respublika.lt

K.Kemzūra tikisi žvaigždžių pagalbos

2010 gegužės 05 12:31:16
Virginija GRIGALIŪNIENĖ, zinioskaune@vakarozinios.lt

Vakar Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomasis komitetas paskelbė vyrų rinktinės, šiemet Turkijoje dalyvausiančios pasaulio čempionate, kandidatų sąrašą. Komandai keliamas tikslas - patekti į geriausiųjų šešetuką.

×

Sąraše - ir Šiška

Rinktinės kandidatų sąraše - 24 žaidėjai. Dar 11 krepšininkų įrašyti į rezervinę komandą. Vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra informavo, kad tarp ypač laukiamų žaidėjų yra Šarūnas Jasikevičius, Ramūnas Šiškauskas ir Rimantas Kaukėnas. “Nors Ramūnas yra pareiškęs, kad rinktinėje nežais, viliuosi, jog pavyks jį prikalbinti, - neprarado vilties K.Kemzūra. - Įtraukdami jo pavardę į sąrašą norime tarsi pasiųsti žinią, kad jis - labai laukiamas. Kai privačiai kalbėjomės, jis šypsojosi ir, tikiu, galutinai dar neapsisprendęs nežaisti. Tai tokio lygio žaidėjas, dėl kurio verta pakovoti.” K.Kemzūra užsiminė, kad bendravo ir su Š.Jasikevičiumi, kuris pažįstamiems taip pat minėjęs, jog rinktinėje nepasirodys. “Žinau, kad jis turi asmeninių reikalų, tačiau bandysime viską aptarti, suderinti”, - sakė rinktinės strategas.

Jis įvardijo tris lyderius - R.Šiškauską, Š.Jasikevičių ir R.Kaukėną, be kurių kautis čempionate esą būtų labai sunku. O jei taip nutiktų, kad ne visi geriausieji rinktinėje žais, sudarytas išplėstinis kandidatų sąrašas, kad būtų kuo žaidėjus pakeisti. Tarp tokių krepšininkų - Arvydas Macijauskas, jau porą metų nežaidžiantis, todėl galbūt praradęs sportinę formą. “Bet mane džiugina tai, kad jis individualiai treniruojasi, labai stengiasi, todėl norėčiau duoti šansą. Noras įrodyti meistriškumą labai daug reiškia. O Arvydo talentą visi žinome. Rankos juk nepragersi.”

Medalių nežada

Jauniausias kandidatų sąraše - dvidešimtmetis Donatas Motiejūnas. Iš rezervinių treneris kaip itin perspektyvius įvardijo Deividą Gailių, Mindaugą Kuzminską, Adą Juškevičių ir Žygimantą Janavičių. Rinktinės biudžetas turėtų siekti 1,5 mln. litų. Į pirmąją stovyklą planuojama paimti 16-17 krepšininkų. Per bendras treniruotes paaiškės, kurie labiausiai stengiasi ir kuriems geriausiai sekasi. “Treniruotėse tas geriausiai matyti, todėl bus lengviau apsispręsti”, - svarstė vyriausiasis treneris.

Anot jo, vykdomojo komiteto nariai laukia iš rinktinės aukštos šeštosios vietos. “Lietuva iki šiol tokios aukštos vietos pasaulio čempionate nėra užėmusi, - pabrėžė jis. - Tai išties didelis tikslas. Atsakomybės nebijau, bet nenorėčiau tapti nerealių tikslų įkaitu. Jeigu bus keliamas tikslas treneriui nukirsti galvą, galima iš karto tą padaryti. Daug kas priklausys nuo to, kokie žaidėjai žais rinktinėje. Aišku, važiuoti į čempionatą kaip į ekskursiją nedera. Kausimės, stengsimės pasirodyti maksimaliai gerai.”

Rinktinės kandidatai

Pagrindinis sąrašas:

Šarūnas Jasikevičius, Rimantas Kaukėnas, Arvydas Macijauskas, Mantas Kalnietis, Martynas Gecevičius, Tomas Delininkaitis, Arvydas Eitutavičius, Giedrius Gustas, Mindaugas Lukauskis, Renaldas Seibutis, Martynas Pocius, Ramūnas Šiškauskas, Simas Jasaitis, Artūras Jomantas, Jonas Mačiulis, Linas Kleiza, Mindaugas Katelynas, Tadas Klimavičius, Paulius Jankūnas, Donatas Motiejūnas, Kšištofas Lavrinovičius, Dariušas Lavrinovičius, Marijonas Petravičius, Robertas Javtokas.

Rezervinė komanda:

Žygimantas Janavičius, Šarūnas Vasiliauskas, Adas Juškevičius, Aidas Viskontas, Martynas Mažeika, Arvydas Šikšnius, Deividas Gailius, Mindaugas Kuzminskas, Saulius Kuzminskas, Michailas Anisimovas, Martynas Andriuškevičius.

Parengta pagal dienraštį "Vakaro žinios"

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+19 +27 C

+15 +20 C

 

+15 +22 C

+18 +35 C

+22 +27 C

 

+23 +26 C

0-6 m/s

0-4 m/s

 

0-4 m/s