respublika.lt

J. Valančiūnas - jau nebe „grizlis"

(0)
Publikuota: 2021 liepos 27 16:05:37, Arūnas ABROMAITIS
×
nuotr. 1 nuotr.
Jonas Valančiūnas. EPA-Eltos nuotr.

Buvo „grizlis", taps „pelikanu" - su tokiu karjeros posiūkiu nori nenori teks susitaikyti Jonui Valančiūnui. Krepšininkas iš Lietuvos, praėjusį NBA sezoną pabaigęs „Memphis Grizzlies" gretose, persikels į „New Orleans Pelicans" klubą. J.Valančiūnas iškeistas į du solidžius žaidėjus, kurių algos gerokai didesnės nei uteniškio, taigi sandoris leis „pelikanams" sutaupyti.

 

Oficialiai mainus bus galima įteisinti tik rugpjūčio 6 d., tačiau ESPN žurnalistas Adrianas Voinarovskis (Adrian Wojnarowski) skelbia, kad dėl sandorio praktiškai susitarta, o tokie jo pranešimai beveik visada pasitvirtina.

„Pelicans" gaus J.Valančiūną ir 17-ą bei 51-ą rytoj vyksiančios NBA naujokų biržos šaukimus. „Grizliams" atiteks „centras" Stivenas Adamsas (Steven Adams), įžaidėjas Erikas Bledso (Eric Bledsoe) ir 10-as bei 40-as šaukimai.

29-erių J.Valančiūnas NBA žaidžia nuo 2012 m. Memfyje jis atsidūrė 2019 m. vasarį, kai buvo įvykdyti mainai su „Toronto Raptors". Galima drąsiai teigti, kad lietuvis tiko komandai, o komanda - jam. „Grizliai" šiemet po trijų sezonų pertraukos pateko į Vakarų konferencijos atkrintamąsias varžybas, J.Valančiūnas prie to prisidėjo 17,1 taško ir 12,5 atkovoto kamuolio vidurkiais. Vertinant tik statistiką, šis sezonas Jonui buvo pats geriausias per visą karjerą.

Pagal atkovotus kamuolius uteniškis buvo trečias tarp visų NBA krepšininkų. Trečią vietą jis užėmė ir pagal dvigubus dublius, kurių surinko net 49. Daugiau dvigubų dublių atliko tik Nikola Jokičius bei Raselas Vestbrukas (Russell Westbrook).

Krepšininkai, į kuriuos „Grizzlies" iškeitė J.Valančiūną, taip pat yra patyrę ir įrodę savo vertę. 28-erių S.Adamsas praėjusį sezoną rinko 7,6 taško ir atkovojo 8,9 kamuolio. 31-erių E.Bledso vidurkiai buvo 12,2 taško ir 3,8 rezultatyvaus perdavimo. Visgi E.Bledso nuvylė klubą, jam tai buvo vienas prasčiausių sezonų. S.Adamsas pasižymi gera gynyba ir kova dėl kamuolių, tačiau negali pataikyti iš vidutinio ar tolimo nuotolio.

Teigiama, kad viena iš priežasčių, kodėl „pelikanai" norėjo J.Valančiūno, yra būtent jo sugebėjimas pataikyti iš toli. Tai leistų išplėsti puolimą, suteikti erdvės kitiems žaidėjams, tarp kurių yra talentingieji puolėjai Zajonas Viljamsonas (Zion Williamson) ir Brendonas Ingramas (Brandon Ingram). Pirmasis praėjusį sezoną rinko 27, antrasis - 23,8 taško.

Tačiau svarbiausias 11-ąją vietą Vakarų konferencijoje užėmusio Naujojo Orleano klubo motyvas yra pinigai. J.Valančiūno alga kitą sezoną bus 14 mln. JAV dolerių, S.Adamso - 17,1 mln., o E.Bledso - net 18,1 mln. Mainai leis „pelikanams" sutaupyti lėšas „algų kepurėje". Tos lėšos leistų išsaugoti įžaidėją Lonzą Bolą (Lonzo Ball) arba pasikviesti kitą pajėgų atakų organizatorių. Tarp galimų kandidatų minimas Kailas Loris (Kyle Lowry), su kuriuo J.Valančiūnas yra žaidęs Toronte.

Savo ruožtu „Grizzlies" labai nori 10-ojo šaukimo, kuriuo esą ketina pakviesti 18-metį gynėją iš Australijos Džošą Gidį (Josh Giddey). O E.Bledso klubo ateities planuose nėra. JAV žiniasklaida skelbia, kad jis bus dar kartą iškeistas arba atleistas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate JAV sprendimą laikinai sustabdyti ginklų tiekimą Ukrainai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+15 +26 C

+14 +21 C

+13 +20 C

+17 +28 C

+19 +26 C

+17 +22 C

0-6 m/s

0-4 m/s

0-7 m/s