Prireikė visai nedaug laiko, kad pandemija sujauktų Eurolygos tvarkaraštį. Du turai įvyko, bet trečiajame ir ketvirtajame rungtynių sąrašą teko trumpinti. Eurolyga paskelbė, kad šią savaitę neįvyks Sankt Peterburgo „Zenit" mačai su Vitorijos „Baskonia" bei „Valencia", nes Rusijos komanda negali surinkti aštuonių krepšininkų.
Sankt Peterburgo klubas vakar turėjo žaisti su „Baskonia", o rytoj susitikti su „Valencia", tačiau išvyka į Ispaniją tapo neįmanoma dėl diagnozių gausos. Anksčiau užsikrėtė krepšininkai Artūras Gudaitis, Ostinas Holinsas (Austin Hollins), Vladislavas Truškinas ir Antonas Puškovas bei masažuotojas Andrejus Kozlovas. Naujesni testai iš rikiuotės išvedė žaidėjus Keviną Pangosą, Bilį Beroną (Billy Baron), Mateušą Ponitką (Mateusz Ponitka) ir Igorį Volchiną. Negana to, virusas diagnozuotas vyriausiajam treneriui Chaviui Paskualiui (Xavi Pascual) bei trims jo asistentams.
Taigi iš viso yra 13 atvejų, 8 iš jų užfiksuoti žaidėjams. Pagal Eurolygos reglamentą rungtynėms būtina registruoti bent 8 krepšininkus, tačiau „Zenit" tiek neturi.
„Norime žaisti, bet su šešiais krepšininkais tai neįmanoma. Žinoma, galima pabandyti surinkti 8 žaidėjus, prijungus krepšininkus iš jaunimo komandos, tačiau manau, kad neturime teisės taip elgtis. Pirma, nėra garantijos, kad dar kas nors nesusirgs, o tokiu atveju nuskridę į Ispaniją vis tiek nesurinktume minimalaus žaidėjų skaičiaus. Antra, jei testas būtų teigiamas, susirgusį žmogų turėtume palikti Ispanijoje dviem savaitėms", - sakė „Zenit" direktorius Aleksandras Cerkovnijus.
Pirmadienį vakare Eurolyga pranešė, kad dvejos Sankt Peterburgo rungtynės šią savaitę neįvyks. Pagal reglamentą „Zenit" turėtų būti įskaityti techniniai pralaimėjimai 0:20, tačiau lygos vadovai neskubėjo to daryti. Jie pranešė, kad dėl šių rungtynių bus priimtas atskiras sprendimas.
Šiandien Ispanijoje turėtų žaisti kitas Rusijos klubas - Rimo Kurtinaičio treniruojamas Maskvos srities „Chimki". Jei neatsiras papildomų kliūčių, jis susitiks su Madrido „Real". Kaip žinoma, „Chimki" mačas su Kauno „Žalgiriu" buvo perkeltas iš penktadienio į šeštadienį, R.Kurtinaitis jam registravo 8 krepšininkus, o į aikštelę išleido 7. Apie naujas netektis iki vakar vakaro nebuvo pranešama, taigi „Chimki" išlaikė minimalų žaidėjų skaičių.
Į rikiuotę grįžo „Barcelona" vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius, kuris dėl koronaviruso buvo priverstas praleisti praėjusios savaitės rungtynes su „Zenit". Naujas jo testas buvo neigiamas ir tai atvėrė kelią vadovauti komandai vakar vykusiame mače su „Valencia".
Židinys įsiplieskė Prancūzijos krepšinio flagmano Vilerbano „Asvel" gretose. Praėjusį savaitgalį virusas jame diagnozuotas trims krepšininkams bei vyriausiajam treneriui Ti Džei Parkeriui (T.J.Parker). Vakar paskelbta, kad užsikrėtė dar du žaidėjai, kurių pavardės neįvardintos. „Asvel" paraiškoje Eurolygai yra 16 krepšininkų, todėl kol kas žaisti yra kam.