(0)
Publikuota: 2023 vasario 01 14:44:02, Arūnas ABROMAITIS
×
Šarūną Jasikevičių įtemptame mače prajuokino kaklaraiščio „pokštai“. EPA-Eltos nuotr.

Eurolygos 22-ojo turo mače Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona" puikiai sužaidė ketvirtąjį kėlinį ir savo aikštelėje 83:78 įveikė Tel Avivo „Maccabi" krepšininkus. Pasak Š.Jasikevičiaus, už tokį pasirodymą prieš žaidėjus galima nukelti kepurę. Prie pergalės svariai prisidėjo Rokas Jokubaitis, sužaidęs vienas geriausių sezono rungtynių.

Nuo 11 taškų persvaros antrajame kėlinyje iki 10 taškų deficito trečiajame - į tokią duobę buvo įkritusi „Barcelona" mače su „Maccabi". Visgi trečiojo ketvirčio pabaigoje R.Jokubaitis pataikė 4 baudų metimus ir šeimininkai sušvelnino atsilikimą iki 5 taškų. Paskutinio kėlinio pradžioje lietuvis pridėjo porą dvitaškių ir neleido svečiams dar kartą nutolti. 37 min. „Barsa" persvėrė rezultatą ir nuo šio momento visą laiką pirmavo.

„Akivaizdu, kad raktas į pergalę buvo ketvirtajame kėlinyje pagerėjusi gynyba. Buvome šiek tiek stipresni fiziškai, šiek tiek protingesni už varžovus. Galbūt galėjau kiek anksčiau pakeisti gynybą, dabar jau sunku pasakyti. Didžiąją rungtynių dalį „Maccabi" žaidė „Barsos" krepšinį - buvo kantrūs, ieškojo atsidengusių žmonių, kontroliavo kovą dėl kamuolių. Jie žaidė puikų krepšinį, tačiau ketvirtajame kėlinyje pasiekėme savo, tad reikia nukelti kepurę prieš žaidėjus. Jie išsikapstė iš sudėtingos padėties ir laimėjo", - sakė Š.Jasikevičius.

R.Jokubaitis sužaidė rezultatyviausias savo rungtynes Eurolygoje šį sezoną. Per 15 min. jis spėjo pelnyti 14 taškų (2/4 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 4/5 baudų) ir surinkti 12 naudingumo balų. „Nežaidėme gerai, tačiau svarbiausias dalykas yra pergalė. Trečiajame kėlinyje patekome į duobę, bet ketvirtajame pajutome sirgalių palaikymą ir puikiai gynėmės", - teigė gynėjas iš Lietuvos.

Rezultatyviau už R.Jokubaitį nugalėtojų gretose žaidė tik Koris Higinsas (Cory Higgins), kurio sąskaitoje - 15 taškų. Tel Avivo komandai 20 taškų surinko Džeilenas Adamsas (Jalen Adams).

Nesėkmę patyrė du lietuvius sudėtyje turinti Vitorijos „Baskonia", kuri išvykoje 83:89 nusileido penkių pralaimėjimų seriją nutraukusiam Milano klubui „AX Armani". Lietuvių pasirodymai buvo visiškai skirtingi. Rokas Giedraitis per 35 min. pelnė 18 taškų (3/4 dvitaškių, 4/6 tritaškių), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus. 11 min. žaidęs Tadas Sedekerskis prametė 1 dvitaškį, taškų nepelnė, atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį. Jo sąskaitoje - -1 naudingumo balas.

Stambule susitiko du pirmaujančių komandų penkete esantys klubai, tačiau lygios kovos nebuvo - „Fenerbahce" net 73:93 pralaimėjo Pirėjo „Olympiakos" krepšininkams. Kitus antradienio mačus laimėjo šeimininkai. Belgrado „Partizan" 92:71 sudorojo Vilerbano ekipą „Asvel", Bolonijos „Virtus" 84:72 nugalėjo Belgrado komandą „Crvena Zvezda", o „Valencia" 82:73 įveikė Miuncheno klubą „Bayern".

Kauno „Žalgiris" 22-ojo turo rungtynes žais trečiadienį vakare, jis išvykoje susitiks su Eurolygos čempiono titulą ginančiu Stambulo klubu „Anadolu Efes".