(0)
Publikuota: 2021 sausio 02 22:13:51, LKL.lt inf.
×
Rungtynių stop kadras

Nelengvą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL") pasiekė Utenos „Juventus" (7/4) komanda, kuri namie 96:82 (24:23, 27:16, 24:20, 21:23) palaužė rankų nenuleidusius „Šiaulius" (2/9).

Pusantro kėlinio kova buvo itin lygi, tačiau viskas pasikeitė antrojo kėlinio viduryje, kai Utenos komanda surengė spurtą net 13:0, taip atitrūkdama 51:36. „Šiauliai" bandė naikinti deficitą, svarbų tritaškį pridėjo ir Andy Van Vlietas (44:55), bet jau kitoje atakoje tuo pačiu atsakė Martynas Gecevičius. Igno Vaitkaus dėka uteniškiai atstatinėjo pranašumą (69:51), o Žygimantas Skučas jį vertė rekordiniu - 71:51.

10:0 - šiauliečiai taip pradėjo paskutinį kėlinį, vėl sugrąžindami intrigą (69:75), tačiau šeimininkai į situaciją žiūrėjo rimtai, persvarą padidino (83:71) ir artėjo prie pergalės. Ją uteniškiai pasiekė užtikrintai, o pabaigoje progą išbėgti ant parketo turėjo ir jaunimas - taškus dar pelnė Martynas Žvirblis.

„Šiaulių" naujokas Kasparas Berzinis debiutiniame „Betsafe-LKL" mače per 21 minutę pelnė 8 taškus (2/5 dvit., 1/5 trit., 1/2 baud.), atkovojo kamuolį, 2 kartus klydo, išprovokavo 2 pražangas, 5 kartus pažeidė taisykles ir surinko -4 naudingumo balus.

Pastarąjį mačą „Betsafe-LKL" šiauliečiai žaidė gruodžio 5 d., o uteniškiai - gruodžio 13-ąją.

„Juventus": Žygimantas Skučas 20 (5 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas 16 (3/3 trit.), Martynas Gecevičius 14 (7 atk. kam.), Ignas Vaitkus (0/5 trit.) ir Mindaugas Kupšas (5 atk. kam.) - po 10, Bryantas Crawfordas 9.

„Šiauliai": Elvaras Fridrikssonas 16 (0/2 trit., 6 kld.), Arminas Urbutis 11 (6 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis (5 atk. kam., 2/7 trit.) ir Eimantas Stankevičius - po 10.

Žydrūnas Urbonas po pergalės turėjo pretenzijų auklėtiniams.

„Pergalė yra gerai, bet žaidėme kaip prie naujametinio stalo. Visi susikaupę, kol sakomas tostas, dirbame, dirbame, atitrūkstame 14 taškų, o tada tostas baigiasi - vėl linksmybės. Ačiū Dievui, kad mums atkėlė „Žalgirį", nes tokioms rungtynėms nesame pasiruošę. Seniai nežaidėme, kas padarė mums įtaką. Ko tik neturėjome: ir koronavirusas, ir izoliacija, ir tyrimai, ir 3x3 turnyras. Ritmo mums labai trūksta", - pripažino jis.

Antanas Sireika atskleidė, kad „Šiauliai" sportavo visas šventines dienas: ir per Kalėdas, ir Kūčas, ir prieš Naujuosius metus.

„Aikštelėje turite žaisti, gynyboje dirbti ir jausti malonumą iš to, ką darome. Nereikia žaisti vien schemų. Kai kas atsipalaidavo, sužaidė laisviau - kitoks ir rezultatas, išsilygino žaidimas", - atkarpos, kai pavyko atkurti intrigą, priežastis vardino treneris.