Publikuota: 2022 spalio 10 10:33:12, Lkl.lt inf.
×
LKL nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL") įvyko dviejų lygos naujokų dvikova, nepašykštėjusi intrigos.

„Gargždai" (0-4) namais vadinamoje Palangos arenoje 68:73 (13:14, 19:23, 19:23, 17:13) nusileido „Wolves" (3-1).

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai, o pirmajam kėliniui įpusėjus Julius Kazakauskas tritaškiu išlygino rezultatą - 8:8. Antrajame kėlinyje Marius Runkauskas tritaškiu suteikė pranašumą šeimininkams, o „Gargždai" tik sužaidus 14 minučių pirmieji peržengė 20 taškų ribą - 21:18.

Tolimu metimu greitoje atakoje rezultatą persvėrė Kristupas Žemaitis, netrukus tokios pačios vertės metimu pasižymėjo ir Arnas Beručka - 35:30. Paskutiniaisiais taškais prieš ilgąją pertrauką tapo Hugo Invernizzi baudų metimai - 37:32.

Po ilgosios pertraukos „vilkai" ėmėsi bėgti į priekį, o Giedrius Staniulis už pasišvaistymą alkūnėmis buvo nubaustas technine pražanga. Mantas Ruikis ir Joshua Newkirkas leido šeimininkams priartėti, bet spurtą užgesino A. Beručkos tritaškis - 51:44.

Dviženklį skirtumą tarp komandų sukūrė Eigirdo Žukausko taškai iš po krepšio - 57:47. Šeimininkams dar kartą priartėjus, po ginčus sukėlusio epizodo techninę pražangą gavo Paulius Juodis, o svečiai laikėsi priekyje - 67:57. Lemiamomis akimirkomis J. Newkirkas dvitaškiu su pražanga priartino šeimininkus per vieną metimą (68:71), o šie dar ir sugebėjo perimti kamuolį. M. Ruikio tritaškis buvo tikslus, tačiau šį nubraukė G. Staniulio pražanga puolime. Per likusį laiką gargždiškiai neišsigelbėjo.

Gargždiškiams vien išsilaikymas rungtynėse yra didelis pasiekimas, nes tritaškiai viso mačo metu nekrito (4/17, 24 procentai), o klaidos liejosi dvigubai dažniau už varžovus - 17:10.

Lygos debiutantai iš Gargždų lieka be pergalių, nors tik kartą jie suklupo didesniu nei 5 taškų skirtumu. Tuo tarpu „Wolves" išlieka tarp lygos lyderių, ketvirtąją vietą besidalinantys su Panevėžio „7bet-Lietkabeliu" (3-1).

Sunkiai sulaikomas buvo G. Staniulis, kurį nuo įspūdingo pasirodymo sulaikė tik šlubavęs pataikymas - 29 minutės, 19 taškų (7/18 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 5/9 baudų metimų), 14 atkovotų ir perimtas kamuolys, 2 rezultatyvūs perdavimai, blokas, 2 klaidos, sau ir varžovams uždirbtos po 5 pražangos bei 19 naudingumo balų.

Taiklumo stokojo ir universalų pasirodymą surengęs E. Žukauskas - 30 minučių, 14 taškų (3/10 dvitaškių, 1/8 tritaškių, 5/5 baudų metimų), 6 atkovoti bei 2 prarasti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 4 pražangos bei 8 naudingumo balai.

Pirmosios pergalės Gargždų ekipai gali tekti palaukti, nes kitą sekmadienį jų laukia išvyką pas Kauno „Žalgirį" (4-0). Tuo tarpu „Wolves" Alytuje priims Pasvalio „Pieno žvaigždes" (2/1).

„Gargždai": Giedrius Staniulis 19 (7/18 dvitaškių, 14 atk. kam.), Joshua Newkirkas 14 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Marius Runkauskas 8 (1/6 tritaškių, 6 klaidos), Samas Thompsonas (0/5 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 6 atk. kam.), Mantas Ruikis ir Šarūnas Beniušis po 6.

„Wolves": Eigirdas Žukauskas (1/8 tritaškių, 3/10 dvitaškių, 6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Kristupas Žemaitis po 14, Regimantas Miniotas 13 (6 atk. kam.), Ahmadas Caveras 10 (5 rez. perd.), Arnas Beručka 6.