„Barsos“ serija tęsiasi

(0)
Publikuota: 2021 sausio 28 08:50:15, Arūnas ABROMAITIS
×
Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pasiekė penktą pergalę iš eilės. EPA-Eltos nuotr.

Eurolygoje Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona" pasiekė penktą pergalę iš eilės ir išliko lentelės viršūnėje. Šaro auklėtiniai namie 85:81 įveikė Sankt Peterburgo „Zenit" krepšininkus, kurių gretose naudingai žaidė Artūras Gudaitis. Tuo metu lentelės gale esantis Maskvos srities klubas „Chimki" pralaimėjo 14-ą kartą iš eilės ir pakartojo Eurolygos antirekordą.

Š.Jasikevičiaus oponentu 22-ojo turo mače buvo vienas iš jo mokytojų, anksčiau Barselonoje dirbęs, o dabar „Zenit" treniruojantis Chavis Paskualis (Xavi Pascual). Pastarajam teko pripažinti, kad „Barcelona" buvo stipresnė komanda. Šaras rungtynėmis buvo patenkintas, bet su išlygomis. Mat per paskutinį ketvirtį „Barsa" leido svečiams gerokai apkarpyti 19 taškų persvarą, turėtą po trijų kėlinių.

„Nugalėjome labai stiprią ekipą. Tris kėlinius žaidėme tikrai gerą krepšinį, bet, kai jau yra ne kartą pasitaikę, atsipalaidavome ir pabaigoje atsidūrėme pavojingoje padėtyje. Pasakiau savo vaikinams, kad būdami veteranų komanda neturėtume sau to leisti. Ketvirtajame kėlinyje padėtis buvo labai pavojinga", - teigė Š.Jasikevičius.

Nugalėtojams 18 taškų pelnė Brendonas Deivisas (Brandon Davis), 16 - Kailas Karičius (Kyle Kuric). Svečiams po 15 taškų surinko A.Gudaitis ir Andrejus Zubkovas. Lietuvis dar atkovojo 6 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, o visa tai virto 21 naudingumo balu.

„Barcelona" po šio mačo tapo vienvalde lydere, vakar vakare ją galėjo pavyti Maskvos klubas CASK, išvykoje žaidęs su Berlyno „Alba". CASK į Vokietiją neišsivežė lyderio Maiko Džeimso (Mike James), jau ne pirmą kartą susipykusio su treneriu Dimitriu Itudžiu. M.Džeimsas įsižeidė, kad klubas jo neišleido į senelio laidotuves. Žiniasklaida skelbia, jog sutartis su amerikiečiu gali būti apskritai nutraukta.

Pergalių serijas 22-ajame ture pratęsė ne tik „Barsa". Milano „AX Armani" savo aikštelėje 90:79 nugalėjo Pirėjo klubą „Olympiakos" ir taip pat laimėjo penktą kartą iš eilės, o Stambulo „Fenerbahce" namie 82:75 įveikė Tel Avivo „Maccabi" krepšininkus ir pasiekė jau septintą pergalę iš eilės. „Fenerbahce" puolėjas Edgaras Ulanovas buvo kuklus - per 15 min. pelnė 2 taškus ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. 18 taškų nugalėtojams surinko Janas Veselas (Jan Vesely).

Kitokią - daug liūdnesnę ir ilgesnę - seriją tęsia „Chimki". Pamaskvio klubas namie 93:95 pralaimėjo Miuncheno „Bayern" krepšininkams ir tai buvo 14-a nesėkmė iš eilės. Iki tol 14 nesėkmių serijas buvo užfiksavę du klubai. 2000-2001 m. sezone tai padarė Londono „Towers", 2012-2013 m. - Bambergo „Brose". Labai realu, kad naujas antirekordas bus pasiektas jau šiandien, „Chimki" rungtynėse su „Fenerbahce".

Dar viename užvakar įvykusiame mače Stambulo „Anadolu Efes" savo aikštelėje 86:72 nugalėjo Belgrado ekipą „Crvena Zvezda".

Kauno „Žalgiris" 22-ojo turo rungtynes žaidė vakar vėlai vakare, jis Ispanijoje susitiko su „Valencia".