respublika.lt

Autsaiderių dilema: kovoti ar pasiduoti?

(0)
Publikuota: 2015 sausio 18 13:29:13, Evaldas GELUMBAUSKAS, „Respublikos“ žurnalistas
×
nuotr. 2 nuotr.
REALYBĖ. Aloyzas Rudys (nuotraukoje) su „Mažeikių“ komanda Lietuvos krepšinio lygoje patyrė 23 nesėkmes, o Donato Slaninos vadovaujama Šiaulių „Šiauliai-Universitetas“ komanda Lietuvos moterų krepšinio lygos pirmenybėse pralaimėjo 17 rungtynių iš eilės

Lietuvos krepšinio sezonas peržengė ekvatorių. Tiek Lietuvos krepšinio lygos (LKL), tiek ir Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) komandos sužaidė daugiau nei pusę reguliariojo sezono rungtynių. Dauguma komandų dalyvauja grumtynėse dėl vietų atkrintamosiose varžybose. O kokių tikslų siekia turnyro lentelės dugne įklimpusios ekipos?

 

Mažeikių „Mažeikiai“ ir Šiaulių „Šiauliai-Universitetas“. Šios komandos elitinėse vyrų ir moterų krepšinio lygose vis dar neiškovojo nė vienos pergalės. „Mažeikiai“ LKL varžybose pralaimėjo visas 23 žaistas rungtynes, o „Šiauliai-Universitetas“ patyrė 17 nesėkmių. Natūralu, kad šioms komandoms tvirtai prilipo autsaiderių etiketė.

Tiesa, bent jau iš šiauliečių to ir buvo galima tikėtis. 2013/14 m. sezone LMKL pirmenybėse Šiaulių „Rūtos“ vardu žaidusi komanda reguliariajame sezone pralaimėjo visas 28 rungtynes. Po tragiško pasirodymo iškilo grėsmė, kad Šiauliuose apskritai nebeliks moterų krepšinio komandos. Vis dėlto bendromis LMKL vadovų ir Šiaulių miesto pastangomis komandą pavyko išsaugoti. Tačiau rezultatai ir toliau nedžiugina.

Susitaikė su pralaimėjimais

Rugsėjo pabaigoje „Šiauliai-Universitetas“ klubo direktoriumi tapęs Donatas Slanina neslepia, kad kitokio rezultato ir nesitikėjo. „LMKL čempionatas prasidėjo spalio 11 d. O mūsų komanda buvo suformuota likus savaitei iki pirmų rungtynių. Realiai dar likus savaitei iki čempionato pradžios nebuvo aišku, ar klubas apskritai išliks. Savaime suprantama, kad tokiomis sąlygomis nebuvo nė kalbos apie kokį nors pasirengimą, treniruočių stovyklas. Tiesiog subūrėme kolektyvą ir metėme jį į kovą. Iš čia ir rezultatai“, - konstatavo D.Slanina.

O rezultatai, atvirai sakant, labai prasti. Pralaimėtos visos 17 rungtynių, per jas į varžovių krepšį įmesta vidutiniškai tik 47,1 taško, o praleista - 89 taškai. Meistriškumo skirtumą dar geriau parodo naudingo žaidimo koeficientas. „Šiaulių-Universiteto“ komandos naudingumo balas per rungtynes - 14,2, o jų varžovės - net 121,5. Pirmenybėse šiaulietės startavo nesėkme 26:88 prieš Vilniaus „Kibirkšties-Viči“ komandą. Ir tai nebuvo prasčiausias rezultatas. Spalio mėnesį šiaulietes 106:39 sutriuškino Marijampolės „Sūduvos“ krepšininkės, dar skaudesnį antausį skėlė Klaipėdos „Fortūna“ (101:22).

„Natūralu, kad matyti komandos pasirengimo stoka, tiek fizinio parengimo, tiek ir krepšinio prasme. Su tuo susijusios ir komandos žaidimo duobelės. Pradžia buvo labai sunki, bet paskui buvo etapas, kai kreivė kilo į viršų. O paskui vėl leidosi. Buvo ir neblogų rungtynių, nors rezultatai rodo, kad mus sutriuškino. Turėjome ir rimtą šansą iškovoti pergalę, kai gruodžio 13 d. tik po atkaklios kovos Šiauliuose 77:78 nusileidome „Jaunųjų talentų“ komandai. Aišku, norėtųsi ir su kitomis varžovėmis pakovoti, bet kol kas mūsų galimybės yra labai ribotos“, - teigė D.Slanina.

Galbūt sudėties pokyčiai padėtų Šiaulių komandai atsikratyti autsaiderių etiketės? „O ką keisti? Dėl ko ir kuo? - klausimu į klausimą atsakė D.Slanina. - Reikia labai ramiai viską apgalvoti. Šis sezonas yra toks, koks yra. Mes žinojome, kad stebuklų nebus. Mūsų tikslai yra ilgalaikiai. Norime, kad komanda taptų jaunų ir perspektyvių Šiaulių miesto krepšininkių ugdymo vieta. Šiuo metu mes tik žengiame pirmuosius žingsnius numatyta linkme. O ugdymo procesas gali būti ne tik ilgas, bet ir skausmingas. Per metus nieko nepakeisi. Kita vertus, merginos turi galimybę žaisti su pajėgiomis varžovėmis, semtis patirties ir tobulėti. O dėl pralaimėjimų gali išgyventi, bet jie vis tiek yra ir bus. Tai galėjau iš karto pasakyti.“

Iki reguliariojo sezono pabaigos šiaulietėms liko dar 11 rungtynių. Šiandien komanda savo aikštėje priims lyderes čempionate, visas 17 rungtynių laimėjusias „Utenos“ krepšininkes. Po kelių dienų laukia išvyka į Klaipėdą ir susitikimas su vietos „Fortūna“. Akivaizdu, kad tikėtis sėkmės žaidžiant su tokiomis varžovėmis sudėtinga. Tačiau sausio 27 d. šiaulietės Vilniuje susitiks su 7 vietą pirmenybėse užimančia „Jaunųjų talentų“ komanda. Galbūt turnyro lentelių kaimynių dvikovoje šiaulietės pagaliau užbaigs beveik pusantrų metų trunkančią nesėkmių seriją.

Ginklų nesudeda

Šiauliuose tvyro susitaikymo su dar vienu nevaisingu sezonu dvasia, o Mažeikiuose verda darbas. Iš tiesų tokio nesėkmingo komandos starto aukščiausiame šalies krepšinio ešelone nesitikėjo net ir didžiausi pesimistai. Patyrusio krepšinio specialisto Aloyzo Rudžio vadovaujama „Mažeikių“ ekipa praėjusių metų balandžio 13 d. Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finale po pratęsimo 81:75 įveikė „Trakų“ komandą. Ir ne tik apgynė NKL nugalėtojų titulą, bet ir iškovojo teisę debiutuoti LKL pirmenybėse. Į LKL čempionatą žengė išsaugojusi pagrindinius žaidėjus, su kuriais pernai buvo pasiektas Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalas. Prie Raimundo Petrausko, Arvydo Gydros, Dariaus Tarvydo, Vytauto Pikalavičiaus, Igno Razučio prisidėjo Egirdas Žukauskas, Raimundas Danys, Gediminas Maceina. Tačiau mažeikiškių debiutas LKL pirmenybėse buvo labai kartus.

Jau pirmose rungtynėse „Mažeikiai“ susitiko su LKL vicečempionais Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkais. Ir pralaimėjo jiems 64:110. Nors vėliau „Mažeikiai“ beveik visiems varžovams kibo į atlapus, bet nesėkmės ir toliau pylėsi lyg iš gausybės rago. Sausio 11 d. vykusias rungtynes su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ Mažeikių komanda pralaimėjo 67:107 ir patyrė 23-ią nesėkmę LKL pirmenybėse.

„Mažeikių“ klubo direktorius Giedrius Petrulevičius „Sporto gyvenimui“ sakė, kad komandos pasirodymui LKL čempionate įtakos turėjo prieš sezoną priimti sprendimai. „Klubo vadovybė prisiima atsakomybę už šį sezoną. Galvojome, kad pavyks sėkmingai žaisti LKL varžybose su tais pačiais krepšininkais, kurie mus vedė į pergales NKL čempionate. Bet paaiškėjo, kad varžybų lygis yra gerokai aukštesnis, be to, kai kuriems krepšininkams trūko ir pasitikėjimo savo jėgomis. Dabar stengiamės ištaisyti tas klaidas.“

Per sezoną „Mažeikius“ paliko trys krepšininkai: Paulius Beliavičius, Pranas Skurdauskas ir Ignas Razutis. Gruodžio pabaigoje į Mažeikius atvyko amerikietis Sidnis Sandersas (Sidney Sanders). 22 metų 180 cm ūgio gynėjas sužaidė jau 4 rungtynes, vidutiniškai pelno po 8,8 taško. Bet iš nesėkmių liūno komandos ištraukti jam nepavyko. Galbūt tai padarys kiti naujokai? G.Petrulevičius atskleidė, kad komandą papildys bent du krepšininkai. „Su komanda jau treniruojasi Darius Pakamanis. Artimiausiu metu į komandą įsilies Simonas Serapinas. Mes ir toliau aktyviai ieškome aukštaūgio krepšininko. Šiuo metu krepšinio rinkoje didelio pasirinkimo nėra, bet esame numatę kelis kandidatus. Gali būti, kad iki artimiausių rungtynių su „Šiauliais“ turėsime dar bent vieną naujoką“, - teigė G.Petrulevičius.

Iš Mažeikių kilęs 33 metų D.Pakamanis sezoną pradėjo Utenos „Juventus“ klube, o klaipėdietis 32 metų S.Serapinas rungtyniavo Vokietijoje, „Mitteldeutscher“ krepšinio klube. Pasak G.Petrulevičiaus, permainų „Mažeikių“ komandoje gali būti ir daugiau. „Į LKL mes atėjome ne vienam sezonui. Norime įrodyti, kad Mažeikiai yra verti turėti savo komandą aukščiausiame šalies krepšinio divizione. Todėl ir dirbame, ieškome naujokų, krepšininkų, kurie galėtų padėti komandai sugrįžti į pergalių kelią. Nes pralaimėti niekas nenori“, - kalbėjo „Mažeikių“ klubo direktorius.

Jei padėtis nepasikeis ir „Mažeikiai“ liks paskutinėje vietoje, pagal LKL nuostatus komanda turės pasitraukti iš čempionato. Tačiau G.Petrulevičius tikisi, kad to neprireiks: „Bus dar 17 rungtynių, o nuo artimiausių varžovų - Kėdainių „Nevėžio“ - mus skiria tik 3 pergalės. Teoriškai, jei laimėtume visas likusias rungtynes, patektume net ir į atkrintamąsias varžybas. O jei rimtai, tai mūsų pagrindinis tikslas - pabėgti iš paskutinės vietos. Manau, kad tai visai reali užduotis.“

„Mažeikių“ padėtį gali pagerinti ir pagrindinių konkurentų problemos. Pranešama, kad keli žaidėjai paliks finansinių sunkumų krečiamą „Prienų“ ekipą. Bėdų turi ir „Nevėžis“. O „Mažeikiai“ perrikiuoja savo gretas. „Mes labai aiškiai žinome savo galimybes. Jos yra kuklios, nes mūsų biudžetas atitinka minimalius LKL reikalavimus. Tai reiškia, kad mes kviečiame tik tuos žaidėjus, kuriuos galime įpirkti. Galbūt tai sezono pradžioje ir buvo viena iš mūsų problemų. Tikiuosi, kad baigiantis sezonui toks realistinis požiūris taps mūsų pranašumu“, - optimistiškai į ateitį žvelgė G.Petrulevičius.

LKL kovas „Mažeikiai“ pratęs sausio 22 d. Šiauliuose su vietos klubu. Sausio 26 d. jų laukia akistata su Kauno „Žalgiriu“, o 31 d. į svečius atvyks Kėdainių „Nevėžis“. Per visą LKL istoriją tik viena komanda baigė sezoną neiškovojusi nė vienos pergalės. Šį antirekordą 2012/13 m. sezone pasiekė Palangos „Triobet“ klubas. Savo ruožtu „Mažeikiai“ nusiteikę padaryti viską, kad išvengtų naujo antirekordo autorių titulo.

Parengta pagal savaitraščio „Respublika“ priedą „Sporto gyvenimas“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar stebite Europos futbolo čempionatą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia oro temperatūra vasarą jums labiausiai komfortiška?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+14 +20 C

+14 +22 C

+12 +17 C

+20 +27 C

+15 +24 C

+16 +22 C

0-5 m/s

0-7 m/s

0-7 m/s