. Dar trejos grupės rungtynės įvyks trečiadienį. Reguliariajame sezone komandos sužais po 18 mačų. Kitą savaitę - vasario 8 d. - „Lietkabelis" namie susitiks su Venecijos „Umana Reyer" (Italija, 7/5).

Statistika

„Cluj-Napoca" (Rumunija) - Panevėžio „Lietkabelis" 75:77 (19:19, 20:22, 15:23, 21:13)

„Cluj-Napoca": Nemanja Gordičius 17, Leonardo Meindlas 14, Andrija Stipanovičius 9, Emanuelis Katė 9...

„Lietkabelis": Gediminas Orelikas 20, Kristianas Kulamiajė 13, Vytenis Lipkevičius 12, Mantas Rubštavičius 6, Džamelis Morisas 6, Nikola Popovičius 6, Stefanas Peno 5, Gabrielius Maldūnas 4, Giorgis Golomanas 3, Paulius Murauskas 2.