respublika.lt

Buvusi krepšininkė grįžo pas didžiąją meilę (0)

2021 spalio 04 11:25:34
Aistė LABINAITĖ

Pastaruosius kelerius metus Rima Valentienė buvo kiek nutolusi nuo krepšinio. Tas laikotarpis praėjo šviečiant sportininkus antidopingo klausimais. Tačiau, kaip pati sako, pasiūlymui nukritus iš dangaus, teko grįžti prie mylimos sporto šakos. Jai patikėtas šalies moterų krepšinio lygos vairas. Imdamasi naujų pareigų, R.Valentienė tikisi, jog, dirbant bendromis jėgomis, pavyks pasiekti teigiamų dalykų apskritai visame mūsų moterų krepšinyje. „Dirbant bendromis jėgomis, tikrai viskas yra įmanoma", - „Vakaro žinioms" sakė 43-ejų buvusi krepšininkė.

×
nuotr. 2 nuotr.
Profesionalią karjerą Rima Valentienė baigė „Utenos“ klube 2016 m. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Netikėtas posūkis

Prieš savaitę Moterų lyga paskelbė, jog Lietuvos moterų krepšinyje - permainos. Pastaruosius trejus metus veikusi Lietuvos krepšinio federacijos struktūroje, lyga vėl gyvuos autonominiu režimu, tad buvo įkurta asociacija „Moterų krepšinio lyga". Lygos valdyba, kurią sudaro penkių A diviziono komandų atstovai ir B diviziono deleguotas asmuo, patvirtino naują pirmenybių vadovę R.Valentienę. Buvusi ilgametė Lietuvos moterų krepšinio rinktinės žaidėja šiose pareigose pakeitė nuo 2018 m. dirbusį Giedrių Gustą.

„Iš tikrųjų pasiūlymas užimti šias pareigas nukrito kaip iš dangaus. Apsisprendimui laiko buvo labai mažai, - pasakojo R.Valentienė. - Tačiau po šeimos krepšinis yra mano didžiausia meilė, tad ilgai nesvarsčiau. Turiu šeimos palaikymą, tai yra svarbiausia. Taigi dabar baigiu ankstesnius darbus ir pereisiu prie naujų darbų."

Pasak buvusios krepšininkės, pirmieji darbai lygoje jau buvo atlikti. Įkūrus asociaciją, reikėjo ją užregistruoti, sutvarkyti dokumentus: „Juk tie žingsniai turi būti padaryti. Taip pat vyksta divizionų tvarkaraščių derinimas su kolegomis."

Naujajame moterų krepšinio lygos sezone iš viso varžysis 16 komandų: A divizione - 6, B divizione - 10. Aukščiausiame šalies moterų krepšinio lygyje žais Kauno „Aistės-LSMU", Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas, Klaipėdos „Neptūnas", Šiaulių „Šiauliai-Vilmers", Vilniaus „Kibirkštis-MRU" ir Vilniaus „Kibirkštis-VKM". 2021-2022 m. sezono startas numatytas spalio 9 d.

„Tokie klausimai, kaip naujovės lygoje, bus sprendžiami po truputį. Kol kas liksime prie senų taisyklių. Nes viskam padaryti turime tik kelias dienas. Matysim eigoje", - paklausta, kokių naujovių šiame sezone lygoje galima tikėtis, atsakė R.Valentienė.

Primename, jog praėjusio Moterų lygos sezono čempionėmis tapo „Kibirkšties-MRU" krepšininkės. Gitauto Kievino auklėtinės finalo serijoje 3-1 įveikė „Neptūną" ir po septynerių metų pertraukos susigrąžino šalies „karalienių" titulą. R.Valentienė pripažino, jog pastaraisiais metais nuo krepšinio jau buvo kiek atitolusi. Turėjo kitų rimtų darbų.

„Dirbau Lietuvos antidopingo agentūroje. Teko dirbti su olimpiečiais. Švietimas buvo mano pagrindinė veikla. Žinoma, kažkiek stebėdavau, kaip sekasi merginoms mūsų krepšinio lygoje, sekdavau naujienas. Taip pat turiu nemažai kolegių, kurios dar žaidžia. Tačiau tikrai nenorėčiau komentuoti apie praėjusį sezoną. Tiesiog labai į tai nesigilinau", - atviravo naujoji lygos vadovė.

R.Valentienė antidopingo agentūroje buvo vadybininke, atsakinga už švietimą. Paklausta, ar pastarojo darbo patirties bandys įnešti ir į Moterų krepšinio lygą, atsakė teigiamai: „Būtinai dalinsiuosi žiniomis. Tai yra labai svarbios žinios. Jas reikia skleisti plačiai, kad merginos būtų saugios. Jos turi žinoti, kaip reikia elgtis, jog viskas būtų tvarkoje."

Išėjo pačiu laiku

R.Valentienė profesionalios krepšininkės karjerą baigė prieš penkerius metus. Jos atstovautų klubų sąraše buvo ir Vilniaus „Lietuvos telekomas", ir Kauno „VIČI-Aistės", ir Vilniaus „Kibirkštis". O paskutine stotele 2014-2016 m. sezone tapo Utenos „Utena" ekipa. Negana to, R.Valentienė yra žaidusi ir Europos taurės turnyre, ir Eurolygoje. Pastarojoje 2005 m. su „Lietuvos telekomu" net užėmė trečiąją vietą, o dar po metų vilnietės liko ketvirtos. 2011 m. R.Valentienė buvo išrinkta geriausia Lietuvos krepšininke. Ar po taško karjeroje ji dar pažaidžia krepšinį?

„Tikrai nebežaidžiu. Turėjau labai ilgą karjerą, kuri tęsėsi 20 profesionalių sezonų. Baigiau tada, kada norėjau. Tai padariau ne dėl traumos, ne dėl kažko, o tiesiog norėjau mokytis kitur, imtis kitų darbų. Sportuoju dabar savo malonumui, bet krepšinio nebežaidžiu", - teigė R.Valentienė.

Buvusi krepšininkė pridūrė, jog lyginant anuos laikus, kai dar pati žaidė, ir dabartį, tuomet šalies lygoje ir komandų buvo daugiau, ir merginų meistriškumas buvo didesnis.

„Daugelis mūsų aukščiausio lygio žaidėjų dabar yra išvykusios žaisti į užsienį. Iš tikrųjų yra daug pokyčių", - sakė lygos vadovė.

Žinoma, jos teigimu, smagu, kad vis daugiau mūsų krepšininkių užsienyje ragauja legionierių duonos, tačiau taip silpnėja ir vietinė lyga: „Apie šią situaciją reikia kalbėti su šalies krepšinio vadovais. Yra surašyti planai. Dabar sunku kažką komentuoti. Tačiau minčių, kur pradėti, su kuo tartis, tikrai yra. Neabejotinai turi būti bendradarbiavimas tiek su miesto, tiek su federacijos valdžia. Tuomet turi būti daromi atitinkami veiksmai."

Projektai padeda

Naujai Moterų krepšinio lygos vadovei nerimą kelia ir tai, jog šią oranžinio kamuolio sporto šaką renkasi vis mažiau mergaičių. „Sportuoti nori vis mažiau vaikų. Tai yra faktas. Dabar pritraukti vaikus į sportą yra sunkiau, nei būdavo anksčiau. Tačiau smagu, kad yra dirbančių šaunių trenerių.

Tiesiog turi būti palaikymas, įvairūs projektai. Turi vaikus sudominti žaidimais, turi vykti vaikų „pritraukimas" sportuoti. Tokie dalykai yra labai svarbūs", - pridūrė buvusi krepšininkė.

Dar, kai Moterų krepšinio lygoje dirbo ilgametė jos vadovė Audra Ginelevičienė, R.Valentienė čia turėjo projektą „Tapk krepšinio žvaigžde". Pastaruoju buvo siekiama pritraukti mergaites į krepšinį.

„Projektas buvo labai sėkmingas. Šio projekto pagrindu dabar apmąstomi kiti projektai, galvojame, ką daryti toliau. Dabar vyksta „Vikruolių taurė", kur vėlgi skatinama mergaites rinktis krepšinį, siekiama jas sudominti, motyvuoti, įtraukti ir tėvelius, mokyklas. Iš tiesų čia mergaitės gana noriai dalyvauja. Projektai tikrai padeda pritraukti vaikus, jie naudingi yra ir treneriams. Nes vaikai nori varžytis, nori varžybų, nori prizų, nori bendrauti su bendraamžiais. Tai labai svarbus dalykas. Tikrai manau, kad tokie projektai tęsis", - kalbėjo R.Valentienė.

Bendras darbas

Vis kalbant apie Lietuvos moterų krepšinio gelbėjimą, užsimenama apie tai, jog mums būtinai reikia Eurolygos ar Europos taurės turnyro lygio komandos. Kada mums tai galėtų tapti realybe, R.Valentienė neįsivaizduoja.

„Tikrai nepasakysiu. Žinoma, norėtųsi, kad tai įvyktų artimiausiu metu. Tačiau vėlgi tai bus realu tuomet, jeigu ir miestų valdžios, ir federacija bendromis jėgomis sutars, kokį planą vykdys. Aišku, labai svarbus yra ir rėmėjų pritraukimas, kurie būtų susidomėję tuo dalyku. Bendromis jėgomis tikrai viskas yra įmanoma", - įsitikinusi buvusi krepšininkė.

Apžvelgdama moterų krepšinio situaciją šalyje, R.Valentienė pasisakė ir apie nacionalinę komandą. Kaip žinoma, Lietuvos moterų krepšinio rinktinė nepateko jau į tris Senojo žemyno čempionatus iš eilės. Ko mūsiškėms pritrūko?

„Sėkmės. Į pastaruosius didžiuosius turnyrus nepatekome per vadinamą Marytės plauką, - teigė R.Valentienė. - Mūsų merginos - šaunios, karta - gera. Dar turime tikrai stiprių jaunų krepšininkių. Aš labai tikiuosi, jog ši ateinanti atranka į 2023 m. Europos pirmenybes bus sėkminga. Linkiu merginoms didžiausios sėkmės. Būtinai jas palaikysiu, būsiu šalia. Žinote, sportas yra toks dalykas, jog niekada nieko negali prognozuoti. Tiesiog kiekvieną kartą turi ruoštis. Ir po pralaimėjimo vėl turi būti pasiruošęs startuoti, eiti į treniruotę. Merginos ir dabar ruošiasi, sportuoja, niekas tikrai nepoilsiauja, neatostogauja. Atitinkamai ruošiasi ir treneriai su savo strategijomis prieš varžoves. Žinoma, sėkmė toks dalykas, kad ją reikia prisivilioti. Dar reikia ir tikėti bei bendromis jėgomis stengtis siekti pergalių."

Pasak lygos vadovės, nauja šalies krepšinio valdžia - Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas ir naujasis Lietuvos moterų krepšinio rinktinės strategas Rimantas Grigas - tikrai įneš naujų vėjų.

„Palaikymas yra didelis. Būtent su šiomis intencijomis ir keliausime pirmyn", - pridūrė R.Valentienė.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • REFERENDUMAS: Kviečiame pasirašyti elektroniniu būdu.

 • PENSIJA: Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasirašė Socialinio draudimo pensijų įstatymo kelių straipsnių pakeitimo įstatymą. Šiuo įstatymu tęsiamas papildomas pensijų didinimas, kuris pagal 2019 metais prezidento inicijuotą įstatymą, buvo vykdomas 2020 ir 2021 metais.
 • BAUDA: Italijos konkurencijos prievaizdė jau antrą kartą šią savaitę skyrė baudą amerikiečių technologijų milžinėms – šį kartą „Apple“ ir „Google“ – bendrai 20 mln. Eur.
 • APRIBOJIMAS: Penktadienį įsiteisėjo Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas, kuriuo buvo patenkintas Konkurencijos tarybos prašymas ir buvusiai bendrovės „NCG Distribution“ vadovei Laurai Gaigalienei apribota teisė 3 metus eiti vadovaujamas pareigas.
 • ESKALACIJA: Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį teigė, kad jo šalis yra pasirengusi galimai konflikto su Rusija eskalacijai.
 • RENOVACIJA: 83 proc. šalies gyventojų, gyvenančių senuose daugiabučiuose, norėtų juos atnaujinti.
 • ATLYGINIMAS: Vidutinis neto atlyginimas valstybės sektoriuje didėjo 7,8%, iki 1.055,7 Eur, privačiame – 9,9% iki 994 Eur.
 • SKIEPAI: Čilės Visuomenės sveikatos institutas davė leidimą skiepyti Kinijos kompanijos „Sinovac“ pagaminta „CoronaVac“ vakcina nuo koronaviruso vaikus nuo trejų metų amžiaus.
 • ŽUVO: Vienoje Sibiro anglių kasykloje daugiau kaip 50 žmonių žuvo ketvirtadienį per numanomą metano sprogimą ir gaisrą, pranešė vietos pareigūnai.
 • ŠVENTĖ: Penktadienį Kauno rajone, Naujuosiuose Muniškiuose, rengiama Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Laukinių gyvūnų globos centro laiko kapsulės įkasimo šventė.
 • RINKIMAI: Libijos rinkimų komisija gruodį vyksiančiuose prezidento rinkimuose neleido dalyvauti buvusio diktatoriaus Muammaro al-Gaddafio sūnui.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar lankysitės savo miesto, miestelio mugėse, šventiniuose renginiuose, eglės įžiebimo ceremonijoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei Lietuvoje bus įvestas privalomasis skiepijimas kaip Austrijoje, kokie bus Jūsų veiksmai?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0 +2 C

-1 +1 C

 

-1 +4 C

0 +1 C

0 +2 C

 

-1 +2 C

0-5 m/s

0-4 m/s

 

0-7 m/s