Lietuvos krepšinio klubai ragina Vyriausybę leisti organizuoti eksperimentinius renginius ir atidaryti arenas nors nedideliam sirgalių skaičiui. Pirmas prabilo Kauno „Žalgiris", vakar prie jo prisijungė Panevėžio „Lietkabelis". Vyriausybė kol kas tyli.
Lietuvos čempiono „Žalgirio" vadovai neabejoja, kad galėtų suorganizuoti saugų renginį. „Eurolygai ir visai Lietuvai svarbu, kad būtume flagmanas. Mes jau buvome pavyzdys, kaip galima valdyti žmonių srautus pirmosios bangos pradžioje, kai buvo rungtynės su Milano ir Maskvos srities klubais. Arenoje buvo termometrai, atsižvelgta į eilių susidarymą, įrengti skirtingi įėjimai ir t.t.", - priminė "Žalgirio" direktorius Paulius Motiejūnas.
Klubas jau kurį laiką beldžiasi į valdžios duris. "Manau, kad jau įgrisome visoms institucijoms, nes einame pas tuos pačius žmones į tas pačias ministerijas. Su vienais žmonėmis kalbame apie galimą nuostolių kompensavimą verslui, su kitais - apie galimą testinių renginių organizavimą. Kai mums pasako, kad esame tik sportas, krepšinis, pasakome, jog kaip „Žalgirio" arena esame pajėgūs organizuoti ir bendrus renginius - koncertus, teatro pasirodymus. Esame tikri, kad galime būti pavyzdžiu ir kitiems, neapsiriboti tik krepšiniu", - dar penktadienį sakė P.Motiejūnas.
Organizuoti ekperimentinius renginius nori ir Panevėžio „Cido" arena, kurioje namų rungtynes žaidžia „Lietkabelis". Ji į Vyriausybę kreipėsi prieš savaitę, bet vakar konstatuota, kad jokio atsakymo nėra.
Panevėžio arenos laiške Vyriausybei teigiama, kad arenoje yra daug saugiau nei parduotuvėse, nes pastatas turi 20 lauko įėjimų, gerą vėdinimo sistemą ir didžiulį plotą. Arena siūlė žiūrovus sodinti į kas dešimtą vietą, kvietė renginiuose dalyvauti policiją, o pačius renginius siūlėsi organizuoti neatlygintinai.
„Pritariu „Cido" arenos pasiūlymui ir manau, kad tai turėtų būti padaryta jau dabar. Žvelgiant į dabartinę situaciją, skiepijimą, užsienyje matomas praktikas, manau, kad Lietuvos Vyriausybė turėtų stengtis ir daryti viską, kad kuo greičiau sudarytų sąlygas žmonėms patekti į sporto varžybas", - teigė „Lietkabelio" direktorius Martynas Purlys.
„Jau yra ne vienas puikus atvejis pasaulyje su koncertais ir renginiais, todėl reikėtų nedelsiant imti geriausius pavyzdžius iš užsienio ir reaguoti tam, kad žmonės galėtų kuo greičiau sugrįžti į normalų gyvenimą. O tą galima padaryti inovatyviai, greitai priimti sprendimus, kurie yra taikomi užsienyje", - svarstė M.Purlys.