(1)
Publikuota: 2022 kovo 07 11:11:11, VŽ informacija
×
Debiutantų skriaudikai. LKL nuotr.

Lietuvos krepšinio lygos debiutantas Jonavos klubas „CBet" trečią kartą šį sezoną susitiko su „Šiauliais" ir trečią kartą liko nieko nepešęs - rungtynės savo aikštelėje pralaimėtos 62:79 (26:17, 16:20, 12:26, 8:16). Nugalėtojų treneris Antanas Sireika apgailestavo, kad vėl nuskriaudė oponentą Virginijų Šeškų, o pastarasis stebėjosi prastu savo komandos pataikymu.

Sėkmės atveju debiutantai būtų aplenkę tiek „Šiaulius", tiek Utenos „Juventus" ir pakilę į ketvirtąją vietą. Pirmoje pusėje toks scenarijus atrodė labai realus, nes antrajame kėlinyje jonaviškiai turėjo 12 taškų persvarą. Šeimininkų padėtis pradėjo blogėti po V.Šeškui skirtos techninės pražangos, o trečiajame kėlinyje svečiai visiškai perėmė žaidimo kontrolę.

„Džiaugiuosi, kad vyrai parodė charakterį. Buvo nelengva kova, antroje rungtynių pusėje buvo visai kitokia koncentracija, daug protingesnis žaidimas. Gaila, kad skriaudžiame kolegą Virgį, bet dabar žmonėms reikia tvirtumo, adrenalino ir poilsio nuo įtampos", - svarstė A.Sireika. Jo auklėtiniai nutraukė trijų nesėkmių seriją.

Rungtynėse apsilankė nuo karo pabėgę Ukrainos vaikai, po mačo nusifotografavę ir pavakarieniavę su krepšininkais. V.Šeškus savo komentarą pradėjo būtent nuo to: „Labai norėjosi Ukrainos vaikučiams padovanoti pergalę. Kitų dovanų įteikėme, bet pergalės padovanoti nepavyko. Buvo dvi skirtingos rungtynių pusės, pirmoje valdėme situaciją. Treneriui skirta techninė pražanga kartais duoda teigiamą impulsą, o kartais - neigiamą. Gal nereikėjo lįsti į emocijas, nes po to epizodo visa komanda pasidarė nervinga ir antroje pusėje neradome savo žaidimo".

V.Šeškaus nuomone, jo auklėtiniai gynėsi neblogai, tačiau su 62 taškais toli nenuvažiuosi. „Nesame tokie stiprūs gynyboje, kad galėtume sau leisti būti tokiais silpnais puolime", - sakė treneris. Jonaviškiai pataikė tik 5 iš 37 tritaškių (13,5 proc.) ir V.Šeškus nerado atsakymo į klausimą, kodėl pataikymas buvo toks prastas.

Nugalėtojams 21 tašką surinko Aizėja Armvudas (Isaiah Armwood), 15 pridėjo Donatas Sabeckis. Šeimininkams 19 taškų pelnė Laimonas Kisielius, 11 - Edvinas Šeškus. Chuano Palasijaus (Juan Palacios) sąskaitoje buvo 9 taškai ir net 18 atkovotų kamuolių. Taip „CBet" aukštaūgis pagerino LKL sezono rekordą. Ankstesnis rekordas - 16 atkovotų kamuolių - priklausė Kėdainių „Nevėžio" vidurio puolėjui Amarui Sylai (Amarui Syllai).

Kitose savaitgalio rungtynėse pergales pasiekė dėl antrosios pozicijos kovojančios komandos. Dabar joje esantis Vilniaus „Rytas" išvykoje puikiai sužaidė ketvirtąjį kėlinį ir 109:85 (17:28, 28:21, 30:21, 34:15) nugalėjo „Nevėžį". Vilniečių gretose tobulai atakavo Mindaugas Girdžiūnas, kuris pataikė visus 5 tritaškius, visus 3 dvitaškius, vienintelę mestą baudą ir surinko 22 taškus. Po poros metų pertraukos į „Rytą" sugrįžęs vidurio puolėjas Evaldas Kairys pasirodė kukliai - per 8 min. pelnė 2 taškus. „Nevėžio" neišgelbėjo 31 tašką surinkęs Ti Džei Starksas (T.J.Starks).

Trečioje vietoje esantis Panevėžio „Lietkabelis" svečiuose 83:73 (26:16, 17:21, 21:16, 19:20) įveikė Klaipėdos „Neptūną". Vytenis Lipkevičius pataikė visus 5 tritaškius ir nugalėtojams pelnė 21 tašką. „Neptūnui" 14 taškų surinko Deividas Gailius.