(0)
Publikuota: 2021 vasario 18 22:36:55, Arūnas ABROMAITIS
×
D.Sabonis pagerino ir asmeninį, ir klubo rekordus. Eltos nuotr.

36 taškai, trigubas dublis ir išplėštas pratęsimas - toks buvo Domanto Sabonio indėlis į „Indiana Pacers" pergalę NBA čempionate. „Pacers" išvykoje 134:128 palaužė „Minnesota Timberwolves" krepšininkus, o lietuvis sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes. Be to, Domantas tapo daugiausiai trigubų dublių surinkusiu Indianapolio klubo žaidėju.

„Pacers" ekipai Mineapolyje buvo riesta, ketvirtajame kėlinyje ji turėjo 10 taškų deficitą. Visgi skirtumas buvo panaikintas, likus 11 sek. D.Sabonis baudų metimais išplėšė pratęsimą, o per papildomą laiką svečiai sutvarkė reikalus.

Iš viso Domantas per 46 min. pelnė 36 taškus, atkovojo 17 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų bei blokavo 1 metimą. Iki šiol D.Sabonio karjeros rekordas buvo 33 taškai. Mineapolyje surinktas trigubas dublis lietuviui buvo septintasis per karjerą. Visi trigubi dubliai surinkti „Pacers" gretose. Pagal šį rodiklį D.Sabonis tapo klubo rekordininku, aplenkęs vokietį Detlefą Šremfą (Detlef Schrempf). Pastarojo sąskaitoje - šeši trigubi dubliai, atstovaujant „Pacers".

Lietuviui geriausiai talkino 32 taškus surinkęs Malkolmas Brogdonas (Malcolm Brogdon). Mineapolio „vilkams" 31 tašką pelnė Malikas Byzlis (Malik Beasley), 30 - Karlas Entonis Taunsas (Karl-Anthony Towns). Ispanas Rikis Rubijus (Ricky Rubio) pridėjo 20 taškų ir 13 rezultatyvių perdavimų.

„Pacers" (15 pergalių/14 pralaimėjimų) Rytų konferencijoje užima ketvirtąją vietą tarp 15 komandų. „Timberwolves" (7/22) klubas yra Vakarų konferencijos ir visos lygos autsaideris.

Solidžias rungtynes sužaidė ne tik D.Sabonis, bet ir Jonas Valančiūnas. Vidurio puolėjas iš Lietuvos padėjo „Memphis Grizzlies" (12/12) klubui namie 122:113 įveikti „Oklahoma City Thunder" (11/17) krepšininkus. Jonas per 28 min. pelnė 22 taškus, atkovojo 12 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 1 metimą.

22 taškus pridėjo ir Greisonas Alenas (Grayson Allen), o Dža Morantas (Ja Morant) į savo sąskaitą įsirašė trigubą dublį - 15 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 12 rezultatyvių perdavimų. Oklahomos ekipai 22 taškus surinko Šajus Džildžejus Aleksanderis (Shai Gilgeous-Alexander), 21 - Maikas Muskala (Mike Muscala). „Grizzlies" Vakarų konferencijoje užima devintąją, o „Thunder" - 14-ąją vietas.