Dramos trijose arenose

(3)
Publikuota: 2022 gruodžio 09 18:18:18, Arūnas ABROMAITIS
×
Donato Motiejūno (kairėje) atstovaujamas „Monaco“ klubas Eurolygoje pasiekė pergalę po pratęsimo. EPA-Eltos nuotr.

Eurolygos 12-ojo turo rungtynėse netrūko dramatiškų atomazgų. „Monaco" su Donatu Motiejūnu ir Atėnų „Panathinaikos" su Artūru Gudaičiu pasiekė pergales po pratęsimų, o Belgrado krepšinio klubų derbyje mačo baigtį nulėmė paskutinėmis sekundėmis pataikytas tritaškis.

„Monaco" krepšininkai išvykoje 95:94 palaužė Madrido klubą „Real". Ketvirtojo kėlinio pabaigoje svečiai atsiliko 4 taškais ir atrodė, kad šansų išsigelbėti nėra, tačiau Maikas Džeimsas (Mike James) švystelėjo tritaškį su varžovo pražanga. Jis išlygino rezultatą, likus žaisti 3 sek.

Pratęsime tas pats M.Džeimsas tolimu metimu išvedė „Monaco" į priekį. Buvo likusios daugiau nei 2 min., bet abi komandos ilgai nesugebėjo pelnyti taškų. Likus 27 sek., Džananas Musa baudų metimais sušvelnino „Real" atsilikimą iki minimumo. Šeimininkai nutarė neprasižengti ir tai nebuvo teisingas sprendimas - po „Monaco" atakos jiems tiesiog neliko laiko savajai.

24 min. žaidęs D.Motiejūnas prie pergalės prisidėjo 8 taškais (3/4 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 2/2 baudų), 3 atkovotais kamuoliais ir 7 naudingumo balais. M.Džeimsas buvo nesulaikomas, jo sąskaitoje - 28 taškai. Madrido klubui Dž.Musa surinko 24 taškus, o Valteris Tavarešas (Walter Tavares) pridėjo 17 taškų ir 18 atkovotų kamuolių.

„Panathinaikos" savo aikštelėje 90:77 nugalėjo Milano klubą „AX Armani" ir pergalių seriją pratęsė iki keturių. „AX Armani" pralaimėjo jau aštuntą mačą iš eilės, tad ir toliau tūno lentelės dugne. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 3 min., svečiai turėjo 7 taškų persvarą, bet ją iššvaistė, o pratęsime dominavo „Pao".

Atėnų komandai vis dar negali padėti traumuotas Marius Grigonis. A.Gudaitis per 17 min. pelnė 6 taškus (2/3 dvitaškių, 2/4 baudų), atkovojo 3 kamuolius ir surinko 5 naudingumo balus. 31 tašką nugalėtojams surinko Dveinas Beikonas (Dwayne Bacon). Svečių gretose rezultatyviausiai žaidė Nazas Mitru-Longas (Naz Mitrou-Long) - 16 taškų.

Nedaug trūko, kad pratęsimo būtų prireikę ir Belgrado derbyje, tačiau „Crvena Zvezda" gynėjas Nemanja Nedovičius pataikė tritaškį, likus žaisti 2 sek., ir jo atstovaujama ekipa laimėjo 76:73. „Raudonajai žvaigždei" tai buvo penktoji pergalė iš eilės. N.Nedovičius iš viso surinko 20 taškų. „Partizanams" 15 taškų pelnė Kevinas Panteris (Kevin Punter).

Ketvirtadienį vyko dar dvejos rungtynės, bet jose kovos iki paskutinių sekundžių nebuvo. Eurolygos lyderė Stambulo „Fenerbahce" išvykoje 104:75 sutriuškino vieną iš autsaiderių - Berlyno ekipą „Alba", o Tel Avivo „Maccabi" savo aikštelėje 84:68 pranoko „Valencia" krepšininkus.

Kauno „Žalgiris" 12-ojo turo rungtynes žaidė vakar vakare, jis namie susitiko su čempiono titulą ginančiu Stambulo klubu „Anadolu Efes".